Silniki się nie uzbrajają.

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
zomer2
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 18 cze 2023, 15:40
Kontakt:

Silniki się nie uzbrajają.

Post autor: zomer2 »

Silniki się nie uzbrajają. Po wymianie ESC . Nie mogę uzbroić silników. BT w zakładce [Motor] uruchamia każdy silnik w trybie MSP (USB) . w zakładce [Ports] UART 1 ustawiony na TX1 , Reciver i radio komunikują się .
Radio włącza buzer na TX3. W zakładce [Reciver] gimbale pracują zgodnie z symulacja BT (przepustnica ustawiona do dołu) .
Komunikacja Taranis vs Reciver w trybie Accsess
W zakładce . No i mam FC odwrócony ale ustawiłem w BT korkektę. Co może blokować uzbrojenie silników?.
Potrzebne polecenie CLI wyłączające cały konfig w za zakladce [Filsafe]. Wiecie: żadnych blokad bo dron jest przechylony, muszę wykluczyć najperw to. Tak myślę.
Mój FPV jest tutaj.
https://mechatronikaedu.blogspot.com/20 ... -vbat.html
thx
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Silniki się nie uzbrajają.

Post autor: skazi »

A teraz jeszcze raz, powoli i po polsku.
Awatar użytkownika
zomer2
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 18 cze 2023, 15:40
Kontakt:

Re: Silniki się nie uzbrajają.

Post autor: zomer2 »

Tu jest po polsku https://mechatronikaedu.blogspot.com/20 ... -vbat.html
a) Wymieniłem ESC (bo jeden tranzystor padł 4in1 40A) , musiałem przelutować przewody , wiadomo.

b) Wcześniej pisaną konfigurację BT 10.9 wczytałem do świeżo flashowange FC (czemu robiłem flash?) Ano szukałem przyczyn, eksperymentowałem. Tak czy inaczej wgrałem z powrotem konfiguracje BT w wersji 4.2. No ale BT 10.9 akceptuje v 4.4, 4.3. To jednak poszło z lekkimi błędami.

c) poprzedni właściciel zastosował podkręcanie ESC BLHeli_S lub JESC. Tak że można było włączyć Dhot, jak dla ESC w wersji 32 ja mam ESC_S

d) Silniki uruchamiają się w zakładce motor, mogę uruchamiać dowolny silnik, oraz jego obroty. Dhot wyłączony.
Próbowałem też robić własną konfigurację na bazie popularnych konfiguracji (present) startowych.

e) Skonfugurowałem kanały w BT (gimbale) oraz sticki pracują w zgodzie z symulatorem na SBUS (AETR1234 ).

f) Polecenie

Kod: Zaznacz cały

status 
jedyne co wraca:

Kod: Zaznacz cały

MSP,
wiadomo masz USB podpięty , ok.

g) odpinam USB, łączę się z drones za pomocą Taranis qx7/access . Widać że FC reaguje. Np przełączenie stika na UAUX2 . Działa prawidłowo. Stick włącza /wyłącza buzzer

e) Silniki ustawione mam na AUX1. Podczas symulacji w trybie MSP (USB) Widać że stick przełącza AUX1. Pole ARM robi się czerwone, w trybie ON i szare w trybie OF.

** Szukam polecenia CLI => Wyłącz Failsafe. Po prostu turn OFF Failsafe.

Błędy :

Kod: Zaznacz cały

rateprofile 1
# rateprofile 2 rateprofile 2
#rateprofile 3 rateprofile 3
rateprofile 4
ERROR 1 ratuureila RATE PROFILE OUTSIDE OF [0, 3}###
# rateprofile 5
Wenn, IN ratoprotites HATE PROFILE OUTSIDE OF 10. 31***
# # restore original rateprofile selection
rateprofile rateprofile 0
## save configuration
Cancel
Drugi komunikat , już po polsku wstawiam.

Kod: Zaznacz cały

OSTRZEŻENIE!
Konfiguracja została zastosowana z błędami CLI.
Zasób jest ustawiony na A02
zasób SILNIK 4 A03
Zasób jest ustawiony na A03
PASEK LED zasobów 1 BRAK Zasoby są zwolnione
# zasób KONTROLA KAMERY 1 B06 LUB W POŁUDNIU NIEWAŻNY ZASOB WE CAMERA CONTROL
# # funkcja
funkcja -RX PARALLEL_PWM Wyłączone RX PARALLEL_PWM
#feature TELEMETRY
Włączona TELEMETRIA
# # seryjny
Anulować
Zapisz mimo wszystko
Ten drugi akurat nie powienien dziwić w większości , bo zmieniłem kolejność silników, naturalnie ustawiłem ponownie kolejność silników w BT zakładka motor
thx
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Silniki się nie uzbrajają.

Post autor: pma_ »

możesz pisać jaśniej co to jest BT?
esc się nie podkręca, BLHeli-S obługuje DSHOT 600, a BLHeli32 DSHOT 1200 (żadna róznica)
Błądy się wyświetlają na OSD, jeśli się nie uzbraja, nie właczy silników, zobacz dlaczego się nie uzbraja. Jeśli masz na myśli beta flight (BF) to w konfiguratorze napisze ci dlaczego nie może się uzbroić, jedym błedem powinien być msp.
Większość płytek akceptuje nowe BF, jest ustawianie pozwalające na uzbrajanie niezleżnie od kąta.
Zanim zaczniesz wrzucać tony śmieci z konfiguracją sprawdź czemu ci konfiguracja nie działa, co to są za błędy (może ze starej wersji), wgraj samego BF i zrób konfiguację ręcznie na podstawie plików.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
zomer2
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 18 cze 2023, 15:40
Kontakt:

Re: Silniki się nie uzbrajają.

Post autor: zomer2 »

Już sobie poradziłem . Dziękuję.
thx
ODPOWIEDZ