Zawiasy mylarowe

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Zawiasy mylarowe

Post autor: labo »

Mam pytanie odnośnie zawiasów mylarowych. Po odcięciu lotek/sterów, zawiasy mylarowe przykleja się na płat, czy nacina część stałą i ruchomą steru i wciska na klej?
Ostatnio zmieniony sobota 22 wrz 2012, 18:58 przez labo, łącznie zmieniany 1 raz.
Artu

Post autor: Artu »

Nacina się i wciska na klej :-D Oczywiście należy pozostawić stosowną szczelinę aby ster miał pełen zakres wychyleń (lub podciąć ster)
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: labo »

Dzięki, zawsze używałem ze sztyftem i wklejałem w środek, a tu z mylarowymi widzę dwie szkoły...
Na co najlepiej je wklejać w EPO/EPP? Ja przyznaje się, że zatwardziałym polimeromaniakiem jestem... :oops:
Artu

Post autor: Artu »

Ja wklejałem na CA. Wsuwasz zawiasy w szczelinę, warto najpierw wsunąć na przykład w skrzydło 50% i zabezpieczyć szpilkami aby się nie "chował" a następnie w ster.
Odchylasz ster w jedno skrajne położenie i Zakraplasz CA a włóknina sama zassie klej. Następnie to samo z drugiej strony.
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: labo »

A dziękuję bardzo. :)
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: labo »

Panowie,
Zamocowałem ster wysokości w EPO na te zawiaski. Zawiasy co jakieś 8,5-9cm. Jak "wyschło", to okazało się, że te zawiasy są strrrrrasznie sztywne. :shock:
EPO steru się wygina jak naciskam tam, gdzie ma być dźwignia, pomimo wklejenia płaskowniczka węglowego.
Jakoś to rozruszać trzeba czy co? Siedzi sztywniej niż było na nieodciętym sterze.

EDIT: Mam szczelinę 2mm, więc to nie jest zbyt bliskie zsunięcie elementów.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Może za dużo kleju wlałeś? :roll:
Powinno się rozruszać.
________________
Cobra
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: labo »

Nie, to spawa zawiasów. Prawdę mówiąc, to zapowiadało się na to jeszcze przed wlaniem kleju, ale skoro i tak miałem już szczeliny, to zakleiłem aby zobaczyć jak będą się spisywać.

Obrazek

Właściwie, to mam ochotę przeciąć te zawiasy i przykleić lotkę na taśmę.
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Wytnij zawiasy i wklej ją uhu porem ;-)
Konrad
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Przed wklejeniem część pracującą takich zawiasów nasączam olejem silikonowym za pomocą wykałaczki. Zapobiega to spenetrowaniu przez CA.

Na zdjęciu jest za dużo zbyt szerokich zawiasów. Zmniejsz ich ilość i albo zmniejsz ich szerokość, albo na środku, w miejscu zginania wytnij owalny otworek. Te zwiasy mimo wszystko są sztywniejsze od sztyftowych.
Malker
Posty: 480
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Malker »

4 zawiasy na taki ster to wystarczająca ilość.
Spokojnie, znam takich mistrzów, że nasączyli zawias CA a potem wciskali w szczelinę w balsowej listewce :D

Te zawiasy najlepiej kleić właśnie rzadkim CA ale z założoną igłą od strzykawki, inaczej nie wyobrażam sobie klejenia takich zawiasów bo za każdym razem część pracująca się usztywni, tak samo klejenie innym CA niż rzadki.
Można też spróbować na żywicę - Najpierw w szczelinę napchać żywicy i następnie wcisnąć zawias.
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: labo »

Teraz jak już są wklejone, to pozostało mi jedynie je wyciąć, bo dziurkaczem już ich nie potraktuję. Ewentualnie mogę wyciąć co drugi, ale wytnę akurat tego przy dzwigience.
Malker
Posty: 480
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Malker »

Przy dźwigni akurat lepiej zawias zostawić.
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: labo »

No wiem, ale mam 7 szt. Krańcowe też lepiej zostawić. Wycięcie 2 sztuk za dużo nie poprawi...
ODPOWIEDZ