GPS Naza

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Artu

Post autor: Artu »

Kosmo! pisze:Dziś oglądałem jeden filmik na YT, gdzie pokazana była funkcja RTH i ewidentnie widać, że gość włączył tą funkcję z przycisku nie wyłączając przy tym apki. Więc się da...
Tak, da się, włączając z aparatury funkcję Fail-Safe :mrgreen:

Obrazek
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

Masz rację Artu :-)
Jakby nie było RTH może działać za przyciskiem, nawet gdy uaktywniamy Failsafe.
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

Kosmo! pisze:Witam:-)
Panowie jest mały problem z włączeniem RTH z aparatury.
Wszystko działa dobrze, Po wyłączeniu aparatury RTH funkcjonuje również ok. Quad wraca i ląduje bardzo precyzyjnie do miejsca startu.
Wszystko jest niby dobrze ustawione, jednak włączenie RTH z przycisku w aparaturze nie działa, quad zachowuje się cały czas jakby był w hold pozycji.
Jakieś pomysły, sugestie??? :-)
W programie masz możliwość wyboru czy ma trzymać pozycję lub ma wracać do miejsca startu , ty masz zapewnie wybrane to pierwsze.
I tak skończysz na LawMate
Artu

Post autor: Artu »

Roman pisze:W programie masz możliwość wyboru czy ma trzymać pozycję lub ma wracać do miejsca startu , ty masz zapewnie wybrane to pierwsze.
Roman, nie do końca Masz rację, tak na 50% :mrgreen:
Przy F/S lub wyłączeniu aparatury realizuje albo lądowanie, albo powrót i lądowanie.

Obrazek
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

Roman pisze:W programie masz możliwość wyboru czy ma trzymać pozycję lub ma wracać do miejsca startu , ty masz zapewnie wybrane to pierwsze.
Nie Roman, wybrane mam powrót do domu. Potwierdzeniem jest że quad po wyłączeniu apki wraca do bazy.
Artu dobrze zaznaczył. Trzeba ustawić przycisk, aby po przełączeniu załączał failsafe i będzie ok :-)
Ostatnio zmieniony czwartek 05 lip 2012, 09:52 przez Kosmo!, łącznie zmieniany 1 raz.
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

A jeszcze jedno pytanie. Pod przełącznikiem trzy pozycyjnym mam ustawione: M, A, GPS. Między nimi jest Failsafe.
Jeśli chce mieć pod tym przełącznikiem możliwość włączenia FS to muszę zrezygnować z jednej funkcji, np. Manuala i w to miejsce wstawić FS.
A czy da się tak zrobić by nie rezygnować z żadnej funkcji i wciąż mieć możliwość włączenia FS z przełącznika?
Coldmami
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2011, 21:49
Lokalizacja: Dania

Post autor: Coldmami »

Z tego przelacznika juz nie załączysz Fail Safe. Z innego owszem.
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Musisz sobie zmiksować na innym przełączniku ;-)
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

Dobra wszystko działa :-) RTH niesamowicie precyzyjnie ląduje do miejsca, z którego startował! :-)
Awatar użytkownika
mr_maniek
Posty: 158
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 15:45
Lokalizacja: Morąg

Post autor: mr_maniek »

W jaki sposób można (o ile w ogóle można) przerwać powrót do domu w trybie Fail Safe ??
Chciałbym, żeby tryb Fail Safe włączał mi się tylko w przypadku utraty zasięgu a po odzyskaniu sygnału, żebym mógł przerwać ten tryb i przejść do normalnego ręcznego sterowania.
Mam odbiornik frsky, ustawiłem sobie w nim, żeby po utracie zasięgu włączył tryb Fail Safe NAZY. Na tym etapie wszystko działa, wyłączam zasilanie apki, quad wraca do "domu".
Ale jak w czasie tej procedury powrotu włączę aparaturę (TURNIGY 9x) to sterowania już nie odzyskuję, muszę czekać aż quad zakończy powrót i wyląduje.
Teraz przyszedł mi taki pomysł, że może muszę po włączeniu aparatury ściągnąć drążki po przekątnej tak jak przy starcie silników - jutro to sprawdzę.
Ale może ktoś wie jak to zrobić i podzieli się wiedzą ??
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Drążki nic nie dadzą, ustaw sobie w 3 pozycyjnym przycisku ALTII/GPS/FAIL SAFE lub manual zamiast ATII , i wtedy nie musisz wyłączać aparatury tylko operujesz przyciskiem, przerwanie procedury failsafe masz po włączaniu atii lub manual
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

aleksandrowicz, może byś przeczytał ZE ZROZUMIENIEM o czym pisze mr_maniek, a potem dopiero odpowiadał :?:

mr_maniek, a jesteś pewien że po załączeniu aparatury frsky wychodzi z failsafe ? Jeśli tak, to trzeba wyłączyć tryb GPS czyli przełączyć się w Atti albo manual, bo w failsafe włącza się tryb GPS realizujący funkcje "powrót do domu" no i tak mu zostaje.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
mr_maniek
Posty: 158
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 15:45
Lokalizacja: Morąg

Post autor: mr_maniek »

Jak sprawdzałem przy podłączonym quadzie do kompa, to jak wyłączałem aparaturę podświetlał się na niebiesko pasek fail safe, a jak aparaturę ponownie włączałem to znowu podświetlał się GPS.
Jak starczy czasu to spróbuję dzisiaj zrobić to co piszecie, czyli przełączyć w inny tryb - atti albo manual.
Artu

Post autor: Artu »

Tylko tryb Atti, lub Manual "wyłączają" RTH i przywracają normalne sterowanie.
Marcin77
Posty: 31
Rejestracja: sobota 16 cze 2012, 15:49
Lokalizacja: EU

Post autor: Marcin77 »

Wiem ze chodzi ci tylko o failsafe gdy apka nie chodzi.. ale jesli bys mial failsafe na przelaczniku to takze GPS mode przywraca kontrole nad kopterem. To tak dla informacji.
JR XG8, F550NazaGps (stock)
ImmRC 5.8G
ODPOWIEDZ