Dopełnienie eLeReS'a

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1039
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

Dzieki Proton .
Pytałem bo na zasadzie analogii z innymi scalakami w takiej obudowie wymysliłem przy tym ułożeniu jak opisałem ta która wskazujesz (pierwsza z lewej ) ale żadnego znacznika niestety nie ma a w tym datasheet też zapomnieli podpisać a innego nie mogę znaleźć . Teraz mogę zaczynać lutować ;-)
Krzysiek
PROTON
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2011, 20:03
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: PROTON »

A proszę :-)

Jak w datascheecie brakuje takich informacji to można poszukać ich w innym, np od STK463
Awatar użytkownika
kostek
Posty: 374
Rejestracja: niedziela 16 maja 2010, 20:20
Lokalizacja: Kutno

Post autor: kostek »

Czyli jesli będę miał dojście do oscyloskopu na 433 mhz i wielokrotność ( żeby zobaczyć harmoniczne )
Nic to nie da , potrzebny analizator widma.
Marek się nie przejmuje , napisał -20dBm w parametrach swojego wzmacniacza dla drugiej harmonicznej .Trzecia będzie podobna i niebezpiecznie bliska odbiornika na 1,2 GHz.
A na forum krótkofalarskim piszą tak:
Od jakiegoś czasu, lecz nie codziennie, z kierunku północno wschodniego
tj ok 60 st. z mojego QTH Kwidzyn pojawiają się zakłócenia na całej szerokości pasma amatorskiego
oraz poza - najsilniej na 433.225 MHz. nagrałem te sygnały, które przypominają jakąś telemetrię, radar czy inne licho. Niesamowicie silny sygnał.
Dzisiaj tj. 23 stycznia 2012 zakłócenia znowu się pojawiły -słychać je co każdy kHz. Odsłuchałem je również na drugim radiu i innej antenie, ponieważ myślałem że z moim radiem jest coś nie tak- druga antena nie ma takiego dużego zysku jednak z tego kierunku sygnał na 59.
Musi to być sygnał z poza mojego QTH, ponieważ na antenie dookólnej tego już tak nie słychać.
Czy ktoś już na coś takiego natrafił. Całkowicie uniemożliwia to pracę na paśmie
A DSP wielkości PAZNOKCIA (BlackFIN chociażby)?

Cóż , wymądrzać się każdy potrafi , zrób taki odbiornik do modelu .
Kazimierz
Artu

Post autor: Artu »

kostek pisze:A na forum krótkofalarskim piszą tak:
Od jakiegoś czasu, lecz nie codziennie, z kierunku północno wschodniego
tj ok 60 st. z mojego QTH Kwidzyn pojawiają się zakłócenia na całej szerokości pasma amatorskiego oraz poza - najsilniej na 433.225 MHz....
No to ładny gnój... :-/
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Artu pisze:
kostek pisze:A na forum krótkofalarskim piszą tak:
Od jakiegoś czasu, lecz nie codziennie, z kierunku północno wschodniego
tj ok 60 st. z mojego QTH Kwidzyn pojawiają się zakłócenia na całej szerokości pasma amatorskiego oraz poza - najsilniej na 433.225 MHz....
No to ładny gnój... :-/
no Panowie long rejndze pomyslcie zanim dopalicie, bo z doswiadczenia wiem, ze krotkofalowcy lubia prowadzic sledztwa i czesto dosc skutecznie 8-)
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

cholo pisze:
Artu pisze:
kostek pisze:A na forum krótkofalarskim piszą tak:
No to ładny gnój... :-/
no Panowie long rejndze pomyslcie zanim dopalicie, bo z doswiadczenia wiem, ze krotkofalowcy lubia prowadzic sledztwa i czesto dosc skutecznie 8-)
Heh. Czyli znowu wkraczamy na grzązki grunt niezgodności parametrów.Może jakaś draka przy okazji wyniknie :mrgreen: i znowu będzie wesoło :mrgreen:

Reasumując: Zbudowanie modułu w.cz. ( który odpowiadał by warunkom stawianym przez polską normę ) w oparciu o proste przyrządy pomiarowe jest moim zdaniem niemożliwe - tu pewnie każdy się zgodzi. Dlatego uważam ,że budowę takiego modułu należałoby chyba zacząć od znalezienia odpowiedzi na pytanie: Czy ma to być moduł odpowiadający warunkom PN, czy ma to być moduł, który na wyjściu będzie dawał to co Bozia da.Jeden i drugi będą prawdopodobnie dawały podobne zasięgi, ale koszta pozyskania będą diametralnie różne.[/b]
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

kostek pisze: A na forum krótkofalarskim piszą tak:
...nagrałem te sygnały, które przypominają jakąś telemetrię, radar czy inne licho...
:mrgreen:

Hahaha, spadłem z krzesła. Chłopaki mają rozkminkę :mrgreen: Dobrze, dla nich to sama przyjemność.
bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bagger »

Witam,

przed chwila wykorzystałem kontakty zawodowe;).

Mam wstępną ofertę na zrobienie dopałki.

W rachubę wchodzą obie wersje tzn. hybryda (5W) lub tranzystory 2 (W) oczywiście jak na początek ze słowem "LUB"

Cena za hybryde z przełącznikiem na 3 moce to ok 260 zł. Czy będą chętni? Dodam, że każdy wzmacniacz będzie badany na zgodność z PN;)

Moc wejściowa 50-100 mW.
Zakres częstotliwości - proszę podajcie granice
Zasilanie max - ??

Czekam na informację:)
Pozdrawiam, Jarek
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

Mam znajomego krótkofalowca z licencją który pomagał mi w wyliczeniu anteny nadawczej 1/4 fali na 35 mHz. Na jego podwórku stoi kilka masztów i innego typu anten. Człowiek ten łączy się z całym światem- teraz wyszukuje sobie wysepki na Pacyfiku bo kontynenty (a tym bardziej Europa) mu się znudziły :shock: Jak usłyszał ze myślę o przejściu na 433 lekko mówiąc wkurzył się. Powiedziałem ze będę latał daleko od niego i chyba nie będziemy sobie wchodzić w drogę, a on na to, "to co będziemy bawić się w stąranie samolocików? " :shock: :shock: :shock: Mam nadzieje że to tylko niegroźne żarty?!?
PS. z jaką nadaje mocą bladego pojęcia nie mam, ale radyjko ma za 5tys zł- może to coś wam podpowie
pit202

Post autor: pit202 »

z tego co można wyczytać tu : http://radioscannerpolska.pl/strony/pra ... 60802.html dozwolona moc na tej częstotliwości to 10mW ? hmmm , no to jak wejdziemy krótkofalowcom w fale z dopałkami to zacznie się cicha święta wojna z tym , że to my raczej będziemy na przegranej pozycji .
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

...postawisz sobie kratownicę 50metrów, będziesz omijał szerokim łukiem QTH lokalnych krótkofalowców i model nie powinien spadać :mrgreen:
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

Powtórka z rozrywki chyba się szykuje :mrgreen:
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Na to wychodzi :-D
Nie pierwsza i nie ostatnia.
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

nie bedzie powtorki tylko masowe zapisy na kursy ukf a potem zawsze sie jakos czlek wytlumaczy.-) Btw na forum moze ktos taki kurs pociagnie korespondencyjnie ? :-)
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

LOK organizuje takie kursy okresowo, podejrzewam że w miarę potrzeb czyli jeśli nazbiera się chętnych. W moim mieście ostatni był wiosną.

Na kursie chyba dowiemy się że w upragnionym paśmie nie można przesyłać danych do sterowania modelem z mocą która nam pasuje, ale pewny nie jestem.
ODPOWIEDZ