MK Jawora

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jawor
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jawor »

mikun pisze:Jawor bo nie doczytałem skoro masz oryginales MK dałeś zalecane dumpenery pod FC? Niestety AD to nie to samo co IDG :-(
Tak, dumperki 15mm zakupione w MK razem z FC.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Nie zapominajcie że Jawor ma jeszcze zapędy helikopterowe (sposób latania ) :)
Fodzio
Posty: 317
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 13:19
Lokalizacja: Opole/Wawelno

Post autor: Fodzio »

Ja przy wysokich dumperach miałem różne hece, a to silniki dostawały strzały, a to PIDów nie mogłem prawidłowo dobrać, jak dałem krótkie - wszystko jak ręką odjął :-)
Awatar użytkownika
jawor
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jawor »

kefir pisze:Nie zapominajcie że Jawor ma jeszcze zapędy helikopterowe (sposób latania ) :)
Ale o co chodzi... przecież staram się nią latać jak kierowca autobusu z wycieczką emerytów...?!?

Odnośnie testów to drepczę w miejscu, próbowałem dzisiaj schodzić z P i trochę D, odbyłem trzy loty, setup taki sam jak wczoraj ze zmianami:
1/ P 80
2/ P 70
3/ P 70 D 17

Oceńcie sami, jak dla mnie postępów brak.


Generalnie HEXa zachowuje się poprawnie (nie drga) jedynie w sytuacji, gdy prawy drąg (nick, roll) jest na środku (sama lekko dryfuje), jak wprowadzam jakieś korekty to nawet przy wznoszeniu potrafili się telepać.

Nie bardzo wiem co dalej, może jakieś pomysły? Mam w zanadrzu węglowe śmigła 11'', może je założyć? Chciałem je zachować na koniec ("wisienka na torcie") bo widziałem HEXy MK dobrze latające na APC 10x47 (takie mam obecnie), ale sam już nie wiem...

J
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Jawor a czy wydajność prądowa pakietu jest wystarczająca? Może brakuje mu paru amperów jak dajesz ognia i stąd wariacje?
Ja kiedyś tez walczyłem z delirką w pierwszym rurkokopterze i zawsze fachowcy powtarzali że na stockowych, fabrycznych setupach PIDów i innych parametrów powinien latać bez takich delirek. U mnie winna była mechanika ramy. Ale ja miałem delirki przy zawisach i lekkich ruchach, odwrotnie niż u Ciebie - jak dawałem więcej ognia to latał poprawniej.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
jawor
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jawor »

Rurek pisze:Jawor a czy wydajność prądowa pakietu jest wystarczająca? Może brakuje mu paru amperów jak dajesz ognia i stąd wariacje?
To nie to, zapinam dwa pakiety 2 x 4s 5Ah - po locie prawie zimne.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Ja miałem takie szarpania MK przy szybkich lotach (jak było dużo gazu) gdy były za duże śmigła dla danej konstrukcji. Spróbuj obciążyć gada i zobacz czy pod ciężarem mu nie przejdzie.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
jawor
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jawor »

miś pisze:Ja miałem takie szarpania MK przy szybkich lotach (jak było dużo gazu) gdy były za duże śmigła dla danej konstrukcji. Spróbuj obciążyć gada i zobacz czy pod ciężarem mu nie przejdzie.
MK daje do takiej konstrukcji (moc silników, spodziewany payload) śmigła 13'', ja już zszedłem do 10'' (przy 12'' było gorzej) - masa RTF 4,5kg, więc lekko nie ma...

Podsumowując dzisiejsze testy - postępów brak!

Parametry wyjściowe:
P=90
I=120
D=20
Gier_P=100
Gier_I=120
DynamicStability=70
ACC_Gyro-Factor=27
ACC_Gyro-Compensation=32
DriftCompensation=0
Stability=6
Main-I=16


Co robiłem:
- zmieniałem P od 70 - 100
- z Stability zszedłem do 4
- D zmieniałem (w kwantach co 5) od 10 do 30

Generalnie robiłem różne kombinacje D i P coraz bardziej schodząc z Stability. Kuriozalne jest to, że HEXa ciągle zachowywała się tak samo źle - zawis i wznoszenie super, lot postępowy słabizna.

Dodatkowo wkurza mnie, że nie mogę odtworzyć tego szarpania stacjonarnie (w łapie) - każdy kolejny test to przedzieranie się przez mój "pas startowy" - masa czasu i stresu.

Stacjonarnie próbowałem dać ciąg ponad zawis i wychylić ją NICKiem (nawet mocno) - jednak a ta ciągnie jak wryta (nawet nie drgnie) - szarpanie widać dopiero na nagraniu dslr'a ;(

Co mi zostało? Jedyne o czym jeszcze myślę to wywalanie damperów spod FC - jutro kupię dystanse polamidowe i przetestuję.

Coś jeszcze? No bo normalnie łapska opadają...

J
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

A co to za rama bo nigdzie nie pstryknąłeś fotki ani nie opisałeś :-)
Dalej twierdzę że nie powinieneś walczyć z PIDami i powinno być dobrze, spróbuj rzeczywiście zmienić na poliamidy i daj znać.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
jawor
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jawor »

Rurek pisze:A co to za rama bo nigdzie nie pstryknąłeś fotki ani nie opisałeś :-)
Kompletna rama od Kefira - zakładam, więc, że tu wszytko powinno być git
Rurek pisze:Dalej twierdzę że nie powinieneś walczyć z PIDami i powinno być dobrze, spróbuj rzeczywiście zmienić na poliamidy i daj znać.
Też myślę, że w PIDach to ja już nie mam czego szukać.

J
Fodzio
Posty: 317
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 13:19
Lokalizacja: Opole/Wawelno

Post autor: Fodzio »

jawor, wywal te dumpery, mi to pomogło.
darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Post autor: darek53 »

W najgorszej wersji bez dumperów kopter ci fiknie kozła podczas startu, maiłem to już parę razy , to urok żyr ADXRS610.
Pierwsze co zrób po wywaleniu dumperów to podłącz koptera do mktoola i odpalaj ze śmigłami każdy silnik z osobna i obserwuj odczyty żyr na ekranie nr [5] nie powinny mocno odbiegać od wartości 0.
Jeżeli podczas uruchomienia któregoś z ramion jedna z wartości skoczy np na 50-60 to bez dumperów to nie poleci.

Może zacznij od włożenia dumperów 10mm.
Awatar użytkownika
jawor
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jawor »

darek53 pisze:W najgorszej wersji bez dumperów kopter ci fiknie kozła podczas startu,
A co z testem "w łapie"? Czy jak w ręce nie będzie mi wariował to śmiało mogę startować?

darek53 pisze:Może zacznij od włożenia dumperów 10mm.
Nie mam. Można to gdzieś w kraju kupić "od ręki"?

J
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

jawor pisze:Nie mam. Można to gdzieś w kraju kupić "od ręki"?
Przecież brałeś ode mnie :-) ale najpierw spróbuj poliamidy-nylony
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Post autor: darek53 »

jawor pisze:
darek53 pisze:W najgorszej wersji bez dumperów kopter ci fiknie kozła podczas startu,
A co z testem "w łapie"? Czy jak w ręce nie będzie mi wariował to śmiało mogę startować?
J
Najpierw test na stole , złap za nogę i odpalaj po kolei silniki 1-6 i obserwuj odczyty ekranu [5] tak jak pisałem wyżej.
Tylko zachowaj ostrożność.
Jeżeli będzie OK to spróbuj go podnieść , nie może się zaczynać wywracać przy podnoszeniu.
No i może wstaw foto jak kopter wygląda w ogóle :)
ODPOWIEDZ