STRATOS z FPV - rozbity.... już odbudowany

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

marcin_k
Posty: 402
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 16:31
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: marcin_k »

Może u producenta...
MorlockFamily, zadaj pytanie a on ci odpowie i się dogadacie...
Pozdrawiam ;-)
Modele: Koptery, trainerki itp...
Aparatura: Hitec Optic 6, Hitec Aurora9...
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

winio pisze:5 stopni to juz smar gestniec moze...
yyyyy...... Zeszłej zimy latałem przy -14 stopniach przy gruncie, wyżej było jeszcze zimniej, 40 minut latania, żadnych złych oznak.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

pbrys pisze:samolotu nie będę odbudowywał - już spłonoł, cały kadłub oderwał się od skrzydła, skrzydła złamane w 2 miejscach, lotki miałem na zawiasach i też się wyrwały - tak że szrot, jutro zakupuję nowego stratosa - ważne że elektronika cała
Obyś przez takie podejście drugiego nie musiał spalić.
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

jak będzie taka konieczność to i drugi poleci przez komin ;-) , ale może teraz trochę dłużej wytrzyma - a budowa to sama przyjemność - już mam parę pomysłów na zmiany w konstrukcji i rozłożenia elektroniki.
Artu

Post autor: Artu »

pbrys pisze:ważne że elektronika cała
Tutaj bym był ostrożny na Twoim miejscu. Pomimo, że obecnie są stosowane małe elementy (SMD), to mimo wszystko, chyba bym nie zaufał (szczególnie odbiornikowi RC) po takiej kraksie.
Z tego co Pisałeś, link RC Masz na Turnigy, więc RX-y nie są jakoś holendernie drogie...
TX wideo też swoje dostał, ale to można zweryfikować w testach "naziemnych".
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

pbrys pisze:jak będzie taka konieczność to i drugi poleci przez komin , ale może teraz trochę dłużej wytrzyma - a budowa to sama przyjemność - już mam parę pomysłów na zmiany w konstrukcji i rozłożenia elektroniki.
Mam dwa filmy z kraksy: jeden to nieudane starty, drugi to extra start i lot zakończony extra pikowaniem :-( W obu przypadkach uszkodził się tylko i wyłącznie kadłub. Może to dzięki chyba 3 listewkom wzmacniającym, natarciu z balsy. Może więc wystarczy zastosować sprawdzone metody :idea:
yagi
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 09:41
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: yagi »

imo z RXami od t9x to roznie bywa bo nowe nawet niektroe na 1km (na ziemi z fov) ledwo niosa, a mam "wyklepanego" ktory bez problemu ma 1.4km (na ziemi z fpv wlaczonym), tj chinszczyzna tu trzeba wszystko sprawdzic w praktyce by pewnie latac, bo nowy nie znaczy w pelni sprawny ;)
"Bóg musi byc chinczykiem , on stworzyl wszystko"
pass: qwerty
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

odbiornik po kraksie już latał na odległość ok 200 m i wszystko ok, jednak nowe skrzydełko będzie latać na frsky

video będę testował naziemnie jak tylko dostane od korneliusza anteny - na stole działało
ODPOWIEDZ