Reduktor z 12V na 3,7V

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kuki83
Posty: 2091
Rejestracja: wtorek 19 paź 2010, 19:08
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpacie

Post autor: kuki83 »

a tak spytam , czy tej kamery nie można ładować przez złącze USB ?

może by w tym kierunku to zrobić ?
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Owszem ..da radę ją ładować. Jednak gdy podłączam ją do kompa (bo tak się ją ładuje) to się wyłącza i świeci tylko kontrolka informująca o ładowaniu .
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
kuki83
Posty: 2091
Rejestracja: wtorek 19 paź 2010, 19:08
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpacie

Post autor: kuki83 »

w instrukcji pisze że pobór to 1,9W

czyli około 0.5A dla napięcia 3,7V
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

a o czym wczesniej pisalem???
Awatar użytkownika
Leszek_K
Posty: 707
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 12:28
Lokalizacja: Dubai/Warszawa

Post autor: Leszek_K »

Do :!: taka zabawa. Jezeli ta kamerka rzeczywiscie bierze 0.5A to 4.5W bedzie tracone na stabilizatorze. DUZO. Za duzo. Tu trzeba uzyc regulatora kluczujacego. Ze dwa elementy wiecej ale straty mocy minimalne.
EDIT - LM2575T-3.3 sie klania (przykladowo) i sprawnosc z 25% skacze do 75%. Przekladajac to na jezyk polski - zamiast tracic 4.5W, tracisz 0.5W.
MC4000
Oxalys 50
Stream 90
i wiele innych zabawek
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

A jak by tak LM7805 ?:)5V i rezystor. Bo wala mi się po domu :)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Leszek_K
Posty: 707
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 12:28
Lokalizacja: Dubai/Warszawa

Post autor: Leszek_K »

A co za roznica, i tak ponad 4W w plecy. A na czym je stracisz to nieistotne. Chlodzic i tak trzeba. Poza tym potrzebujesz 3.3 a nie 5V
MC4000
Oxalys 50
Stream 90
i wiele innych zabawek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

A ja bym tam się tym ciepłem tak nie przejmował , to w końcu jest na samolocie, sprytnie zabudowany ten LM117 i chłodzenie się samo od wiatru robi, nawet radiatora nie potrzeba pod warunkiem wyłączania Picsio gdy nie lata w przestworzach :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

4W to wbrew pozorom bardzo dużo i nie ma co lekceważyć tego ciepła. Mój podgrzewacz do kawy na usb bierze 3W i po 10 minutach porządnie nagrzewa cały kubek.

Inne porównanie.... w takiej sredniej piance potrzeba ok 4A na pakiecie 3s zeby utrzymac sie w powietrzu - czyli tak ok 40-50W. Latwo policzyć ze przez taki grzejniczek stracimy 8-10% czasu spokojnego lotu.

Chyba za mocno kombinujecie wszyscy - ja bym z beca dał 5V przez jakiś mały rezystorek co by mu prąd ladowania na powiedzmy 200-300mA ograniczyl. Pewnie i tak ładowarka do tej kamerki 'wypluwa' bez obciazenia 5V jak nie lepiej.
Ostatnio zmieniony czwartek 22 mar 2012, 12:56 przez Mieciu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

No to może wróćmy do korzeni :-) Czemu nie zainstalować po prostu LiPo'lka jednocelowego o wydajności (pojemności) z takim zapasem aby o tym nie myśleć przez cały dzień lotów....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

A tak z innej beczki..jak naładować taki pakiet 1s :-P Bo ja nie mam pojęcia. U mnie ładowarka ma funkcję ładowania od 2s :lol:

Adasko od początku radzi bo podpiąć zasilanie z odbiornika. Odbiornik turnigy ma na pinach do serw mniej więcej 5V to jak będę potrzebował rezystor by zmniejszyć napięcie do 3,7V. Serwa też nie tak mało prądu ciągną więc z wydajnością prądową BEC'a nie będzie problemu .

Jak to lepiej rozwiązać ?
Zasilanie z odbiornika czy robić stabilizator ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Jak byś chciał z 5V zejść do tego zasilania rezystorem to musiał byś dobrze znać prąd odbiornika i policzyć sobie z prawa Ohma. Rezystor ograniczy prąd jednak i tak czy siak musi rozproszy nadmiar mocy w ciepło.

Po co tyle kombinować, daj fabryczny aku. i ładuj fabryczna ładowarką.

Widzę, że z podstawami elektroniki krucho. Jest to prosta sprawa ale wymaga podstawowej wiedzy praktycznej. Nie to ,żebym coś w złu kierunku pisał. Po prostu na spokojnie trzeba do tego podejść. Jest to prosta fizyka której nie przeskoczymy i trzeba wiedzieć jaka moc jest potrzebna i jak będzie szła na straty w ciepło przez stabilizację.

Trudno to tak zdalnie poradzić czy podać gotowe rozwiązanie.
Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
paku
Posty: 500
Rejestracja: poniedziałek 13 lut 2012, 11:57
Lokalizacja: wa-wa

Post autor: paku »

Szymon .. a jak Ci chodzi to cudo z aledrogo.

czy potrafi podnieś jak i obniżyć napięcie ???

Z opisu to wprost nie wynika.

EDIT:

Już znalazłem:

SIMPLE SWITCHER Power Converter 150 KHz 3A Step-Down Voltage Regulator
Pamiętaj - Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany :)
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

No właśnie czekam aż przyjdzie aby sprawdzić jak to działa.

To tylko stabilizuje w dół a nie podnosi napięcie.
Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

toretto1995 pisze:A tak z innej beczki..jak naładować taki pakiet 1s :-P Bo ja nie mam pojęcia. U mnie ładowarka ma funkcję ładowania od 2s :lol:
Też się kiedyś na to złapałem jak kupiłem sobie super latareczkę na pojedyńcze ogniwa 3,7 i wpierw zacząłem kombinować jak spiąć dwa i wyprowadzić do balansowania.....i tu się zorientowałem że ...przecież balansowanie jest od co najmniej 2 cel (żeby było co balansować ;-) ) a zwykłe ładowanie, wystarczy przełączyć tryb ładowania :-) Też tak masz i zapewne dlatego że zawsze balansujesz to zapomniałeś że jest taki tryb w ładowarce jak "charge" :mrgreen:

Jeśli chcesz zasilać z odbiornika to nie żaden rezystor tylko zwykła dioda prostownicza albo dwie w szeregu, każda obniża o 0,7 V
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ