OSD do bazy

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

OSD do bazy

Post autor: jedrus »

Zamarzyło mi się widzieć napięcie zasilania bazy oraz RSSI video... no i pytanie za 100pkt. jest następujące: czy żeby zrealizować swoje marzenie muszę kupić pełnoprawne OSD (np. drugie od Misia, bo jedno już mam ;-) ) za kupę siana, czy też mam jakąś tanią i prostą alternatywę, która nie dość, że równie dobrze spełni moje marzenia to jeszcze nie walnie mnie mocno po kieszeni?
Artu

Post autor: Artu »

Jeśli taki wydatek Ciebie nie odstrasza... :mrgreen: Super Simple Mini OSD
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Raczej musisz kupić nowe, bo jak na razie nikt nic specjalnego do bazy nie zrobił.
Wersja tania :jeśli nie potrzebujesz RSSI video w postaci procentowej, to można wykorzystać proste osd z HK, tylko to wyświetli wyłącznie napięcia RSSi i trzeba by przeliczać w głowie.

Mogę sie mylić ale chyba Zbig zrobił do 4ch diveristy wyświetlanie rssi odbiorników video, ale diveristy tylko na 2,4ghz.

Edti. Wkradł się błąd. :oops:
Lecę na nielegalu!
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

A to HobbyKingowe to ma taki zakres pomiaru napięcia, żeby dało radę pomierzyć to co wychodzi z odbiornika video? Tam zdaje się są dość małe wartości tego napięcia, a to OSD to raczej jest przygotowane pod 2-3S. Używa ktoś tego właśnie w takim celu?

W ostateczności lepiej jest mieć chociaż napięcie RSSI niż nic, więc bez tych procentów pewnie dałoby się przeżyć...
Artu

Post autor: Artu »

Jakiś mały wzmacniacz a'la Mieciu i Wzmocnisz napięcie RSSI :-)
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

a ja ci proponuję płytkę remzibiego (ok półtorej stówki u producenta), ustawisz sobie wyświetlanie tego co chcesz i gdzie chcesz na ekranie - używam i polecam, jedyny minus to ok 1 min czekania na uruchomienie się bez GPS-u ale to do przeżycia - może kiedyś remzibi napisze soft z dopiskiem "baza" ;-)

co do tego osd z HK miałem i nie polecam, ustawienia pozycji wyświetlania danych nie są zapamiętywane na długo i sam pomiar jest nie do końca poprawny (małą dokładność - mała rozdzielczość pomiaru)
ODPOWIEDZ