Budowa quada FPV step-by-step

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

jedrus pisze:520 PLN/ 160 USD - GoPro HD 1 (http://gopro.com/cameras/...ts-hero-camera/
ja tam widzę najtaniej hero hd za 199$ + wysyłka
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

jedrus pisze:Razem 2.410 PLN, co w połączeniu z 1.240 PLN wydanym na budowę quada daje okrągłą sumkę 3.650 PLN :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
jedrus, i tak wydasz jeszcze 5-50 razy więcej :-)
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Artu pisze:Jedrus, a czy ktoś obiecywał, że FPV to tanie hobby :roll:
Wprost przeciwnie, każdego ostrzegamy, że to bardzo droga i bardzo wciągająca zabawa. :mrgreen:
Ja już przestałem liczyć wydatki, bo chyba bym do końca osiwiał :lol:
A czy ja mówię, że ktoś mi coś obiecywał ;-) Chyba pójdę w Twoje ślady :mrgreen:

Stwierdzam tylko fakt kosztowności FPV, no i myślałem (naiwnie), że jednak nie będzie tego hajsu aż tyle... no bo w takim razie, aż starch pomyśleć ile kosztują sprzęty na wypasie :oops:

ECO400 pisze:
jedrus pisze:520 PLN/ 160 USD - GoPro HD 1 (http://gopro.com/cameras/...ts-hero-camera/
ja tam widzę najtaniej hero hd za 199$ + wysyłka
No może faktycznie podanie linka producenta jest mylące. Ja kupiłem, za tyle ile podałem... ale od osoby prywatnej z forum, podobnie zresztą jak Cinemizery.

Lee pisze:
jedrus pisze:Razem 2.410 PLN, co w połączeniu z 1.240 PLN wydanym na budowę quada daje okrągłą sumkę 3.650 PLN :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
jedrus, i tak wydasz jeszcze 5-50 razy więcej :-)
Nie strasz bo się zamknę w sobie :lol:

A wracając do tematu... tak sobie pomalutku dłubię to swoje FPV... na początek powstała stacja bazowa:
Obrazek

Obrazek


Oraz testowa stacja nadawcza, aka czołg:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z tym wszystkim biegam po domu i okolicy, badam, co i jak, czy wszystko działa, ustawiam parametry w OSD kamery i...

Będę testował takie oto DYI antenki co się aktualnie robią:
Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek 26 kwie 2012, 06:41 przez jedrus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

ta stacja testowa nie da Ci miarodajnych testów. Wsadź tam pracujący silnik i regulator, dopiero wtedy możesz testować.
Dodatkowo nie widzę odbiornika rc?
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Dziś miałem okazję sprawdzić zasięg video na trochę większą odległość niż w okolicy domu.

Wyszło mi, że na 2,5km obraz był prawie idealny na antenkach co je sobie zmajstrowałem. Na stadardowych bacikach było już słabo. W zasadzie to chyba by się już nie dało latać. Warunki testowe, tzn. brak innych elementów szumiących, typu regle, kamera FPV, GoPro, itp. Teren zasadniczo płaski, bez przeszkód czyli antenki się "widziały". Nadajnik i odbiornik na wysokości ok. 2m nad ziemią.

Czekam na sprzęt nagrywający w bazie więc chwilowo nie ma co pokazać. Nie mam pojęcia czy to dużo, czy mało ???

Teraz muszę popracować nad zasięgiem RC :lol:
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

jedrus pisze:
Biorąc pod uwagę, że pewnie jeszcze jakieś wydatki poniosę (choć pewnie znakomitą większość mam już za sobą)
Nie chcę straszyć, ale to dopiero początek wydatków hihi. Po kilku latach zastanowisz się, czy nie lepiej było dobre auto kupić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

diem pisze:Po kilku latach zastanowisz się, czy nie lepiej było dobre auto kupić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ooo tak!
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

No i w końcu po blisko 5 miesiącach się wydłubało :mrgreen:

Teraz to już nie ma ściemy - trzeba iść latać :shock: :mrgreen: :shock: Aktualnie mam srakę w gaciach, żeby nie rozwalić wszystkiego w drzazgi w pierwszych 30s i na lot FPV jeszcze się nie odważyłem... może na zlocie :lol:

Baza się trochę rozrosła:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

1. VRX
2. WiFi booster do RC (na 2,5km był zasięg w teście naziemnym na zwykłej antenie)
3. rozdzielacz sygnału video
4. prosta nagrywarka SD
5. zasilanie do dopałki
6. gogle


A copterowi przytyło się do 1020g (razem z LiPo o masie 200g):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

1. kamerka
2. VTX + filtr low pass
3. OSD by Misio + GPS
4. mikrofon

W pudełeczku czeka na lepsze czasy PitLab'owy czujnik pożerania prądu oraz GoPro, choć nie wiem gdzie ono się zmieści... może to znak żeby bydować hexę :lol:

W wolnej chwili drobnej modyfikacji poddałem moje DX8 - teraz mogę sobie doczepić dowolną antenkę i/lub dopałkę. Mod banalny do wykonania i nieinwazyjny:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tak przy okazji to DX8 w wersji EU ma moc nadawania 18,5dB, czyli ok. 70mW + to co dodaje antena. Widziałem zdjęcia na RCG i gość miał prawie 20dB, czyli nieznacznie więcej - ciekawe czy są jeszcze inne moce?
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Matko bosko, tyle sprzętu, a nie latasz! Duży facet a się boi :-P
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Hehe, tak jedrus. Zlot to bez wątpienia najlepsza okazja na wykonanie pierwszego lotu FPV.

Tylko najpierw krzycz głośno co planujesz to będziesz miał więcej widzów i nagrania z różnych ujęć.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Jelcyn, nie strasz :-) weźmiemy kolegę na koniec 2km lotniska i jakoś pójdzie :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Rurek pisze:Jelcyn, nie strasz :-) weźmiemy kolegę na koniec 2km lotniska i jakoś pójdzie :-)
Hehehe, taaa, najlepiej w sobotę wieczorem :lol: Odwagi wtedy nikomu nie powinno brakować.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

jelcyn pisze:
Rurek pisze:Jelcyn, nie strasz :-) weźmiemy kolegę na koniec 2km lotniska i jakoś pójdzie :-)
Hehehe, taaa, najlepiej w sobotę wieczorem :lol: Odwagi wtedy nikomu nie powinno brakować.
sobota wieczór jak zwykle zarezerwowania dla Ciebie nad Zduńską :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Kusisz :-) Bardzo bym chciał, gdybym wcześniej wiedział że w piątek będziemy wspominać dawne czasy to wpadłbym choć na ten wieczór.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

To Ty się nie wybierasz? No jakto tak?
(jędrus wybacz offtopa)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ