eLeReS - w praktyce - OSIĄGI

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

pit202

Post autor: pit202 »

ja Wam pokaże takie coś ( RSSI , wysokość , odległość w screenie )
Obrazek

ale ściemniać nie będę ;-) było na grzałeczce , antenki : magnesik na dachu i dipol w modelu.
Awatar użytkownika
dual
Posty: 653
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dual »

pit202 pisze:

ale ściemniać nie będę ;-) było na grzałeczce , antenki : magnesik na dachu i dipol w modelu.
Czym dopalałeś?
Pozdrawiam

Marcin
pit202

Post autor: pit202 »

openwzmacniaczem , na tym samym układzie co flytronowski
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

dual, pochwal sie jak zamonotwales anteny w modelu + modul i antene w nadajniku ;)
Awatar użytkownika
dual
Posty: 653
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dual »

Moduły na taśmę :) nadajnik na statywie, odbiornik na ogonie. Anteny fabryczne z CL i na nich miałem najlepsze rssi, na własnych konstrukcjach zdecydowanie słabiej to działa.
Pozdrawiam

Marcin
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

dual pisze:Anteny fabryczne z CL i na nich miałem najlepsze rssi, na własnych konstrukcjach zdecydowanie słabiej to działa.
Znana to prawda - anteny to więcej niz połowa sukcesu :-)
Przy nadawczej nie ma co kombinować - trza kupowac sobie półfalową 'ala Nagoya'ę a odbiorcza- wystarczy wykonać kopię 1:1 anetnki - dipola "niby-fabrycznego" - to akurat przy odrobinie staranności jest w pełni powtarzalną operacją :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

Zgadzam się na nadawczej niema co oszczędzać wypróbowałem 2 samośki , 1 z bramy kumplowi zawinąłem i Nagoye 771 sma też mu podwędziłem do testów . Ta ostatnia wypadła 15-20 % lepiej na testach naziemnych od najlepszej samośki i około 10% lepiej od tej z bramy , co dziwne w końcu to ta z bramy jest typowa na 433 i powinna mieć najlepsze parametry .
Awatar użytkownika
dual
Posty: 653
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dual »

Rurek pisze: Znana to prawda - anteny to więcej niz połowa sukcesu :-)
Przy nadawczej nie ma co kombinować - trza kupowac sobie półfalową 'ala Nagoya'ę a odbiorcza- wystarczy wykonać kopię 1:1 anetnki - dipola "niby-fabrycznego" - to akurat przy odrobinie staranności jest w pełni powtarzalną operacją :-)
Do tej pory latałem na CL na fabrycznym bacie i własnym dipolu i niby było ok, ale wczorajsze testy pokazały, że zastosowanie dwóch identycznych batów daje najlepsze efekty. Przerabiałem wczoraj po ziemi zestawy: Antenę ala Nagoya + dipol, Fabryczny bat + dipol, i 2 baty. Dystans po ziemi najlepszy miałem na batach. A dipol wykonałem naprawdę solidnie, troszkę antenek już wykonałem i nie mam z nimi problemów. :)
Pozdrawiam

Marcin
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

dual pisze: A dipol wykonałem naprawdę solidnie, troszkę antenek już wykonałem i nie mam z nimi problemów. :)
No wiesz - dipol jest pewnym kompromisem ze względu na masę i aerodynamikę :-) co z tego że zasięg będzie największy na baciku skoro i tak nie dolecisz tak daleko bo paliwa zabraknie ze względu na zwiększone spalanie z powodów w/w ;-)
I właśnie ze względu na ten kompromis "wielcy LRSowcy" nie ładują wielkich anten na odbiorniki - bo co by im zależało przy i tak wygórowanej cenie dołożyć bat za 5 $....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

chlopaki, co do dipola, to widzial ktos lub tez stosowal antene AN-07
Na tej stronie widac ten patent:
http://www.jablotronalarms.pl/component ... 45&icid=74

Sprobuje do nich napisac z pytanim o wage itp.
Wyglada na calkiem fajna antene do przyklejenia na statecznik pionowy lub w skrzydelku na winglet.
Artu

Post autor: Artu »

Tutaj Masz tą antenę (AN07) w sklepie firmowym jablotron-alarms.pl cena 55zł
Strona główna -> PROFI 433 MHz -> Anteny -> AN-07 Antena dodatkowa do JA-63KR
Wygląda to na dipol zatopiony w plastiku...

Obrazek
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

i to mi sie wlasnie podoba. jak ludzie lataja na 2.4ghz to nikt nic nie mowi o antenach tylko narzeka na slabe osiagi i lata na drucikach przyklejonych do wzmocnien weglowych (no poza nielicznymi wyjatkami np. z Dubaju ;-) ).
a jak sie przechodzi na 433 to panie cale doktoraty na temat anten sie uskutecznia :lol:
Awatar użytkownika
jawor
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jawor »

JasQ pisze:Nagoye 771 sma też mu podwędziłem do testów . Ta ostatnia wypadła 15-20 % lepiej na testach naziemnych od najlepszej samośki i około 10%
Chodzi o taką ?
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Kawałek drucika wystarczy :-P
Pozdrawiam
Szymon
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

Artu pisze:Tutaj Masz tą antenę (AN07) w sklepie firmowym jablotron-alarms.pl cena 55zł
Strona główna -> PROFI 433 MHz -> Anteny -> AN-07 Antena dodatkowa do JA-63KR
Wygląda to na dipol zatopiony w plastiku...

Obrazek
Z tego co gdzies wyczytalem to jest to wlasnie dipol - dlatego tez wkleilem to info tutaj.
Moze mi sie uda jedna kupic to zrobie test zasiegu.

EDIT: wlasciwie to mialem juz sam lepic taka antene. Mysle ze zrobie swoja samorobke a przy okazji kupie ta AN-07 i porownam zasieg.
Ostatnio zmieniony wtorek 27 mar 2012, 09:38 przez esamolocik, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ