Quad by Jawor

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Dawaj google na twarz czy tam monitor i jazda przy twoich zdolnościach rozwalisz tu wszystkich
Awatar użytkownika
jawor
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jawor »

kefir pisze:Dawaj google na twarz czy tam monitor i jazda przy twoich zdolnościach rozwalisz tu wszystkich
Ha.. O ile latanie patrząc na model idzie mi całkiem zgrabnie, to FPV latam jak ostatnia pokraka...
Założyłem gogle i próbuję zrobić zawis (w ogródku nie ma miejsca na większe szaleństwo) - ucieka we wszystkie strony jak pijany bąk! Zdesperowany (nie chcę go rozwalić) odkurzyłem podwozie treningowe od helika i na razie trenuję podskoki FPV ;)

J
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

:) u mnie odwrotnie
Awatar użytkownika
jawor
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jawor »

W celu poprawy orientacji przy pilotowaniu klasycznym mój quadok dostał ogon i "barwy wojenne":
Obrazek
Wykonałem go z pudełka od CD - wzrost wagi minimalny, poprawa widoczności/orientacji - bezcenna ;)

Do tego zbudowałem do video Rx Diveristy (oparte na płytce Zbiga) - poprawiło to znacznie jakość odbioru video w trudnym (drzewa, zwarta zabudowa = odbicia) terenie. Nie jest jeszcze idealnie, ale jak dla mnie wystarczająco. Dodam, że w otwartym terenie i bez Rx Diversity obraz miałem brzytewkę ;)

W międzyczasie dość intensywnie trenowałem FPV, najpierw podskoki (z podwoziem treningowym), potem latanie tuż nad działką bez podwozia, aż wczoraj odważyłem się wylecieć trochę dalej, oto nagranie: http://www.vimeo.com/15116875

Dla porządku dodam, że to jest nagranie trzeciego lotu poza działkę, pierwsze dwa nie przeszły "cenzury".

J
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Swietny odbior sygnalu jak na takie zageszczenie drzew. Ja mialbym z 10 blackoutow po drodze. Musisz troche uwazac zeby quad nie uciekal Ci bokiem od wiatru, mozesz kiedys na drzewie zawisnac jak Cie sciagnie za mocno.

Oczywiscie gratulacje udanego lotu fpv :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

No bardzo fajne latanko. Jak się uporam z moim 2,4GHz vs 1,2GHz to też się zabiorę za FPV i wycieczki po podwórkach sąsiadów. :mrgreen:
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Fajnie podoba mi sie
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Ale fajne latanie :mrgreen:
Zazdroszcze Ci Michal :oops:
Awatar użytkownika
jawor
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jawor »

Dziękuję wszystkim za miłe komentarze ;)) Oczywiście nie było by to możliwe dzięki waszej pomocy przy dobieraniu wyposażenia, składaniu i uruchamianiu, za co również wszystkim Wam bardzo dziękuję!

Dodatkowo to że w ogóle latam (teraz, po wakacjach...) zawdzięczam temu, że mogę po prostu wyjść na taras (bez czasochłonnej wyprawy), założyć gogle i w górę - quadok do tego jest wręcz idealny!
Awatar użytkownika
jawor
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jawor »

Minął prawie rok i trochę sie zmieniło w moim quadzie, stąd aktualizacja:
- dostał nowe silniki: Roxxy 2827-26
- podwozie z mocowaniem do GoPro
- kamerę do podglądu (ostatni zakup grupowy)

Poniżej fotki aktualnego stanu.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

A i jeszcze jedna rzecz, od początku budowy quada "napierałem", aby quad był składany (łatwość transportu). Zupełnie się to nie sprawdziło, tzn. utrzymanie składanej konstrukcji jest bardzo pracochłonne przy naprawach (odbudowa po krecie) i wg mnie podnosi zawodność konstrukcji (przesuwany elementy mogą uszkodzić okablowanie).

J
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Też poległem na "składalności". Wyszła cegła nie do podniesienia przez mój obecny napęd.
ODPOWIEDZ