MisioOSD

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Ja mimo że mam mk navi też czekam na navi cyberdrona tam nie będzie kagańca :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

No panowie mam i działa jak na razie na stole zarąbiście
Trochę tylko trzeba zapamiętać te przyciski który to enter a który do poruszania się po menu
Ale wystarczy jakaś naklejka aby bylo wiadomo niedługo pokaże jak działa w praniu
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Aktualizacja pierwszego posta:
Dodano linki do pobrania najnowszego firmware oraz do programu konfiguracyjnego.
Dodano Rozdział 5 z opisem kalibracji RSSI i czujki prądowej.
Awatar użytkownika
HaNsKlOsS
Posty: 492
Rejestracja: środa 14 kwie 2010, 20:11
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: HaNsKlOsS »

hej ;-)

wlasnie ustawilem RSSI
jedna uwaga.. jest rozbieznosć w nazewnictwie wjesc Rssi w zwiazku z czym troche sie motałem.. Ain1 Ain0 i Ain2 roznice pomiedzy menu kalibracji , manu glownym a zdjeciem z rozpiska..

aha czy GND jest potrzebne w przypadku RSSI? nie widze roznicy z wpietym i wypietym

pozdr
|PROTOS CARBON AC3X|T-Rex 450 BEASTX FBL|Ritewing Zephyr..|TLRS 433|MK DJI
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Przy kalibracji IN1 = Ain0 i IN2 = Ain1. W następnej wersji softu będzie to już ujednolicone, czyli zawsze IN1 i IN2.

P.S.
Dodano opis modyfikacji wejść RSSI jeśli zakres napięcia RSSI z odbiornika jest większy niż 2.5V, dodano opis kalibracji wskazań napięcia video, dodano opis znaczenia diod LED na OSD.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Aktualizacja pierwszego posta.
Dodano Rozdział 7: Kanał audio w torze FPV - akustyczne vario i alarmy.

Edit.
W Rozdziale 3 dodano opis zachowania swoich ustawien ekranu podczas aktualizacji oprogramowania w OSD.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Zrobiłem aktualizacje według opisu i działa jak ta lala teraz nawet jak zapomnę o zrestartowaniu żyr mruga napis "CAL" no i widać też kiedy mam włączony czujnik ciśnienia "ALT"
piękna sprawa :mrgreen:

EDIT: OSD jest podłączone z płytą MK
do cyberdones jeszcze nie mam
Ostatnio zmieniony piątek 14 sty 2011, 15:34 przez kefir, łącznie zmieniany 1 raz.
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

marcin a TY masz teraz to osd miska zamontowane w fc cyberdrones czy mk , bo mifau cos wspominal ze jeszcze chwilowo z tym firmware co jest teraz w cyberdrones jak podlaczysz osd to cos moze szfankowac czujnik cisnienia
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

W MK.

Do Cyberdrona trzeba najpierw poczekać na aktualizację softu przez Mifau'a, potem ja dostosuję się z firmware OSD do tej aktualizacji i wtedy bedzie upgrade softu do OSD uwzględniający wszystkie ostatnie zmiany. W tej chwili po prostu OSD przy współpracy z Cyberdronem albo wogóle nie pokazuje wysokości, albo pokazuje bzdury, ale Cyberdrone działa normalnie.
Pzdr. -----MIŚ-----
smootny

Post autor: smootny »

Mam pytanie:

- zasilam fc mifau i osd miśka z jednego pakietu
- kamerę i nadajnik video z innego

Co się dzieje jak padnie accu od zasilania fc+osd a Kamerka+video nadal będą miały - obraz bez danych osd poleci czy wszystko będzie off ??
jutro mam zamiar to potestowac - lecz moze dzis juz ktos wie :]
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Przy takim połączeniu jak pakiet napędowy zejdzie poniżej 7V to zdechnie wizja.
Lepiej zasilaj OSD+CAM+VTX z jednego pakietu, a FC+regle z drugiego. A najlepiej wszystko z jednego, na OSD przecież jest filtr zasilania dla kamery i vtx.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

hmm wydaje mi się że w przypadku koptera to....no chyba że chcesz mieć piękną wideo-relację z latającej cegły lecącej zgodnie z prawami fizyki prosto w dół :-)
Znaczy się chciałem ująć w dwóch słowach że jak skończy Ci się pakiet napędowy to niezależnie co będzie do niego podpięte to nie ma znaczenia....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Wiesz, może tu chodziło o namierzenie działających resztek przy pomocy odbiornika video i anteny kierunkowej...
Pzdr. -----MIŚ-----
smootny

Post autor: smootny »

Rurek pisze:hmm wydaje mi się że w przypadku koptera to....no chyba że chcesz mieć piękną wideo-relację z latającej cegły lecącej zgodnie z prawami fizyki prosto w dół :-)
Znaczy się chciałem ująć w dwóch słowach że jak skończy Ci się pakiet napędowy to niezależnie co będzie do niego podpięte to nie ma znaczenia....
A jednak każde pytanie zadawane jest w jakimś celu :]
Gdybym zastanawiał się nad wizją w "latającej cegle" - to bym raczej nie zapytał, ponieważ szkoda byłoby mi czasu na to :mrgreen:

miś dzięx za info.
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Namierzanie nadających resztek modelu jest b. przydatne, przerabiałem to na wiosnę 2010 i w ten fartowny sposób udało mi się model odzyskać . po paru godzinach.
ODPOWIEDZ