Hexa na NAZIE

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
FD
Posty: 50
Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 01:35
Lokalizacja: Pruszcz Gd./Brazylia

Hexa na NAZIE

Post autor: FD »

Pochwalę się. W końcu wielowirnikowiec ruszył :mrgreen:
Narazie bez GPS,bo dopiero w drodze jak zapewnia Foxtech :evil:
Sorki za jakość ale dopiero się uczę konwertować to jakoś. Obraz trochę roztrzęsiony , bo kamerzysta był rozedrgany :lol:
Jedyny problem to za każdym razem jak rozłączę Naze muszę ja kalibrować. Artu jeszcze raz dzięki za pomoc w ustawieniach przełącznika 3 pozycyjnego w TGX.
Kurna nie wiem czy dobrze linka z YT wsadziłem. Jak nie będzie widać to proszę o cynka.
Nie bardzo wychodzi mi wstawianie linków :oops:



Kruca fuks zadziałało :-P
Pozdrawiam

Grzegorz

Futaba 9C Super,LRS, TG9X 2,4Ghz Vampire by Blejzyk, Skywalker(czarna wersja) i różne latadła
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

Co znaczy że jak odłączysz naze to musisz kalibrować .
Kalibrację przeprowadza się tylko z programu , trymery na zero i kalibrujesz , koniecznie zapisz po skończonej kalibracji.
Jeśli podczas lotu przesuniesz trymery to pamiętaj że po odłączeniu pakietu i ponownym podłączeniu naza i tak uzna te przesunięte trymery za neutrum , więc jeśli koślawo lata to nie tędy droga.
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
FD
Posty: 50
Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 01:35
Lokalizacja: Pruszcz Gd./Brazylia

Post autor: FD »

Problem w tym że nie ruszam wcale trymerów. Po prostu przełącznik 3 pozycyjny jest zawsze lekko rozkalibrowany i jak włączę tryb stabilizacji to dioda mryga ja zwariowana i wystarczy podłączyć pod program i znowu wszystko działa :?:
Pozdrawiam

Grzegorz

Futaba 9C Super,LRS, TG9X 2,4Ghz Vampire by Blejzyk, Skywalker(czarna wersja) i różne latadła
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

to po podłączeniu do programu przelicz ile kliknięć możesz się przemieszczać nad podświetlonym napisem np. manual . Jeśli jest to 6 kliknieć to ustaw sobie tą pozycję w połowie czyli po 3 kliknięciach , może masz na krawędzi zadziałania i się przełącza przypadkowo.
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
FD
Posty: 50
Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 01:35
Lokalizacja: Pruszcz Gd./Brazylia

Post autor: FD »

Dzięki Romanie.Jutro zadziałam i dam znać
Pozdrawiam

Grzegorz

Futaba 9C Super,LRS, TG9X 2,4Ghz Vampire by Blejzyk, Skywalker(czarna wersja) i różne latadła
Awatar użytkownika
kolti
Posty: 108
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2012, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kolti »

Niestety ale Turnigy9 tak porostu ma. Mam ten sam problem, wraz ze spadkiem napięcia w aku rozjeżdżają się wszystkie potencjometry te w trymerach i te w przełączniku manual/atti ja muszę przy każdym uruchomieniu zmieniać trochę end pointy przełącznika.
FD porostu jak włączasz NAZE to wchodzisz w apce w end point i troszkę zmieniasz aż zacznie migać ze jest w trybie auto.
Awatar użytkownika
FD
Posty: 50
Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 01:35
Lokalizacja: Pruszcz Gd./Brazylia

Post autor: FD »

Tak myślałem, że to sprawka tej "super" apki. Dzięki kolti Dzisiaj wyjatałem dwie baterie z samego rańca i to samo. Jak miałem na dwu-pozycyjnym to się nie działo. Widać, że 3-poz mam berdzie 'zajechany' No cóż trzeba z tym żyć albo zmienić apkę :-P
Pozdrawiam

Grzegorz

Futaba 9C Super,LRS, TG9X 2,4Ghz Vampire by Blejzyk, Skywalker(czarna wersja) i różne latadła
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

kolti pisze:Niestety ale Turnigy9 tak porostu ma. Mam ten sam problem, wraz ze spadkiem napięcia w aku rozjeżdżają się wszystkie potencjometry te w trymerach i te w przełączniku manual/atti ja muszę przy każdym uruchomieniu zmieniać trochę end pointy przełącznika.
FD porostu jak włączasz NAZE to wchodzisz w apce w end point i troszkę zmieniasz aż zacznie migać ze jest w trybie auto.
jakie masz akumulatory w tej aparaturze , wiem że nie można tego porównać ale ja w swojej aurorze latam na lipolu jakieś 2 tygodnie , czasami ładuje raz w miesiącu gdy mniej latam
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
FD
Posty: 50
Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 01:35
Lokalizacja: Pruszcz Gd./Brazylia

Post autor: FD »

Ja mam Rhino 2650mAh
Pozdrawiam

Grzegorz

Futaba 9C Super,LRS, TG9X 2,4Ghz Vampire by Blejzyk, Skywalker(czarna wersja) i różne latadła
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

kolti pisze:Niestety ale Turnigy9 tak porostu ma. Mam ten sam problem, wraz ze spadkiem napięcia w aku rozjeżdżają się wszystkie potencjometry te w trymerach i te w przełączniku manual/atti ja muszę przy każdym uruchomieniu zmieniać trochę end pointy przełącznika.
FD porostu jak włączasz NAZE to wchodzisz w apce w end point i troszkę zmieniasz aż zacznie migać ze jest w trybie auto.
Możesz to rozwinąć :roll: Jakie potencjometry w przełączniku, jakie rozjazdy przy spadku napięcia ??? Albo to jakieś bzdety, albo ja czegoś nie łapię :oops:
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

wygląda na to że travel adiust czyli droga serwa zaprogramowana w aparaturze , zmienia się wraz ze spadkiem napięcia więc trymery na kanałach lub zakresy zaprogramowane do przełącznika zmieniają położenie
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
qlf
Posty: 810
Rejestracja: poniedziałek 04 paź 2010, 15:29
Lokalizacja: IRL

Post autor: qlf »

Mam taki pomysł, może trochę od czapy, ale spróbować możecie. Mianowicie, ustawić expo na tym kanale z przełącznikiem i wygładzić trochę szyty w kształt litery "S" .
Grzegorz
Awatar użytkownika
FD
Posty: 50
Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 01:35
Lokalizacja: Pruszcz Gd./Brazylia

Post autor: FD »

Za radą pilota spróbuję zmienić soft w apce i obadamy wtedy. Mamm nadzieję, że pacjent zostanie wyleczony :-P
Pozdrawiam

Grzegorz

Futaba 9C Super,LRS, TG9X 2,4Ghz Vampire by Blejzyk, Skywalker(czarna wersja) i różne latadła
Awatar użytkownika
kolti
Posty: 108
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2012, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kolti »

jest tak jak pisze Roman "wygląda na to że travel adiust czyli droga serwa zaprogramowana w aparaturze , zmienia się wraz ze spadkiem napięcia więc trymery na kanałach lub zakresy zaprogramowane do przełącznika zmieniają położenie"

jak ustawie endpointy tak żeby wszystko działało to i tak w trakcie lotu potrafi się na tyle rozkalibrować ze przesuwa się do strefy Failsave. wtedy zaczyna migać szybciej dioda kontrolna w NAZIE, a jak będzie GPS to pewnie sama wróci na ponowną kalibracje :)
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

kolti pisze:wtedy zaczyna migać szybciej dioda kontrolna w NAZIE,
tylko z tym miganiem to może też być źle ustawione napięcie podczas kalibracji w zakładce Voltage , więc mruga szybko bo pokazuje pierwszy próg ostrzegania przed spadkiem napięcia na pakiecie .
Jeśli tego nie ustawiliście to oryginalnie ostrzeganie załącza się dość szybko .
Napiszcie jakie macie pakiety i jak macie ustawione ostrzeganie w zakładce voltage
I tak skończysz na LawMate
ODPOWIEDZ