dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
aidan
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 29 wrz 2011, 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aidan »

Dzięki uprzejmości firmy Quadframe.com otrzymałem do testów bardzo ciekawy sterownik gimbala.

Po pierwszych oględzinach i przeczytaniu instrukcji jak na razie mogę o tym urządzeniu powiedzieć tyle, że sterownik jest na gimbal 2/3 osiowy. Ma 8 wyjść na serwa (po 2 na każdą oś plus 2 sterowane niezależnie np. do podnoszenia nóg)
Ma 4 wejścia PWM z możliwością podłączenia pod 4 kanał sygnału z sumatora odbiornika. Dzięki temu mamy osiem kanałów do dyspozycji.

Ma wyjście na diodę IR do wyzwalania migawki / rozpoczęcia nagrywania filmu / zoom kamery oraz możliwość wpięcia odbiornika IR do nauki sygnału np. z pilota.

Dodatkowo sterownik jest wyposażony w przełącznik sygnału z 3 kamer z wyjściem na jeden nadajnik wideo.

Stan sterownika może być sygnalizowany przez wyprowadzoną w dogodnym miejscu diodę LED

Sterownik konfiguruje się załączonym oprogramowaniem (GUI) dla komputera przyłączając kontroler kabelkiem USB.

Co najważniejsze - sterownik ma osobną płytkę z GYRO i ACC którą UWAGA!!! umieszczamy pod/na półce gdzie zamocowany jest aparat/kamera :) Wreszcie ktoś pomyślał i zrobił to do końca :D

Bardzo przypał mi do gustu ten „dynks” do gimbala i nie ukrywam, że zamierzam go umieścić w swoim #copterku. Będę tutaj zdawał relacje z moich testów i obserwacji. Jak na razie umieszczę go na swoim rozklekotanym gimbalu ale już trwają prace w 3D nad nowym gimbalem przemyślanym pod ten sterownik i aparat Sony NEX5N.

Parę fotek sterownika:
Obrazek
Obrazek

Jak tylko go odpalę umieszczę filmiki i napiszę parę słów więcej :D
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Myślę że powinieneś w nowym wątku to opisywać coby nie zginęło w czeluściach forum :-)
Konstrukcja nieco podobna do kontrolera gimbala by Kuki.... możesz coś więcej opisać te konstrukcję?

BTW pamiętam że jestem Ci winien na klęczniku obudowę do biquad'a :-) ale dopiero wróciłem z wakacji, cierpliwości :-)

[Edit by Rurek:co żem zaproponował to żem uczynił - temat sterownika wydzieliłem do nowego wątku]
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 235
Rejestracja: sobota 21 sie 2010, 09:25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Grzegorz »

Zgadzam się z Rurkiem, przydałby się osobny wątek
Pozdrawiam,
Grzegorz
Awatar użytkownika
aidan
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 29 wrz 2011, 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aidan »

Rurek załatwił przeprowadzkę :)
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

ale daliście czadu , to ja ucieszony StratoSnapper -em bo ma zoom i fotki pstryka , a tu na domowym podwórku taki kombajn powstał 8-)
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
aidan
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 29 wrz 2011, 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aidan »

Wracamy do tematu.
Na początek dwa filmiki przedstawiające pracę gimbala z wyżej wymienionym sterownikiem.
Testy przeprowadzone przez firmę Quadframe.

Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

aidan pisze:Na początek dwa filmiki przedstawiające pracę gimbala z wyżej wymienionym sterownikiem.
z jakim FC masz możliwość przeprowadzać testy ?
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
aidan
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 29 wrz 2011, 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aidan »

Testy będę przeprowadzać na mojej ramie z FC MultiWii Kuki 0.6.3
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

przydało by się jeszcze z innymi popularnymi , MK , Naza i wookong .
Istnieje tylko jedna płytka do testów?
I tak skończysz na LawMate
Artu

Post autor: Artu »

Roman, a jakie znaczenie ma FC, skoro jest to autonomiczny sterownik gimbala (z tego co zrozumiałem)
Awatar użytkownika
aidan
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 29 wrz 2011, 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aidan »

Nic mi na ten temat nie wiadomo. Dostałem płytkę do testów i będę się nią bawić na swoim #copterku.

Artu: Dobrze zrozumiałeś :) Równie dobrze może być zamontowane na heliku.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Też mam ten sterownik
i jak na razie powiem wam że to zupełnie inna bajka (w końcu nie trzeba ustawiać kompensacji) no i ustawień jest zdecydowanie więcej
więcej niedługo :)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Aidan - skup się bardziej na testach powolnych ruchów - sprawdź czy są płynne. Z szybkimi ruchami wszystko działa dobrze.
pozdrawiam
Michał
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

A to jest ta wersja co od września już będzie przestarzała czy to jest właśnie ta co ma się we wrześniu ukazać?
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

Artu pisze:Roman, a jakie znaczenie ma FC, skoro jest to autonomiczny sterownik gimbala (z tego co zrozumiałem)
to faktycznie pozostanie tylko dobrać dobry gimbal do niego
I tak skończysz na LawMate
ODPOWIEDZ