Cyclops NOVA OSD Problem

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Cyclops NOVA OSD Problem

Post autor: bodziobsz »

Witam szanowne grono.
Sprawa wygląda tak że wszystko już miałem gotowe do oblotu, osd działało itd.
No to mówię ostatnie wpięcie, sprawdzenie i w pole. No i to ostatnie wpięcie spowodowało w sumie nic, ale mówie coś nie działa.
Dopiero po chwili jak się zaczeło kopcić z osd wiedziałem że to tak raczej nie może być :-) Potem po poprawnym podłączeniu zasilania dioda jeszcze na chwilę się zapalała ale osd w sekundę robiło się gorące.
Teraz nie działa już wcale i tu pytanie: czy da się z tym fantem coś zrobić?
Dodam że elementy które się tak grzały strasznie po podłączeniu na odwrót zasilania to ten mały u2 i ten okrągły koło niego (tak mi się wydaję, ale mogę się mylić)
Lub ewentualnie jak wykorzystać ten czujnik prądowy w osd remzibiego?

Tutaj link do mojego OSD http://www.foxtechfpv.com/cyclops-nova- ... p-402.html
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Chyba powinieneś tego cyklopa podesłać do jednego z serwisów sprzętu RC ---> link do serwisów
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Post autor: bodziobsz »

Dobra to już w sumie nie aktualny temat bo wysłałem tą nove do producenta i ładnie mu nakłamałem
że wszystko działało i nagle przestało. Wymienił na nową płytkę.
Ale teraz mam nowy problem
Nova działa nieźle i jest prawie wszystko git tylko że urwał mi się ostatnio 1 czarny kabelek z gpsa.
Jest on na wtyczkach z obu stron. No to długo nie myśląc rozebrałem tą wtyczkę jakoś to posklejałem, trochę polatałem, było wszystko ok. Aż do ostatniego latania gps not found, no to patrze lekko ciągne za kabelki a tu w ręce mam już 2 czarne.
Trochę się wkurzyłem, znalazłem na RV takie kable, kupiłem 3.
Ale teraz muszę czekać, a że pododa w naszej Anglii wkońcu jako taka to chciało by się coś polatać.
Ale po dokładnym przyglądnięciu się temu osd pomyślałem że moja niedroga dosyć duża lutownica transformatorowa i moje chirurgiczne ręce dadzą radę przulutować kabelki za wtyczką.
dorobiłem takie same długości miedzianych cieniutkich kabelków i zlutowałem je z istniejącymi stalowymi z gpsu.
Na szybko podłączam, patrzę Gps LIVE, myślę super może se polatam ale zrobię najpierw test.
Położyłem pod gołym niebiem, 1 min nic, 5min nic, 10,15,20 dalej nic :-( ale gsem mieli.

I teraz pytanie do was czy takie łączenie kabli mogło wpłynąć na pracę tego gpsa?
Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Post autor: bodziobsz »

Sprawę gpsa już rozwiązałem.
Teraz mam następny problem z tym OSD.
Są w nim do wyboru 2 opcję zasilania zależne od tego jak przepnie się zworkę. Albo
całe osd kamera i vtx zasilane z osobnej bateri albo z czujnika prądowego jak jest podłączone 3s.
Niby ok tylko chciałbym zasilić sam vtx i kamerkę z mojej 800maH 3s a resztę z czujnika i walczę już jakiś czas z tym i nic nie mogę wymyśleć.
Jak podepnę zasilanie bezpośrednio na cam i vtx i puszczę sygnały do novy to mam taki ciemny obraz.
W tym momencie po włączeniu OSD z czujnika prądowego obraz pokazuję mi się normalny tylko nie mam osd na googlach.
Jak to podłączyć żeby to tak działało?
ODPOWIEDZ