Multirotor controller z Foxtecha

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Multirotor controller z Foxtecha

Post autor: kaczmarsky »

witam.
przeglądając "półki" Foxtecha natknąłem się na takie cuś http://www.foxtechfpv.com/fhx46-protmf- ... p-286.html
wiem że "preorder" i pewnie nikt tego u nas nie miał w łapkach, ale może ktoś się już tym FC interesował?
wcale bym się nie zdziwił gdyby się okazało że zerżnęli to z jakiegoś innego projektu.
cena też nie jakaś kosmiczna, a na filmach widać że ustrojstwo chce latać.
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

wyglada calkiem profi. Akurat jestem w trakcie poszukiwań drugiego fc po cyberdrones (chce miec dwa xCoptery), wiec albo kupie tanio albo dobrze (mikrocopter).
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

Ja mam na oku :

http://www.openpilot.org/ - kontroler typu wloz i lataj - ciagle na backorderze

chcialbym tez w koncu potestowac multiwii i zobaczyc co to jest warte
Awatar użytkownika
qlf
Posty: 810
Rejestracja: poniedziałek 04 paź 2010, 15:29
Lokalizacja: IRL

Post autor: qlf »

lukisek pisze:Ja mam na oku :

http://www.openpilot.org/ - kontroler typu wloz i lataj - ciagle na backorderze.
Dobra wiadomość z open pilota jest taka
The EU is getting more boards this time, I expect the batch back in 2 weeks
Zła jest taka że ostatnia partia zeszła w 4minuty :shock: i trzeba być naprawdę szybkim " w te klocki" żeby kupić tę płytkę w EU sklepie. Ja swoją kupiłem u Olega z Ukrainy zarezerwowawszy wcześniej u niego -polecam, wysyła też do Irl.
Grzegorz
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: kaczmarsky »

ja też mam na oku openpilota, ale w korespondencji z polskim przedstawicielem multirotor.pl dostałem złą wiadomość, że z polskiej dystrybucji nic nie wyjdzie ze względu na dziwna politykę Open Pilota.
jak widać jest ona dziwna bo przy otwartym projekcie i tak dużym zainteresowaniu nie powinno być problemów z dystrybucją i kupnem ich FC. za chlebem mogę stać w kolejce ale nie za elektroniką do multicoptera. :evil:
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

no to .. czekac i polowac - czekam i poluje wiec ale widac ze warto :-)
cena adekwatna do mozliwosci - mysle jednak ze to fc jest ok
Awatar użytkownika
qlf
Posty: 810
Rejestracja: poniedziałek 04 paź 2010, 15:29
Lokalizacja: IRL

Post autor: qlf »

Małymi kroczkami zbliża się nowa płytka od OpenPilot z wszystkimi bajerami na pokładzie -gps, baro, itd, itp. Tylko to może potrwać jeszcze i nie wiadomo jaka cena będzie.
Grzegorz
Awatar użytkownika
Lyyar
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 12 maja 2011, 18:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lyyar »

kaczmarsky pisze:ja też mam na oku openpilota, ale w korespondencji z polskim przedstawicielem multirotor.pl dostałem złą wiadomość, że z polskiej dystrybucji nic nie wyjdzie ze względu na dziwna politykę Open Pilota.
jak widać jest ona dziwna bo przy otwartym projekcie i tak dużym zainteresowaniu nie powinno być problemów z dystrybucją i kupnem ich FC. za chlebem mogę stać w kolejce ale nie za elektroniką do multicoptera. :evil:
Tak, chciałem zająć się dystrubycją open pilota, w sumie na zasadach non profit, gdyż takie obowiązują w tym projekcie. Kontaktowałem się z właścicielem. Wszystko cacy. Pożniej rozmowy na 2 miesiace utknęły w martwym punkcie. A następnie gdy powstała strona multirotor.co i z rozpedu umiescilem obrazek "open pilot coming soon" - zachecony pozytywnym nastawieniem właściciela projektu do mojej inicjatywy - to normalnie dostałem pogróżki od jednego z uczestników projektu. Na dzien dobry zostałem oskarżony o kopiowanie i sprzedawanie ich rozwiązan - straszono mnie sądem. I normalnie jak moj entuzjazm był wielki tak przez moment miałem ochote pokazać im srodkowy palec. Ojciec projektu wiecej sie nie odezwal, a czlowiek ktory dziwne rzeczy mi zarzucal nie mogl zrozumieć ze ani nie posiadam plytek openpilota, ani ich nie kopiuje, ani nie sprzedaje. No co za tłuk. Także chęc spopularyzowania openpilota minela tak jak moj entuzjazm. Jednak jesli kilka osob (kilkanascie) zechce kupic FC OP - moge jeszcze raz sprobowac zajac sie sprowadzeniem tego do Polski i sprzedaża po cenie jaką dyktuje OpenPilot.
Tylko oni są jacyś dziwni. :):):)
po raz ostatni zmieniam Ci ten podpis - kolejny raz oznaczają wakacje.
9anubis
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 12 lip 2011, 09:21
Lokalizacja: Nowy Sacz

Post autor: 9anubis »

Kolega z Ukrainy dzwonił do dystrybutora na Ukrainie w poniedziałek i dostał info ze maja 50% wadliwych FC wiec wstrzymali sprzedaż i trzeba czekać. Może dlatego jest niedostepne i pracuja nad v2
Awatar użytkownika
Lyyar
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 12 maja 2011, 18:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lyyar »

Jedyne co sensownego dowiedziałem sie od mojego oskarzyciela to ze "mają duzo klopotow z FC". Ale nadal twierdze ze sa dziwni :):):)
po raz ostatni zmieniam Ci ten podpis - kolejny raz oznaczają wakacje.
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

A nie da sie tego skopiowac? ;-) (pewnie byloby szybciej niz czekac az sie pozbieraja - lub nie)
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
Lyyar
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 12 maja 2011, 18:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lyyar »

A po co kopiowac ?
po raz ostatni zmieniam Ci ten podpis - kolejny raz oznaczają wakacje.
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Czy ktoś już testował to FC foxtecha, wiadomo coś więcej na jego temat, bo jakoś nic nie mogę znaleźć na forum :/
ODPOWIEDZ