Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: Rurek »

Trzeba sobie po prostu przypomnieć/uświadomić/wyobrazić że antena to nie laser ;-) i nie jest to aż tak punktowa wiązka :-) więc odchyłki ±10° są zupełnie pomijalne skoro 100m od anteny jej wiązka to ma szerokość i wysokość 300m :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
spyramax
Posty: 137
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 12:25
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: spyramax »

Ok zrozumiałem. Czyli traker działa .
Pytanie jeżeli przekręcić imu wstosunku do anteny , to tym sposobem na celuje na model ?

Wysłane z mojego GT-I9505
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: miś »

spyramax pisze:Pytanie jeżeli przekręcić imu wstosunku do anteny , to tym sposobem na celuje na model ?
Jeśli błąd jest zawsze w tą samą stronę i podobny to tak.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: pilot »

spyramax pisze:...Wróciłem do trackera i ... celowanie juz nie bylo takie dokładne okolo 30 stopni .
jakieś sugestie???
Nic się nie przejmuj :-) Mam traker z IMU i kompasem i po iluś tam lotach mogę stwierdzić, że działa idealnie. Pomyłka nawet o kilkanaście stopni nie ma znaczenia. Używam anteny panelowej 1,2GHz i zawsze miałem obraz dobrej jakości czy to blisko, czy dalej. W locie antena dość dokładnie celuje w model, czasem jest odchyłka ale jak mówię bez znaczenia.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
spyramax
Posty: 137
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 12:25
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: spyramax »

a czy można podsłuchać gps z NAZy aby tracker dzialal ?
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: gazor »

Można :-) . Rozbierasz GPS lutujesz kabelek do padu . Kabelek podłączasz do eleresa i voila :-)

Obrazek
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
spyramax
Posty: 137
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 12:25
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: spyramax »

hmm , a piny NAZY sie nieda?
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: gazor »

Pewnie się da przez arduino konwertować .
Wolę takie rozwiązanie bo jest proste - jeden kabelek :-)
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
spyramax
Posty: 137
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 12:25
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: spyramax »

mam pytanko DLACZEGO podczas zmiany przełącznika na aparaturze na kanale 8 w AP jest to oświetlenie modelu.
TRACKER zmienia pozycje o około 30 stopni . Dzieje się tak w moich dwóch trakerach które posiadam 360 z kompasem i zwykły 180 stopni.??
po ustawieniu trakerów tak aby celował w model, po przełaczeniu kanału 8 na high juz na niego nie wskazuje
kanał 8 na low znowu dobre celowanie ??
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: miś »

W konfiguratorze trackera ustawienie "Azimuth correction from TX" ustaw na OFF, a pewnie masz na CH8.
Możesz też ustawić na kanał gdzie masz w aparaturze wolny potencjometr, i wtedy będziesz mógł tym potencjometrem dostrajać celowanie trackera nawet podczas lotu.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
spyramax
Posty: 137
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 12:25
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: spyramax »

nie mogę się nadziwić . Jakię te urządzenia i soft są genialny. Jak widzę tych wszystkich ludzi co są nieświadomi z możliwości eleresa. to Ciesze sie że udało mi sie trafić na forum poczytać i kupić 5 modułów. Ale widzę że jest jeszcze bardzo dużo informacji które muszę przyswoić .
Dzięki Panie MISIU za zainteresowanie, bo bez tych pomocy na forum , było by to Ciężko ogarnąć .
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: janjazda »

Podłączyłem kompas i chce go skalibrować. Ale coś nie idzie.

Robię według instrukcji:
Uruchamiam moduł z wciśniętym przyciskiem, diody zaczynają migać - przestają i puszczam przycisk. Następnie wciskam 2 przyciski na raz (lewo-prawo) i nie ma żadnej reakcji. Próbowałem też z drążkiem gazu na max, nic się nie dzieje. Po chwili tracker kieruje się w sufit. Trzeba coś w GUI zmienić?
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: miś »

Kalibracja musi być uruchomiona przy włączonej aparaturze. Wcześniej tracker musi być zbindowany z aparaturą.
Jeśli uruchamiasz kalibrację drążkiem gazu, to najpierw daj go na minimum, uruchom tracker z wciśniętym przyciskiem, poczekaj aż diody przestaną mrugać, puść przycisk, odczekaj 2 sekundy i dopiero wtedy daj drążek gazu na MAX.
Powinna zacząć mrugać czerwona dioda, a zielona pomrugiwać w trakcie obracania trackera wokół osi.
Po zakończeniu czasu kalibracji (30 sekund) tracker idzie w sufit, a czerwona dioda przestaje mrugać.
Wcześniej sprawdź konfiguratorem czy kompas działa i czy pokazują się dane z kompasu.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: janjazda »

miś pisze:Kalibracja musi być uruchomiona przy włączonej aparaturze. Wcześniej tracker musi być zbindowany z aparaturą.
Jeśli uruchamiasz kalibrację drążkiem gazu, to najpierw daj go na minimum, uruchom tracker z wciśniętym przyciskiem, poczekaj aż diody przestaną mrugać, puść przycisk, odczekaj 2 sekundy i dopiero wtedy daj drążek gazu na MAX.
Powinna zacząć mrugać czerwona dioda, a zielona pomrugiwać w trakcie obracania trackera wokół osi.
Po zakończeniu czasu kalibracji (30 sekund) tracker idzie w sufit, a czerwona dioda przestaje mrugać.
Wcześniej sprawdź konfiguratorem czy kompas działa i czy pokazują się dane z kompasu.
Aparatura była wcześniej włączona, tracker zbindowany, bo chwilę wcześniej ustawiałem zakresy pracy trackera.
Robiłem dokładnie tak jak piszesz, ale po daniu gazu na maxa diody nie mrugały.
Nie sprawdzałem w konfiguratorze czy są dane z kompasu, od tego zacznę.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
RossiQ
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 16:12
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: RossiQ »

janjazda pisze:
miś pisze:Kalibracja musi być uruchomiona przy włączonej aparaturze. Wcześniej tracker musi być zbindowany z aparaturą.
Jeśli uruchamiasz kalibrację drążkiem gazu, to najpierw daj go na minimum, uruchom tracker z wciśniętym przyciskiem, poczekaj aż diody przestaną mrugać, puść przycisk, odczekaj 2 sekundy i dopiero wtedy daj drążek gazu na MAX.
Powinna zacząć mrugać czerwona dioda, a zielona pomrugiwać w trakcie obracania trackera wokół osi.
Po zakończeniu czasu kalibracji (30 sekund) tracker idzie w sufit, a czerwona dioda przestaje mrugać.
Wcześniej sprawdź konfiguratorem czy kompas działa i czy pokazują się dane z kompasu.
Aparatura była wcześniej włączona, tracker zbindowany, bo chwilę wcześniej ustawiałem zakresy pracy trackera.
Robiłem dokładnie tak jak piszesz, ale po daniu gazu na maxa diody nie mrugały.
Nie sprawdzałem w konfiguratorze czy są dane z kompasu, od tego zacznę.
Mam dokładnie to samo. Nie wiedząc czemu nie umiałem nawet uruchomić maksymalnych wychyleń serw. ( chyba zrobiłem to w konfiguratorze ale bez 100% pewności) Teraz robię dokładnie to samo co kolega janjazda i efekt mam taki sam. Kompas podłączony i w eLeReSConfigurator1_25c mam potwierdzenie działania kompasu. Tylko co dalej?? Oczywiście wszystko jest zbindowane.
ODPOWIEDZ