F722 problem

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Marcin273
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 05 cze 2017, 19:08
Lokalizacja: Lowicz

F722 problem

Post autor: Marcin273 »

Witam. Miałem przypadkowe niefortunne wodowanie dronem cinelog 35v2 Elektronika zabezpieczona od wody jednak po wyciągnięciu z wody osuszeniu okazało się że w goglach nie jest podawane napiecie pakietu :roll: Rozkręciłem , przemyłem płytkę z syfu beż poprawy do tego po jakimś czasie zginął i obraz z kamery o3 i wyświetla się tylko osd. Dron łapie fixa gps , silniki uzbrajają się, gyro działa.
Czy upalił się vtx , kamera czy aio f722 ? Gdzie na płytce jest układ odpowiedzialny za volty i ampery ? Czy to może kwestia jakichś ustawień w betaflight ?
Nie mam niestety nic na podmiankę żeby sprawdzić co tak naprawdę się upalilo ale może ktoś miał podobny problem i mi podpowie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: F722 problem

Post autor: pawelsky »

Za "volty" odpowiada zapewne zwykly rezystorowy dzielnik podpiety pod jedno z wejsc analogowych procesora. Za "ampery" odpowiada duzy bialy rezystor bocznikowy plus wzmacniacz E39 obok niego, podpiete do procesora analogicznie jak wyzej.

Ale raczej nie ufalbym takiemu odratowanemu FC bo korozja bedzie pewnie postepowac...
Marcin273
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 05 cze 2017, 19:08
Lokalizacja: Lowicz

Re: F722 problem

Post autor: Marcin273 »

Fcc zabezpieczyłem przed woda wcześniej, wiec śladu korozji nie ma jak narazie . Dziękuję Ci za odpowiedź, wrócę do domu popatrzę dokladniej czy coś nie jest upalone.
ODPOWIEDZ