Gimball - oświećcie mnie

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
MaciejN
Posty: 95
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 01:53
Lokalizacja: Poznań

Gimball - oświećcie mnie

Post autor: MaciejN »

Cześć wszystkim. Czytam od rana róznego typu tematy na forum i strasznie wkręciłem się w temat stabilizacji obrazu, gimballa. Z tym, że od tego czytania to zamiast wiedzieć co raz więcej to moja wiedza pomniejsza wraz z czasem spędzonym przed monitorem. Do rzeczy mając gimball pod kamerę/aparat, co jeszcze jest mi potrzebne abym robił w miare przyzwoite ujęcia ?

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

.
Ostatnio zmieniony sobota 31 mar 2012, 07:25 przez Roman, łącznie zmieniany 2 razy.
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

My też Cię witamy , ale powitalnia jest w innym miejscu.

Jeśli idzie o twoje pytanie to jest chyba zbyt ogólne żeby udzielić odpowiedzi, patrząc na czas spędzony na forum w twoim profilu ( 4min) to jeszcze musisz troche poczytać.
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
MaciejN
Posty: 95
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 01:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MaciejN »

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź Detektywie Marchewko. Na koncie mam owe minut cztery bo nie jestem zwolennikiem rejestrowania się gdzie popadnie, a że chęć zadania pytania padła dopiero późną nocą.... poczekam jeszcze dwa dni żebym miał odpowiednią ilość czasu, aby ktoś udzielił mi odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

mając gimball pod kamerę/aparat, co jeszcze jest mi potrzebne abym robił w miare przyzwoite ujęcia ?

Rozum :?: :roll:


P.S.
Jakie pytanie taka odpowiedź
________________
Cobra
Awatar użytkownika
MaciejN
Posty: 95
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 01:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MaciejN »

Dobra rozumiem, że moje pytanie jest mało sprecyzowane. Proszę też wyrozumiałość bo niby modelarstwem zajmuje się od 12 lat to jak po 3 letniej przerwie zacząłem grzebać w tym temacie i zobaczyłem jakie rzeczy przybyły to o mało z krzesła nie spadłem.
Sprawę modelu oczywiście pomijamy, chodzi mi o samą stabilizacje gimballa. Jeśli potrzebujecie więcej informacji o co mi chodzi, to prosilbym o nakierowanie mnie na właściwą drogę.
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

No to masz: pewnie picloc 3x pro
Awatar użytkownika
MaciejN
Posty: 95
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 01:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MaciejN »

Rozumiem, że stabilizacja gimballa działa na podstawie żyroskopu tak ? Szukałem wszelakich słowników i tak dalej ale na razie, wszelakie skróty i oznaczenia to dla mnie czarna magia. Gdyby ktoś miał chwilę czasu to prosiłbym o łopatologiczne przedstawienie na czym polega stabilizacja gimballa.
From Heaven, używałeś tego PicLoc'a w swoim gimballu ? Widzialęm Twoje filmy i wlaśnie takiego efektu poszukuje.
ODPOWIEDZ