Jaki program do projektowania ram ?

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Jaki program do projektowania ram ?

Post autor: breweryhills »

Cześć !

W ramach odmóżdżenia od elektroniki oraz mając w zamiarze "upgrade" oryginalnej ramy MK Okto, która zebrała raczej krytyczne opinie na zlocie :-P, planuję wyrzeźbić coś samodzielnie. Dotychczas wspomagałem się programem do projektowania... płytek drukowanych :-), ale nie chcę kolejny raz zmuszać Andrzeja do łączenia odcinków w DXF-ie :-)

Stąd mam pytanie - czego używacie do projektowania elementów ram ? Chodzi mi o program, w którym będę mógł stworzyć projekt, najlepiej z możliwością wymodelowania 3D aby przekonać się czy koncepcja trzyma się kupy a później zrobienia pliku do wycięcia CNC. Nie musi to być program darmowy, byle tylko nie kosztował kosmicznych pieniędzy. Polecicie coś ?
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Coś z rodziny CAD np. AUTO CAD. :idea:
Lecę na nielegalu!
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Jedrula pisze:Coś z rodziny CAD np. AUTO CAD. :idea:
Za drogi. To już chyba lepiej było by kupić SketchUp Pro.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
kamil_rc
Posty: 123
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 21:34
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: kamil_rc »

Na początek proponuje doublecad-produkt jest za darmo do użytku domowego i do tego w naszym, ojczystym języku.
Pozdrawiam Kamil
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Ja dłubię w TurboCad.
Awatar użytkownika
losiasty
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 28 cze 2012, 13:10
Lokalizacja: Radawiec
Kontakt:

Post autor: losiasty »

TurboCad wersja Deluxe. Do kupienia w UK na ebayu za ok. 60 zł z wysyłką, oryginał. Działa w 2D i 3D. Przykładowy rysunek mojego autorstwa:

Obrazek

EDIT: odnośnie TurboCada: na forum.aerodesignworks.eu jest mnóstwo opisów i podpowiedzi. Program jest bardzo prosty w obsłudze, niestety po angielsku, da się kupić wersję 18 polską http://allegro.pl/turbocad-deluxe-18-1- ... 69216.html ale to już 600pln. Polecam 15 Deluxe z ebaya.
Ostatnio zmieniony sobota 11 sie 2012, 20:40 przez losiasty, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam - Paweł
RadawiecRC.pl
zim
Posty: 123
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 20:19
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: zim »

Polecam Ci draft Sight za free http://www.3ds.com/products/draftsight/ ... raftsight/

A jeśli bez problemowo to zwcad ale tylko 30 dni trial
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Ooo, o tym TurboCad-zie to nawet nie słyszałem a wygląda bardzo interesująco. Najnowsza wersja (TudboCAD Deluxe 19) kosztuje 130 dolców, ponieważ i tak muszę kupić jakiś program CAD do firmy (projektowanie obudów itd.), to ta koncepcja wydaje się być słuszna. Mają triala, ściągnę, sprawdzę, się zobaczy :-) Dziękuję za wszystkie Wasze sugestie, jak zawsze można szybko na Was liczyć :-)
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
losiasty
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 28 cze 2012, 13:10
Lokalizacja: Radawiec
Kontakt:

Post autor: losiasty »

Wejdź sobie na aerodesignworks - naprawdę sporo wiedzy :)
Pozdrawiam - Paweł
RadawiecRC.pl
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Re: Jaki program do projektowania ram ?

Post autor: diem »

breweryhills pisze:raczej krytyczne opinie na zlocie :-P,
A tam od razu krytyczne :mrgreen:

Niestety, ale tej oryginalnej ramy nikt nie przemyślał zbytnio, zresztą widziałeś jak to w rękach pracuje.

Turbocad darmowy albo inny z *cad'ów. Możesz też w corelu rysować choc tutaj to 3d nie poskładasz (a warto, żeby uniknąć błędów konstrukcyjnych).
pozdrawiam
Michał
pit202

Post autor: pit202 »

jest jeszcze LogoCAD albo coraz bardziej popularny AlibreDesign
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki program do projektowania ram ?

Post autor: breweryhills »

diem pisze:Niestety, ale tej oryginalnej ramy nikt nie przemyślał zbytnio, zresztą widziałeś jak to w rękach pracuje.
Hehe, ja to widziałem nawet (i ciągle widzę) jak to w powietrzu pracuje ;-) Nie ma dwóch zdań, okto nie powinno się tak wichrować.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

Jezeli miales kontakt z AutoCADem to kup ZwCAD, interfejs oraz funkcjonalnosc dokladnie taka sama a 4x taniej.
Awatar użytkownika
Photo Ptaq
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 21 sie 2012, 11:42
Lokalizacja: Vratislavia

Post autor: Photo Ptaq »

ja polecam Autodesk Inventor - drogi bo drogi, ale wart swojej ceny. mnostwo funkcji dlubania w roznych materialach, instantowe otwory, gwinty, dobrze rzutuje itd.
ale to jesli potrzebujesz do modellingu 3d, jak na plasko i na cnc to to co koledzy wyzej pisali (najlepiej autocad)
I tak skończysz na koszeniu trawy helikami...
Awatar użytkownika
konio
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 22:01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: konio »

Z mojego doświadczenia mogę polecić z pewnością SolidEdge 2d Drafting jest parametryczny i bardzo miło się w nim rysuje a co najważniejsze jest darmowy, trzeba tylko wypełnić formularz na stronie - można pobrać z sieci razem ze spolszczeniem. Jest to dobra alternatywa dla AutoCad'a. Tyle jeżeli chodzi o 2d.


link:

http://www.plm.automation.siemens.com/p ... ndex.shtml

Mianowicie do 3d osobiście używam Inventora, lecz wiadomo tutaj zabija cena - ewentualnie można jako student pobrać pełną wersję z pewnymi ograniczeniami ale spokojnie można wykonywać zapis do DXF lub DWG

Kiedyś zainteresowała mnie aplikacja Kompas 3d lecz wypowiedzieć się na jej temat za bardzo nie mogę bo testowanie zakończyło się jakiś czas temu na instalacji - z powodu braku czasu.
ODPOWIEDZ