Pozwolenia, uprawnienia na latanie w mieście

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

fil1995
Posty: 110
Rejestracja: wtorek 25 paź 2011, 15:36
Lokalizacja: Warszawa

Pozwolenia, uprawnienia na latanie w mieście

Post autor: fil1995 »

Mam takie pytanko, widziałem sporo filmików np w parkach, starówkach - było tam troszkę osób.

Czy na tego typu loty trzeba gdzieś załatwiać sobie jakieś pozwolenie itp ? Nie potrzebuję latać jakoś bardzo wysoko, więc samolotom nie zagrażam ;)

A jeśli trzeba to jakie, gdzie i ile taka przyjemność kosztuje ?

Ogólnie nie chodzi mi tu o latanie w tłumach, ale nie chcę, aby jakieś nasze służby się nie potrzebnie zainteresowały.
No a jeśli nawet to żeby nie było problemów.


Z góry dziękuję za pomoc i Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

wg najnowszych przepisów, nie ma możliwości latania bezzałogowcami nad terenem zurbanizowanym....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Rurek pisze:wg najnowszych przepisów, nie ma możliwości latania bezzałogowcami nad terenem zurbanizowanym....
Czy mogę zobaczyć te przepisy
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: bartwaw »

Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
fil1995
Posty: 110
Rejestracja: wtorek 25 paź 2011, 15:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fil1995 »

No to temat troszkę się rozjaśnił, ale nadal jest kwestia zrobienia sobie świadectwa kwalifikacji, aby jednak coś mieć, jakiś dokument do ewentualnego pokazania.

Wiecie może jak coś takiego zdobyć ? i jak całość wygląda ?

Pozdrawiam.
smootny

Post autor: smootny »

Wytłumaczcie mi Panowie jedno.

Dzwoniłem przedchwilą, pytałem o latanie modelami zdalnie sterowanymi nad miastem i wykonywanie zdjęć - powiedziano mi tak - nic niepotrzeba..

Kod: Zaznacz cały

Urząd Lotnictwa Cywilnego 
tel. 22 520 74 40 
O co z tym wszystki chodzi ??
fil1995
Posty: 110
Rejestracja: wtorek 25 paź 2011, 15:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fil1995 »

Hehe, no to ciekawe, mnie najbardziej ciekawi to co miałbym zrobić gdyby przyczepili się mundurowi...
Bo wiadomo, że do takich rzeczy jest najprościej.

Pozdrawiam.
smootny

Post autor: smootny »

fil1995 pisze:Hehe, no to ciekawe, mnie najbardziej ciekawi to co miałbym zrobić gdyby przyczepili się mundurowi...
Bo wiadomo, że do takich rzeczy jest najprościej.

Pozdrawiam.
Zaraz zadzwonię na policję w moim mieście i zapytam co oni na to.
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

smootny, przeczytałem prawie wszystkie te ich wypociny i to jest co najmniej chore, stworzone jak fura innych przepisów w naszym kraju po to aby kolejka kilka na wysokich stołkach nałapała się kasy za świadectwa, egzaminy i uprawnienia do uprawnień.
Który z nas robiąc komercyjne lata w miejscach lib tak wysoko żeby faktycznie zagrażać normalnym samolotom.
Po za tym już widzę te egzaminy ze znajomości sterowania naszym sprzętem i jestem bardzo ciekaw czy egzaminator będzie miał wylatane więcej godzin niż egzaminowany.
Po prostu "Nie da sie lepiej? Zrobimy inaczej"
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Czyli nic na sztywno
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Tylko jak będziecie latać quadem to uważajcie na fotoradary, bo potem dziw że przyszedł mandat, tak też się zdziwił ten rowerzysta co dostał mandat za przekroczenie prędkości rowerem(46km/h z górki) :lol:
smootny

Post autor: smootny »

kefir pisze:Czyli nic na sztywno
Nie żebym przekonywał was do robienia czegokolwiek "pod prąd".
Osobiście nagrałem sobie tą rozmowę w telefonie, prosząc jednocześnie o dane osoby z którą rozmawiałem.
Jeżeli ktokolwiek przyczepi się mam podkłądkę.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Smootny - nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności a rozmowa telefoniczna nie jest dokumentem :-) więc lepiej przemyśl dwa razy tę kwestię.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
swistak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 18:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: swistak »

Z mojego doswiadczenia powiem tak: policja jesli sie interesuje to sama platforma z czystej ciekawosci a nie z obowiazku sluzbowego :) Fajnie sie czulem jak latalem na bloniach a obok mnie 2 policjantow patrzylo sie wzrokiem 5 latka co to jest :D

Zyjemy w chorym kraju ktorym rzadza chorzy uposledzeni ludzie, oni zamiast czlowieczenstwa w oczach maja tylko krola Zygmunta I Starego.

Tak jak Jedrula napisal u nas prawo tworzy sie nie dla poprawy bezpieczenstwa tylko po to zeby zarabiac kase dla oslow z wiejskiej.

Jesli ktos chce mi zwrocic uwage ze nie zbyt milo sie wyrazilem o naszym rzadzie to dodam ze bede zmuszony sprzedac moj dorobek modelarski poniewaz urzad skarbowy sciga mnie za 2tys podatku ktory musze zaplacic choc nie dostalem pieniedzy od ktorych ten podatek mam odliczyc :( to zasrane panstwo doprowadzi kolejna firme do bankructwa a ja bede zmuszony chyba pojsc krasc bo tylko tak w tym panstwie da sie przezyc :(

Szkoda ze u nas nie znajdzie sie taki "breivik" ktory rozgromil by ten burdel z wiejskiej, choc jeszcze troche a pewnie komus puszcza nerwy...
Jesli cos dziala, to lepiej nie ruszac :)
smootny

Post autor: smootny »

Rurek pisze:Smootny - nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności a rozmowa telefoniczna nie jest dokumentem :-) więc lepiej przemyśl dwa razy tę kwestię.
No niby tak.
Lecz dzwoniłem tam by sie dowiedzieć jak to wygląda.
Na poczatek wystarczy.

Reszta oczywiście będzie "obczajona" i brana pod uwagę.
ODPOWIEDZ