eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Sparky
Posty: 252
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 18:33
Lokalizacja: Michałowice

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Sparky »

Na moim FTDI brak rezystorów. Dziwne że z pozostałymi elereseami V1 i V2 nie mam problemów.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi."

Albert Einstein
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: lotpawel »

a jaki masz ftdi? miałem ten sam problem, zmieniłem ftdi i jak rękom odjął.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: volender »

Sparky, a tylko na najnowszym FW masz ten problem, czy na dowolnym?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Sparky, Konkretnie, link albo co... Jaki masz interfejs USB/TTL. Bo jak testowałem jakieś tam wynalazki to też miałem takie przez które soft się wgrywał, a odczytać konfiguracji się nie dało.
Jeszcze jest jedna opcja. Po połączeniu (bo widzę że to działa) kliknij w "Default settings", co załaduje ustawienia fabryczne (i losową sygnaturę nadajnika) i jednocześnie ustawi zawartość pamięci eleresa tak aby konfigurator nie miał problemów z interpretacją niewłaściwych ustawień.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Sparky
Posty: 252
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 18:33
Lokalizacja: Michałowice

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Sparky »

Interfejs FTDI mam kupowany już nie wiem gdzie. (pewnie alledrogo)
https://dl.dropboxusercontent.com/u/571 ... C_0192.JPG
https://dl.dropboxusercontent.com/u/571 ... C_0191.JPG

Dziwne jest że programowałem tym różne "zabawki" i dopiero teraz natrafiłem na problem. Pewnie skończy się tym że kupię inny, ale konstrukcja tego jest na tyle prosta, że dziwi mnie to gdzie tu mógł producent zrobić błąd? Chyba przejrzę aplikację producenta.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi."

Albert Einstein
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Zrób myk z tym powrotem do ustawień fabrycznych
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Sparky
Posty: 252
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 18:33
Lokalizacja: Michałowice

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Sparky »

To już robiłem. Nie pomogło. Tylko pytanie dlaczego nie pomogło. Bo chyba nie udało się zresetować do ustawień fabrycznych. Odbiorniki nie rozbindowały się.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi."

Albert Einstein
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Ty, a podczas programowania MAX'a zasilasz z USB czy z pakietu poprzez VIN ? Bo jak z USB to to może być problem. MAX żre dużo więcej prądu niż zwykłe eleresy i po prostu może mu być za mało napięcia. Odłącz VCC z interfejsu (połącz tylko TX,RX i GND) i zasil MAX'a z aparatury.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Sparky
Posty: 252
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 18:33
Lokalizacja: Michałowice

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Sparky »

Zasilany zewnętrznie jest. O tym pomyślałem od razu. Aplikacja FTDI nic nie wniosła nowego. Odnoszę wrażenie jakby EEPROM wywaliło wewnątrz procesorka w Maksię, ale ja się nie znam na tym by to stwierdzić. Przydałby mi się ktoś z Rzeszowa kto ma Maksa by podpiąc i sprawdzić, albo mojego podpiąc u kogoś i sprawdzić.
Edit: Jeszcze jedną rzecz sprawdziłem . Układ scalony FTDI 232 jest z 2012roku ze stycznia. W marcu była rewizja z poprawkami : Table 3.9, added clock output frequency within
±0.7%
Edited Table 3.9, TXLED# and TXLED# Description
Added feedback links

Edit: Problem rozwiązany za pomocą tego konwertera

https://dl.dropboxusercontent.com/u/571 ... C_0188.JPG
Ostatnio zmieniony środa 30 lis 2016, 13:49 przez Sparky, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi."

Albert Einstein
Awatar użytkownika
Mogway
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 16 sie 2012, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Mogway »

Panowie , jak uruchomić w RX żeby na BIN10-14 były kanały np 10,11,12 w kolejności . Odbiornik mam w trybie sbus ze zworka na 1-2 kanale . SBUS działa ale nie moge przekierować kanałów 10,11 ... na te piny pomimo zaznaczenia w RX binary output odpowiednich kanałów.
MTD, Eleres, AP Pitlab
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Pamiętaj że wyjścia BIN10,BIN11 i BIN12 to wyjścia tylko binarne (włącz/wyłącz) i nie podłączysz tam serw czy też innych przydaśków wymagających sygnału PWM. Do wyjść BIN13 i BIN14 można podłączyć serwa.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Mogway
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 16 sie 2012, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Mogway »

Czytałem o tym w instrukcji ale na BIN13 i BIN14 też nie mogę ustawić żadnego kanału PWM
MTD, Eleres, AP Pitlab
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Jak ustawisz BIN13 na przykład na PWM8 to nie ma sygnału na BIN13 (podłączone serwo jest luźne) ?
Jaki soft w odbiorniku ?
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Mogway
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 16 sie 2012, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Mogway »

Doszedłem już co się stało - okazało się że nie zapisuje ustawień w RX niby pokazuje że jest ustawione ale nie było. Zorientowałem się jak chciałem zmienić częstotliwość i okazało się że jest link pomimo zmiany :)

Wgrałem jeszcze raz soft i teraz wszystko działa jak powinno.
Dzieki za pomoc
MTD, Eleres, AP Pitlab
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: lukkoz »

mam pytanko, podpiąłem do flip32 eleresa. do vbat w eleresie dałem + z pakietu, ale na eldispie mam komunikat "no telemetry", czy tak ma być? czy muszę podpiąć temetrie z flipa, żeby pokazało napięcie na baterii na eldispie ? wcześniej miałem to w skysufer i do eleresa miałem tx i rx z GPS , a dodatkowo + z pakietu i wszystko grało...
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
ODPOWIEDZ