Gadające Misio-OSD

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

miś pisze: Mogę Ci naskrobać polskie teksty. Przetłumaczyć na inne języki musiałby ktoś inny.
Przyda się ta zmiana bo starsze osoby krzywo się na mnie patrzą jak wyląduję i monitor mi krzyczy ..no i w pi....du wylądował. :-o zawsze mówię że mam niegrzeczny monitor i przepraszam :-) swoją drogą Rewiński mnie uspokaja że już wylądowałem.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

To se nagraj swój komunikat "Dzięki Ci Panie za szczęśliwe lądowanie !" :lol: I już będzie git.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

miś pisze:To se nagraj swój komunikat "Dzięki Ci Panie za szczęśliwe lądowanie !" :lol: I już będzie git.
A jaka jest maksymalna długość customowej wgrywki? bo ja bym dał nieśmiertelny cytat z Pulp Fiction (najlepiej w oryginale by Samuel L. Jackson ;-) )
„Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych przez dolinę ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę”.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Rurek pisze:A jaka jest maksymalna długość customowej wgrywki?
Teoretycznie... 32MB pliku, czyli dobre parę minut ględzenia :mrgreen: Tyle że jak ględzi, to nie zapisuje logów, ale po wylądowaniu też nie zapisuje, więc może gadać do woli, ale... kolejne komunikaty zostaną skolejkowane, więc zostaną odtworzone po zakończeniu wykładu :-)
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

W pierwszym poście nowy, poprawiony gadający soft v2.04 dla WKM / Naza2.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

A jakie są zmiany wobec 2.0 ?
Bo jeżeli tylko " i w p.... wylądował" to ja pozostaje przy starym.

Podoba mi się "ucieczka" gawiedzi od monitora :-)
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Ściągnij i przeczytaj "whatsnew.txt" wewnątrz zipa :-)
Komunikatów nie ruszałem.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Do pobrania są nowe softy do gadającego Misio-OSD w wersji dla MikroKoptera.
Zmiany:
- zablokowano variometr przy rozbrojonych silnikach
- dodano możliwość wyświetlania horyzontu i variometru w negatywie
- poprawiono błąd strzałki do bazy dla niektórych pozycji.
- zabezpieczenie przed odbiorem błędnych danych z NC.
- dodano możliwość wyświetlania i przeglądania menu MikroKoptera (przy rozbrojonych silnikach), czyli na ekranie OSD możemy oglądać to co w MKToolu normalnie wyświetla się na tym zielonym wyświetlaczu. Oczywiście można zmieniać oglądaną stronę przy pomocy drążków z aparatury.

Linki w pierwszym poście tego wątku.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Parę osób mnie pytało o wzmacniacz do rozgłośni. No więc daje schemat tego co ja zrobiłem - w miarę prosty i o ogromnej mocy.
Zależnie od zasilania daje od 5-20W mocy przy 4 omowym głośniku. Na 8 omowym głośniku o połowę mniej.
Kondensatory elektrolityczne 22uF powinny być na conajmniej 16V. Potencjometr 47k na wejściu służy do regulacji głośności.

[img]http://romek_by.republika.pl/images/tda7240a.jpg[/img]
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
uszy19922
Posty: 824
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 08:31
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów

Post autor: uszy19922 »

Wielkie dzięki za schemat! Jaki polecasz do tego głośniczek? Zależy mi na ostrym pierdnięciu :D Oraz czy zasilanie puszczone przez 12v z Video-out na wzmacniacz nie zniszczy płytki OSD?
Pozdrawiam
FPV Forever!! :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Głośnik ?
http://www.tme.eu/pl/details/vs-fr7-4/g ... aton/2015/# - 100gram 5W niezły wygar.
Lżejsze:
http://www.tme.eu/pl/details/vs-k57c-8/ ... aton/2907/#
http://www.tme.eu/pl/details/vs-k64wp-8 ... aton/2918/#

Jak masz więcej udzwigu możesz zapakować jakiś tubowy głośnik (jak w megafonach) - ten to będzie miał porządny wygar :-) Byle nie więcej jak 8 omów bo moc mocno spadnie.

Wzmacniacz zasilać prosto z pakietu video. Inaczej możesz przeciążyć filtr na OSD.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
uszy19922
Posty: 824
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 08:31
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów

Post autor: uszy19922 »

Wielkie dzięki. W takim razie będę musiał się wpinać w złącze balansera od pakietu, bo mam już tak zabudowany kopter kablami, że nie ma szans abym coś tam wlutował :D
To czy się przeciązy czy nie to nie wiadomo tak? Jak się przeciąży filtr to się go uszkodzi czy dojdzie tylko do wyłączenia OSD na moment?
FPV Forever!! :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Uszkodzi się filtr i zniknie napięcie na zasilanie VTX i kamery.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
uszy19922
Posty: 824
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 08:31
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów

Post autor: uszy19922 »

Ze mnie trochę bardziej dupa niż elektronik, także się zapytam.
Czy masa może iść przez OSD, a "+" prosto z pakietu(na modelu jest jeden pakiet, ale po drodze są jakieś przetwornice i inne duperele)? Bo mam łatwy dostęp do plusa, i pociągnę go prosto z płytki rozdzielającej zasilanie, ale do minusa już się nie dostane. A z OSD do rozgłośni "-" już jest wyprowadzony.

Wrzucę później fotki jak w Transporterze to wszystko jest upakowane. Pilot zrobił kaaaaaawał dobrej roboty :D
FPV Forever!! :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Tak, możesz tak zrobić, i wziąć masę do wzmacniacza np ze złącza GPS w OSD, a + wprost z pakietu. Tylko potem pamiętaj aby nie wyciągać tej wtyczki przy załączonym zasilaniu.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ