Budowa quada FPV step-by-step

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Ja wiem, że dla większości z Was to będą mega nudy, ale dla mnie to są mega emocje pierwszych lotów :lol:

jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

miś pisze:No to zassij jeszcze raz wersje 16, przetestowałem i poprawiłem. Przed rozpoczęciem flashowania trzeba zaznaczyć ptaka na "Use MWC USB". Powinno w 100% pójść razem z weryfikacją.
Niestety lipa. Znów jest podobnie - zaczyna proces, ale się krzaczy w trakcie programowania. Znów są nerwy bo stara wersja nie ładuje się w trybie awaryjnym za pierwszym razem, ale na szczeście za 2-3 jakoś wchodzi (bez pomyślnej weryfikacji) i działa.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ja dopiero jutro rano testnę bo jestem zarobiony na maksa :-(
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Hmm. Jedrus jeśli pamiętasz to napisz na jakim PC (procek) to robisz, i opisz dokładniej co się dzieje, kiedy się krzaczy, co widać w oknie po prawej, w którym momencie się sypie, czy jak już idzie czerwony pasek programowania, czy jak zaczyna, czy pod koniec, czy się zatrzymuje i wywala. Jak się zachowują diody na OSD (podczas programowania powinna palić się żółta, jak skonczy i zacznie weryfikację to zielona). Jak będę miał więcej info to jutro powalczę jeszcze.

BTW Na filmie zauważyłem że w statystykach po locie wysokość jest 10x za duża. Też to poprawię jutro.
Pzdr. -----MIŚ-----
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Wszystkiego tak nie obserwowałem bo sprawdzałem dziś programowanie na uzbrojonym gadzie więc uważałem na coś innego :mrgreen: Nic się nie działo (silniki, regle).

To co Ci mogę powiedzieć to:
- ThinkPad T510 Intel Core i5 CPU M540 @ 2,53 GHz, RAM 4Gb, Win7 Ent, 64bitowy cokolwiek to wszystko znaczy
- ta ostatnia wersja loadera wykrzaczyła się na początku programowania (czerwony pasek), myślę że ok 1/4-1/3 procesu i potem pojawia się komunikat błędu
- na diody nie zwróciłem uwagi

Nie wiem bo się nie znam, ale pierwsza wersja się ładuje poprawnie, potem leci cały pasek zielony aż do końca, ale potem pojawia się komunikat błędu. Nie wiem na czym dokładnie polega weryfikacja procesu, ale programowanie wygląda poprawnie.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Miś'iu - pali od kopa :-)

Podejrzewam że problem wynika z zasilania u Jędrusia.
U mnie FC zasilone tylko z USB, połączone masy FC oraz OSD.
Z kolei OSD zasilone z pakietu.
Działa tak jak klasyczne rozwiązanie, nie widzę różnicy. Diody zachowują się tak jak zawsze. Inicjowałem przyciskami a nie z menu.
Multiwii to u mnie "quadrino", jeżeli to ma znaczenie to na razie "gołe" czyli nie podpięty odbiornik (eLeReS) ani regle.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

To spróbuję dziś tak zrobić - wypnę absolutnie wszystko z FC poza połączeniem z OSD, podłączę FC przez USB do kompa, potem podłączę zasilanie OSD z LiPo w trybie awaryjnym no i zobaczymy...
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Przyszedł czas odgrzać kotleta i jako, że hexa skończona postanowiłem tchnąć nowe życia w quada...

Obrazek

...ale to już temat na odrębny wątek :-P
ODPOWIEDZ