Platforma AXN FPV by VaderJK

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Rafer7
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 12 sty 2012, 16:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rafer7 »

Dziwna sprawa z tymi 800-kami, w dziale nadajniki i odbiorniki a/v najwięcej problemów było z nimi, fox 700 praktycznie tyle samo kosztuje (w dinodirect). :-?

Jeszcze jedna sprawa, jak jest produkt international warehouse (w hobbyking) to można brać przesyłkę "GLS Express Courier 5kg (Germany to Poland)" i nie będzie żadnych problemów? Bo mi się wyświetla że mogę.

Ps: Fajne to lusterko na kabince :-D
Pozdrawiam
Rafer7
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 12 sty 2012, 16:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rafer7 »

To brać tą 800 z dinodirect? :-P

Pozdrawiam
Sorki za posta pod postem.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Latacze AXN-em, jak oceniacie ten model w porównaniu do skrzydła tej wielkości? (jesli mieliście). Szukam pierwszej platformy fpv poza quadem. Bixler i podobne lekko za duże, nie mam samochodu :P
vaderjk
Posty: 383
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 18:29
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: vaderjk »

Hmmm AXN ma rozpietosc 1290 a Bixler 1400 - to 11cm roznicy - tylko.

Skrzydlem nie latalem, a AXN ladnie lata, moze poszybowac (bez FPV), moze tez dosyc szybko polatac i troche akrobacyjnie.

Byl to moj pierwszy samolot ( ale wczesniej juz smiglakami polatalem).

Pozdr,

VaderJK
VaderJK AXN FPV Eagle Tree
Rafer7
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 12 sty 2012, 16:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rafer7 »

Grzechu pisze: Szukam pierwszej platformy fpv
To zrób tak jak ja :-)
Kup w OBI podkład pod panele 6mm i klej polimerowy,
ja buduje obecnie szybowiec 1,8m :-)
Zobaczycie jak będzie latał :mrgreen:
... z FPV (foxik zamówiony :-) )
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

nie opłaca się budować, depron był fajny 5 lat temu jak pianki były drogie ;-)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 30 lip 2012, 13:56 przez ECO400, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Rafer7 pisze:
Grzechu pisze: Szukam pierwszej platformy fpv
To zrób tak jak ja :-)
Kup w OBI podkład pod panele 6mm i klej polimerowy,
ja buduje obecnie szybowiec 1,8m :-)
Zobaczycie jak będzie latał :mrgreen:
... z FPV (foxik zamówiony :-) )
W sumie nie bardzo mi się chce budować, a póki co, przynajmniej przez kilka tygodni czasu nie mam ;p A chcę ruszyć pracę inżynierską i do tego też potrzebuję modelu (więc lipa pokazywać zielone paskudztwo na zdjęciach, chyba że go dopieszczę taśmą) :mrgreen:
Rafer7
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 12 sty 2012, 16:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rafer7 »

Grzechu pisze:przez kilka tygodni czasu
kilka tygodni???
ja jak się uprę to w 4 dni potrafię model zrobić :mrgreen: (toto-1)
na wakacje do babci jechałem, a modelu i czasu nie miałem (tylko 4 dni) :mrgreen:
latał i lata do tej pory, teraz buduję coś większego, może do termiki :?: :-)
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Przez kilka tygodni czasu nie mam z powodu wyjazdów w pracy ;)

Ale rzeczywiście pomysł fajny, biały depronik, łączone skrzydła na rurkę węglową i leciutka mata szklana w newralgicznych miejscach... Do rozpatrzenia :)
vaderjk
Posty: 383
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 18:29
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: vaderjk »

Panowie ale prosze o rozmowe na takie tematy poza tym watkiem - bo to jest przedstawienie modelu ...

Moderatora prosze o przeniesienie tego jakiegos innego watku.
VaderJK AXN FPV Eagle Tree
vaderjk
Posty: 383
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 18:29
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: vaderjk »

Witam,


No to nadeszla kolejna modyfikacja modelu, zdecydowalem sie na link video na 5,8GHz tak aby link rc na frsky pracowal poprawnie i jak sie potwierdzilo - byl to dobry wybor - z moich doswiadczen wynika ze video 5,8GHz nadajnik w modelu nie ma wplywu na odbiornik 2,4GHz FRSKY - zasieg sprawdzony w trybie z mala moca jest identyczny z wlaczonym video czy wylaczonym i np wychodzi u mnie ok 250m (to sie oczywiscie zmienia zaleznie od pogody itp) .

Wybor padl na zestaw z HK 5,8GHz 200mW, na antenki typu "koniczynki" w modelu i bazie.

Ponizej foto :

Obrazek


Model nadal nie posiada OSD (ale juz niedlugo mam nadzieje bedzie Eagle Tree OSD pro) ale za to 2 pozostale elementy juz posiadam - GPS i Logger V3 i sa one zamontowane w modelu, stad moge juz oceniac parametry lotu np odleglosc, tyle ze dopiero po locie na komputerze.


Co do linku radiowego to w tej chwili dziala bardzo dobrze, nie ma problemu z zasiegiem (przy 1,2GHz video i filtrze LP max bylo 1km i byly juz failsafe'y).

Co do video 5,8GHz to na tych dookolnych antenkach do 600-700m wizja jest dobra, powyzej zaczyna sie sniezenie, ale leciec spokojnie sie da az do okolo 1500m , potem to juz tak sobie - udalo mi sie max jak na razie 1770m i dalej sie nie odwazylem.


Mysle ze jak na model tej wielkosci ktory lata okolo 12min i ktorego zalozenia byly do nauki FPV i loty raczej kolo nogi (1km max) , i w ktorym nie ma systemu dalekiego zasiegu LRS tylko standardowy frsky bez wzmacniacza (aby bezpiecznie mozna bylo latac z innymi modelami na 2,4GHz w powietrzu ) to jest to dobry wynik.


Przy okazji przyznam ze loty na 1,7km bez OSD i strzalki "do bazy" to juz wymagaja w miare dobrej orientacji w terenie - szczegolnie jak obraz robi sie coraz slabszy ...



Obrazek


Pozdrawiam,

VaderJK
vaderjk
Posty: 383
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 18:29
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: vaderjk »

No to modyfikacji ciag dalszy - zamontowalem w koncu Eagle Tree OSD, do tego Guardian stabilizator, dzis odbyly sie dwa loty z calym nowym wyposazeniem.

RTH dziala, samolot fajnie krazy nad baza na 100m i mozna isc na papieroska (tylko ze ja nie pale ;-) ).


Obrazek


AXN przy rozpietosci 129 cm wazy aktualnie 870g - docelowo dojdzie do tego jeszcze kamerka HDready 808 #16 V2 .

Na pokladzie jest pakiet silnika 2100mAh 3S i 500mAh 3S pakiet video. Szybowiec to to juz nie jest, ale przy spokojnym lataniu ponad 15 min na pakiecie da sie polatac.


Model ma sterowanie przez frysky'a z telemetria bez zadnej dopalki, video 5,8GHz 200mW na antenkach dookolnych typu "koniczynki" - w tej konfiguracji spokojnie da sie odleciec na 1,5km.


Pozdrawiam,

VaderJK
semento
Posty: 235
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 17:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: semento »

vaderjk pisze:
Wybor padl na zestaw z HK 5,8GHz 200mW, na antenki typu "koniczynki" w modelu i bazie.
Czy chodzi tu o ten zestaw http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... x_Set.html ?

Pytam bo już leci do mnie FrSky ( niestety, trochę za późno poczytałem o LRSie by Mifau :( ). Też ma być to moje pierwsze FPV, więc wersja budżetowa i dokładnie na tej samej platformie. Rozumiem że masz przerwę w lotach, ale raportuj jak już się coś urodzi. U mnie ten temat wisi przyklejony :)
vaderjk
Posty: 383
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 18:29
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: vaderjk »

Dokladnie to ten zestaw video 5,8GHz.

Teraz faktycznie mam zimowa przerwe w lataniu, ale troche zdazylem polatac na tym 5,8GHz i bardzo ladnie wspolpracowal z frskyem - zasieg frskya taki sam jak bez video wlaczonego.

Latalem na tym i antenach koniczynkach dookolnych do 1,7km max dalej juz sie video konczylo, a frsky telemetria nie pikala wcale - kilka lotow sie odbylo 3 ostatnie juz z pelnym osd Eagle tree z autopilotem i RTH , sztucznym horyzontem .

Na ten sezona mam przygotowana antene helikalna - kierunkowa - zobacze ile sie poleci na frskyu bez dopalki.
VaderJK AXN FPV Eagle Tree
semento
Posty: 235
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 17:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: semento »

Szybkie pytanie - mam pakiety zippy 2800, dokładnie te http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... P_30C.html Sprawdziłem że jak się posmaruje wazlinką, to wchodzą do modelu. Oczywiście do wyważenia modelu muszę trochę pokombinować z rozmieszczeniem reszty sprzętu. Zasilanie tx video i kamery można realizować z jednego pakietu np tak jak u Ciebie 500 mAh (choć myślę o nieco większym np 800 mAh). Czy nie robi się z tego krowa? Jak sobie radzi ten stock'owy silnik w modelu z osprzętem FPV?

Edzia: Właśnie się zreflektowałem, że dam rade zasilać model i FVP z jednego pakietu. W razie problemow - odkłócacz forumowy. Wywaliłem również serwa elevator i rudder z kabiny (mod podpatrzony na rcgroups ). zrobiło się całkiem przestronnie :)
GAUI 425, AXN FJ, klon DJI450 (robi się), Sky Cruise 2400, Mikeys FPV V3
ODPOWIEDZ