Kompletny sprzęt z jednego sklepu

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Jeśli chodzi o silnik szczotkowy, odpowiedź brzmi tak.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Jesli chodzi o silnik bezszczotkowy to idą do niego 3 kabelki. Zamieniajac dwa dowolne, silnik zacznie kręcić sie w drugą stronę :D
pozdrawiam
Michał
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

Jest to silnik bezszczotkowy Ray 3536/08. Dzięki za odpowiedź, czy w takim wypadku zmienia się też w jakiś sposób jego charakterystyka mocy?
Praza
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 13 maja 2010, 19:40
Lokalizacja: Poznań - Plewiska

Post autor: Praza »

Ile by kosztowało zbudowanie heliego a raczej quadro coptera ?
Awatar użytkownika
attyla
Posty: 176
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: attyla »

Emzet zamien dwa kable ze sobą (z trzech które ida do silnika) silnik zmieni obroty na przeciwne.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Emzet - z mocą nic się nie dzieje. Tylko odwrotnie się kręci...
Praza
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 13 maja 2010, 19:40
Lokalizacja: Poznań - Plewiska

Post autor: Praza »

Widzę że moje pytanie zanikło w kabelkach silnika. Ile kosztowało by zbudowanie quadro coptera , i czy sterowanie tym monstrum jest trudne ? Interesuje mnie podobny efekt , ale mam wrażenie że to kosmos ...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Eeee tam zaraz kosmos - zobacz filmy z testów polskiego cyberdrona. Lata tak samo jak nie lepiej. Do tego kamerka HD (np GoPro) i masz to samo.
Jak masz smykałkę do elektroniki/programowania to możesz się pokusić o zrobienie czegoś samemu. Ja niestety będąc "elektronicznym inwalidą" muszę celować w gotowce.

Ile kosztuje GoPro to sobie znajdziesz w necie. O Cyberdrona pytaj twórców - o ile wiem lada moment powinien być w sprzedaży jak już nie jest. Co do sterowania to mówią że to trochę jak Esky Lama. Jeżeli nie kłamią to jest to banalne - trochę treningu i wisi jak przybity gwoździem do powietrza.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

No troszkę inaczej będzie latał bo ten filmik jest nagrany za pomocą Oktokoptera czyli 8 silników a cyberdrones jest 4 silnikowy i stabilność jest troche inna
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

I jak nie będzie wiatru albo przepuści to przez deshakera to efekt będzie baaardzo podobny żeby nie powiedzieć identyczny. Pewnie że Okto będzie stabilniejszy w określonych warunkach niż Quad ale przy dobrej pogodzie myślę że ciężko byłoby odróżnić jedno nagranie od drugiego.
Praza
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 13 maja 2010, 19:40
Lokalizacja: Poznań - Plewiska

Post autor: Praza »

A ceny się wahają ... ?
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

1 000<10 000zł :lol:
Praza
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 13 maja 2010, 19:40
Lokalizacja: Poznań - Plewiska

Post autor: Praza »

Przeszukałem sklepy i sprawa z budową tego RWD nie jest taka kolorowa jak by się wydawało a i miejsca na budowę nie ma. Kupię easy stara , ale sam kosztuje 250 zł a z resztą aż tysiąc ! Coś tutaj jest nie tak ... czy moglibyście mi dać listę sprzętu z jednego sklepu ?
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Praza pisze:Kupię easy stara , ale sam kosztuje 250 zł a z resztą aż tysiąc ! Coś tutaj jest nie tak
A co Ty myślałeś :?: to nie jest tanie hobby.

Praza, ciężko będzie kupić wszystko w jednym sklepie. Jeśli chodzi o wykaz podzespołów to poczytaj TO oraz TO i wszystko stanie się jasne...
Praza
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 13 maja 2010, 19:40
Lokalizacja: Poznań - Plewiska

Post autor: Praza »

Poszperałem , poczytałem i conieco znalazłem.

Kod: Zaznacz cały

http://www.model-fan.com.pl/index.php?p2980,easy-star-kompletny-zestaw
http://www.sklep.rcmonster.pl/easy-star-combo-multiplex-13217-kompletny-zestaw-p-1170.html
http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=97

Ale ciągle nie jestem pewien który sklep będzie najlepszy ... a może Cassene kupię ? One są chyba w zestawach.
No i drugie pytanie , sam sprzęt fpv to kwestia ilu złotych? Mowa o kamerze , nadajniku , przy założeniu jakości obrazu średnia / niska i zasięgowi do 1km ale i tak pewnie mniej wystarczy.
ODPOWIEDZ