eleres czy rmilec

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Peper82
Posty: 118
Rejestracja: środa 14 mar 2012, 08:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Peper82 »

Przy 200 mw.
Rzadko kiedy przełączam na 500 w sumie to prawie wcale.
Odbiornik to Fox 1.2 Ghz.
Latam głównie na kanale H - nie pamiętam jaka to częstotliwość.
W sumie nie wiem czy problem występuje na innych częstotliwościach.
Efekt jest taki że wyłącza mi się monitor - ma on Blue Screen więc może RL generować dużą ilość szumów, dlatego może się tak dziać.
T8FG + Rangelink
Epp FPV
Pitlab Autopilot + Ground Station
Fox 1.2Ghz 800 + Biquad
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

W sumie to czytam i dalej nie wiem rmilec czy RL, za RL wiele przemawia z racji doświadczenia Sid'a, ale dziwi mnie, że teoretycznie na raz może latać tylko 6 RL podczas gdy rmileców może 1000.

Jeśli rmilec śmieci to pytanie czy filtr dolno przepustowy nie poprawi sytuacji? Np taki http://www.foxtechfpv.com/600mhz-low-pa ... p-300.html
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

dziwi mnie, że teoretycznie na raz może latać tylko 6 RL podczas gdy rmileców może 1000.
Pytanie kto tą teorię spłodził i na podstawie czego. Jakiś czas temu była awantura z DragonLinkiem bo "teoretycznie" mogło ze sobą latać kilka osób a w praktyce były doniesienia że wystarczy 2 żeby jeden drugiego zwalił. Żeby się nie okazało że teoretyczny tysiąc RMILEC'a jest w rzeczywistości pozbawiony trzech zer i to niezależnie od systemu używanego przez 2 latacza.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

jesli chodzi o rmilec to nie znalazlem taniej niz ok 300 dolków z wysylka ale wkladasz do turnigy i hula

z drugiej strony eleres jest z polandu, tanszy i mniejsza szansa uszkodzenia w przesylce...
ale jak widze surowy uklad to sie odechciewa.. juz widze wieczne problemy, kable, ingerencja w obudowe apki albo niezdarde doczepianie tasma lub paskami zip ,podlaczanie do kompa i 150 zakladek do przeczytania na tym forum zeby rozwiazac błachy problem....

wg mnie eleres powinni zrobic w obudowie do turnigy (na zasadzie wsadzasz i latasz) bo i tak wiele osob wlasnie do turnigy go wklada.. powienien byc juz poustawiany i z antenami... czego im i sobie zycze..

...bo predzej czy pozniej dlugodystansowe RC czeka kazdego ;)
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Verid pisze:
dziwi mnie, że teoretycznie na raz może latać tylko 6 RL podczas gdy rmileców może 1000.
Pytanie kto tą teorię spłodził i na podstawie czego. Jakiś czas temu była awantura z DragonLinkiem bo "teoretycznie" mogło ze sobą latać kilka osób a w praktyce były doniesienia że wystarczy 2 żeby jeden drugiego zwalił. Żeby się nie okazało że teoretyczny tysiąc RMILEC'a jest w rzeczywistości pozbawiony trzech zer i to niezależnie od systemu używanego przez 2 latacza.
Jeśli bindowanie jest podobne jak w eleresie to jest to możliwe moim zdaniem.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Jeśli bindowanie jest podobne jak w eleresie to jest to możliwe moim zdaniem.
Nie jest istotne co producent napisze tylko jak wychodzi w rzeczywistości. RL mówi o sześciu choć podejrzewam że soft pozwala na znacznie większą ilość kombinacji kluczy bindujących. RMILEC podaje 1000 bo to ładnie brzmi. Zważ że DL (bliski kuzyn RL) też się chwalił możliwością latania w kilku a efekty bywały różne. Po prostu obawiam się że ze względu na potworną moc RMILEC'a wspólne latanie może oznaczać rozłożenie się z bazami kilometr od siebie bo wszystko co będzie bliżej spadnie nie zależnie czy to będzie 35MHz, 2,4GHz czy wiewiórka i sposób bindowania będzie tak naprawdę bez znaczenia.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
databank
Posty: 511
Rejestracja: niedziela 05 lut 2012, 20:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: databank »

kazikfer - polać mu bo dobrze prawi :D takie gotowe rozwiązanie jest bardzo okej, bo nie każdy ma radoche z wymyślania obudowy i mocowania płytki w wymyślonej obudowie do aparatury..
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

databank pisze: nie każdy ma radoche z wymyślania obudowy i mocowania płytki w wymyślonej obudowie do aparatury..
tak jest ! i.... czas

no wlasnie do tego eleres kosztuje 170 zl sztuka a potrzeba 2 tj 340 plus wysylka to 360 do tego trzeba spedzic z 5 godzin zeby zapoznac sie z antenami potem je kupic i znowu czekac na wysylke to znowu ze stowke albo i dwie zaplacic. nastepnie podlaczanie do kompa i nastawianie ktory to nadajnik ktory odbiornik.. ingerowanie w obudowe aparatury, i dokupywanie jakichs czesci zeby to znosnie wygladalo, ustawianie i babranie i znowu czytanie 150 stron domowych patentow, gdzie po drodze wszystko moze sie na kazdym kroku niepowiesc , ewentualnie zwarcie i cala afera od nowa

a rmilec kosztuje te 300 dolkow ale wydaje mi sie ze te godziny czytania ,dopytywania,montowania, podlaczania, przy eleresie kosztuje wiecej nerwow niz nerwy zostawione w pracy kilka godzin dluzej zeby te 400 pln roznicy dozbierac
Fodzio
Posty: 317
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 13:19
Lokalizacja: Opole/Wawelno

Post autor: Fodzio »

Rmilec teraz jest po 198 USD; lata w hexie od roku i jestem bardzo zadowolony :)
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

hmmm nie widzialem po takiej cenie masz linka ?
do jr czy fatuba?
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Artu

Post autor: Artu »

I do JR i do Futaba :mrgreen: po 198$ + wysyłka 11$
400-470MHZ frequency hopping LRS for JR radios - chwilowo brak na stanie
400-470MHZ frequency hopping LRS for Futaba radios
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

JR wyprzedany :D poszedl jak swierze buleczki ;)
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Artu

Post autor: Artu »

Za chwilę będzie na stanie :-D
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

Artu ty jestes masta tutaj wypowiedz sie czy eleres nie powinno zrobic wersji pod turnigy z antenami obudowa i zaprogramowane z wszystkim ala plug n play
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Artu

Post autor: Artu »

Taka wersja będzie niedługo w sprzedaży :-D
ODPOWIEDZ