Konwersja Horneta X4L do X8L - update

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Konwersja Horneta X4L do X8L - update

Post autor: marimach77 »

Za oknem zima, mróz i nie bardzo chce się latać w taką pogodę. Zdecydowanie preferuję dodatnie temperatury do latania :twisted: no ale coś robić trzeba. Przyszedł pomysł aby zrobić konwersję mojego quada Hornet X4L na wersję X8L, tym bardziej, że FC obsługuje mikser do OCTO. Model wyjściowy (obecnie):
Obrazek

Nowe ramiona to ponownie profil ALU ale tym razem 12x12 i długość 22cm wraz z uchwytami do silników. Waga - 180g.

Obrazek

Trzeba było również skrócić ośki silników, bo inaczej nie dało się ich zamontować w taki sposób:

ObrazekObrazek

Dojechał też odbiornik szeregowy, będzie mniej kabli między RC a FC.

ObrazekObrazek

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Pora na kolejny update. Udało się wszystko (2 regulatory zespolone i FC) zmieścić w standardowej ramie, myślałem że będzie ciasno ale dzięki zrezygnowaniu z podłączania silników przy regulatorze, udało się wygospodarować trochę luzu.

Rozstaw po przekątnej - 56.5 cm, na boku 40cm.
Obrazek

Silniki na ramieniu - jeszcze tylko skrócenie przewodów i bananki. Ewentualna wymiana silnika będzie bardzo prosta.
Obrazek

Hornetowa "kanapka" - od dołu: regulator dolnych silników, w środku regulator górnych silników, na górze FC.
Obrazek

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Czas na kolejny mały update. Hornet X8 dostał komplet śmigieł i polutowane bananki na kabelkach od silników.

Obrazek
Obrazek

Waga zestawu na tym zdjęciu - 1448g (z pakietem 3S 2650 chwilowo, potem jakiś większy). Dojdzie jeszcze gimbal z GoPro i FPV. To wszystko nie powinno przekroczyć 2000g.

Krótki filmik (bez obróbki) z pracy silników:



Filmik z lotów będzie niebawem. Cdn...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Platforma o układzie X8 to jednak nie to na czym mi zależało i przyszła pora na przebudowę na hexę. Ale o tym w oddzielnym wątku.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ