mini zestaw FPV czy warto ?

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

sp-luk
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 lis 2019, 19:19
Lokalizacja: Wielkopolska

mini zestaw FPV czy warto ?

Post autor: sp-luk »

Szukam jakiegoś małego , prostego , lekkiego zestawu do przesyłania obrazu z modelu ( Easyglider)
wyszperałem coś takiego na Aliexpress

https://pl.aliexpress.com/item/32952506544.html

sama kamera nie musi nagrywać , bo na modelu i tak mam GoPro , jednak latam "w ciemno" tyle , co widzę z ziemi i nagrania ogladam po wylądowaniu.
Przydał by się jakiś podgląd ...

Może ktoś z Was takiego używał , albo może doradzić coś innego / podobnego ?
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: mini zestaw FPV czy warto ?

Post autor: Japim »

Wygląda znośnie. Ogólnie TS5823 nie jest super wytrzymałym nadajnikiem. Dawno temu miałem ze 3 sztuki i wszystkie prędzej czy później paliły się. Myślę że mają bardzo zły tor zasilania i przetwornicy wewnętrznej. Możliwe, że podłączanie bezpośrednio pod pakiet zasilający w modelu ubija te nadajniki szpilkami napięciowymi. Możesz je zasilić przez jakiś układ filtrujący z kondensatorami. Albo lepiej - zrób mu oddzielne zasilanie np 9V na sam nadajnik i 5V na kamerę z 2 oddzielnych przetwornic stepdown.
Pozdrawiam,
Przemek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: mini zestaw FPV czy warto ?

Post autor: Verid »

Ja bym poszukał raczej czegoś na 1,2Ghz i tradycyjny monitor, względnie gogle typu "mordawkubeł".
Easy Glider to latadełko z możliwościami a na 1,2GHz można uzyskać lepsze zasięgi. Ponadto, podgląd w fonie ma dwie wady które zniechęcają - podatność na zwiechy i opóźnienia. W samolocie tego typu opóźnienia może nie są aż tak istotne ale zachce ci się niżej i szybciej to zacznie ci to przeszkadzać.
Ten wredny...
sp-luk
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 lis 2019, 19:19
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: mini zestaw FPV czy warto ?

Post autor: sp-luk »

Dziękuję Wam za porady. Generalnie do lotów z podglądem mam drona , natomiast EG to taka pozostałość po starych czasach , gdy drony jeszcze raczkowały.
Podgląd potrzebny mi , żeby wchodzić na wyższe pułapy , bo sterując z ziemi powyżej pewnej wysokości szybowiec staje się kropką i nie mogę utrzymać kąta wznoszenia ...
Zależy mi na możliwie prostym rozwiązaniu bez kombinacji z dodatkowymi pakietami , przetwornicami , czy zakupem monitorka , po prostu nie ma to już dzisiaj sensu ekonomicznego.
Pamiętam ,jak znajomi podjeżdzali ze swoimi FPV .. ile to rozstawiania , podłączania , strojenia , a na końcu coś się zacieło i była gorączka :)

Cały czas na rynku pojawiają się nowe rozwiązania , gdyby coś było godnego uwagi , to proszę o info .
Póki co zostanę przy tym ,co mam ...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: mini zestaw FPV czy warto ?

Post autor: Verid »

sp-luk pisze:Zależy mi na możliwie prostym rozwiązaniu bez kombinacji z dodatkowymi pakietami , przetwornicami , czy zakupem monitorka , po prostu nie ma to już dzisiaj sensu ekonomicznego.
Kombinacje z dodatkowymi pakietami czy przetwornicami są niezależne od częstotliwości na której latasz. Sianie od instalacji napędowej mozesz mieć i na 1,2 i na 5,8GHz. Monitorek podglądowy to "grosze" w porównaniu do GoPro czy reszty modelu a z tym możesz się pożegnać jak ci podgląd w komórce stanie bo dostaniesz SMS z jakąś promocją (chyba że zainwestujesz w AP ale to jeszcze więcej kombinacji i strojenia). Już nie mówiąc że obraz znacznie większy od przeciętnej komórki.
sp-luk pisze:Cały czas na rynku pojawiają się nowe rozwiązania , gdyby coś było godnego uwagi , to proszę o info
Musiałbyś określić co dla ciebie jest "godne" - jeżeli głównym kryterium jest prostota i cena to muszę cię zmartwić. Nikt nic prostszego i tańszego niż kamerka, analogowy zestaw nadajnik/odbiornik i monitorek nie wymyślił.
Ten wredny...
sp-luk
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 lis 2019, 19:19
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: mini zestaw FPV czy warto ?

Post autor: sp-luk »

A jakiś konkretny zestaw , tj. kamerka, analogowy zestaw nadajnik/odbiornik i monitorek możecie na dzień dzisiejszy polecić ?
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: mini zestaw FPV czy warto ?

Post autor: Japim »

Pozdrawiam,
Przemek
sp-luk
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 lis 2019, 19:19
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: mini zestaw FPV czy warto ?

Post autor: sp-luk »

Dziękuję za konkrety :)
ODPOWIEDZ