Walksnail - kto używa

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: Walksnail - kto używa

Post autor: zeman0 »

Marcin pisze: sobota 03 cze 2023, 19:01 A ja stworzyłem hybrydę DJI i Walksnail...
Stare gogle DJI, wyprute z niepotrzebnych elementów. FOV 85 stopni aż przesada. Ale za to full HD na wielkim ekranie :D
Mam nadzieję, że w nadajniku Walksnail-a też zmieniłeś antenę na prawoskrętną...
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Walksnail - kto używa

Post autor: Marcin »

zeman0 pisze: niedziela 04 cze 2023, 11:05
Mam nadzieję, że w nadajniku Walksnail-a też zmieniłeś antenę na prawoskrętną...
Wszedzie mam RHCP. W DJI tak samo. Oryginalne LHCP leza nieuzywane w pudelku. Dzieki temu moge mieszac antenami do woli.
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walksnail - kto używa

Post autor: analogowy »

Który vtx do walksnail'a wybierać ?
Jakieś różnice poza 8/32G i 1/2 anteny?
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Walksnail - kto używa

Post autor: skazi »

analogowy pisze: sobota 10 cze 2023, 12:09 Który vtx do walksnail'a wybierać ?
Jakieś różnice poza 8/32G i 1/2 anteny?
Te nowe z jedną anteną ale tylko w wersji 32GB współpracują z Gyroflow, no i Walksnail Avatar HD Pro ma lepszą kamerę do lotów w kiepskich warunkach oświetleniowych.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Walksnail - kto używa

Post autor: Marcin »

Ostatnio latalem na WS i DJI V1 i w podobnych warunkach [wozenie sie w niskich chmurach w promieniu 2kn] DJI lepiej trzymal link video. WS raz zerwal. Anteny VTX i odbiorcze te same.
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Walksnail - kto używa

Post autor: Szymon »

Koledzy, podpowiedzcie proszę jak skonfigurować OSD na systemie AvatarHD? Do Avatara mam podłączone pitlabowskie OSD v2.2, obecnie wyświetla mi się z danych telemetrycznych jedynie odległość od domu. W necie znalazłem program Walksnail OSD tool, ale on służy do nakładania parametrów na plik video, ja zaś chciałbym cokolwiek podkonfigurować, żeby więcej widzieć na podglądzie.
Szukałem w necie ale jedyne co znajduję to właśnie wyżej wspomniany walksnail osd tool.
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: Walksnail - kto używa

Post autor: pki »

Avatar wyświetla to co poda mu OSD więc szukaj w pitlabie. Odległość od nadajnika, napięcie i opóźnienie to funkcje avatara niezwiązane z osd od kontolera lotu.

Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka

Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Walksnail - kto używa

Post autor: Szymon »

pki pisze: piątek 13 paź 2023, 17:02 Avatar wyświetla to co poda mu OSD więc szukaj w pitlabie. Odległość od nadajnika, napięcie i opóźnienie to funkcje avatara niezwiązane z osd od kontolera lotu.
Dzięki za odpowiedź. Właśnie jestem na etapie weryfikacji, ale nie wygląda to dobrze.

Piny RX i TX złącza UART1 na płytce OSD v2.2 podłączne do pinów odpowiednio TX oraz RX systemu AvatarHd. Wersja softu najnowsza w Avatar i w Pitlab najnowsza.

W AvatarHD w Settings -> Display opcja Custom OSD wybrana na AUTO.
W OSD -> Ustawiania serwisowe -> UART1 wybrałem MAVLINK + po kolei wszystkie Baudraty.
Niestety w/w nie spowodowało jakiejkolwiek zmiany w widoku HD.

Czy komuś udało się zintegrować poprawnie Pitlab OSD v2.2 (stara kanapka) z Avatarem? W poradnikach w internecie piszą, ze avatar obsługuje telemetrię w standardzie MSP+DSP.
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: Walksnail - kto używa

Post autor: pki »

Nie znam pitlab, ale MAVLINK nie wydaje się właściwą opcją. Pytaj u źródła może?

Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka

Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walksnail - kto używa

Post autor: analogowy »

Szymon pisze: sobota 14 paź 2023, 17:06
pki pisze: piątek 13 paź 2023, 17:02 Avatar wyświetla to co poda mu OSD więc szukaj w pitlabie. Odległość od nadajnika, napięcie i opóźnienie to funkcje avatara niezwiązane z osd od kontolera lotu.
Dzięki za odpowiedź. Właśnie jestem na etapie weryfikacji, ale nie wygląda to dobrze.

Piny RX i TX złącza UART1 na płytce OSD v2.2 podłączne do pinów odpowiednio TX oraz RX systemu AvatarHd. Wersja softu najnowsza w Avatar i w Pitlab najnowsza.

W AvatarHD w Settings -> Display opcja Custom OSD wybrana na AUTO.
W OSD -> Ustawiania serwisowe -> UART1 wybrałem MAVLINK + po kolei wszystkie Baudraty.
Niestety w/w nie spowodowało jakiejkolwiek zmiany w widoku HD.

Czy komuś udało się zintegrować poprawnie Pitlab OSD v2.2 (stara kanapka) z Avatarem? W poradnikach w internecie piszą, ze avatar obsługuje telemetrię w standardzie MSP+DSP.
Ze starą kanapką Pitlab OSD w systemie AvatarHD raczej nie zadziała. Zapytaj Zbiga.
Telemetria MSP+DSP to nie MAVLINK.
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Walksnail - kto używa

Post autor: Szymon »

Ja dodam tylko jeszcze, że nie oczekuję pięknego layoutu, jak przy analogowej (zbieżność nicku przypadkowa ;-) )transmisji video. Zadowoliłbym się nawet listą parametrów, np. wyświetloną na jakimś domyślnym układzie.
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: Walksnail - kto używa

Post autor: pki »

Bez znaczenia, protokół msposd trzeba włączyć lub dorobić jeśli nie ma. Zastanawiałem się nad projektem adaptera MAVLINK do MSP.OSD. Odpuściłem bo w końcu zrobiłem inaczej w inavie 2.5. Może zrobisz albo chatgpt Ci zrobi, bazą może być minimOSD, trzeba tylko podmienić wyjscie z MAXima na osd

Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka

Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Walksnail - kto używa

Post autor: Szymon »

Dobra, zacząłem kleić o co chodzi. Z początku źle myślałem o tym wszystkim, wymieszały mi się dwa tematy: moje wcześniejsze próby integracji OSD pitlaba z freewarowym Ruby FPV oraz podłączenie pitlaba do avatara HD. Szczątkowa wiedza i mnogość protokołów nie ułatwia.
pki pisze: sobota 14 paź 2023, 19:22trzeba tylko podmienić wyjscie z MAXima na osd Obrazek
Czy możesz odrobinę rozwinać myśl? Z tego co kojarzę ze starych czasów, wyjściem z MAX7456 jest chyba sygnał video out z naniesionym już OSD na sygnał VIDEO? O jakiej podmianie wyjścia na OSD mowa? Chciałem coś o tym MSP DSP poczytać, ale jedyne miejsce gdzie coś znalazłem to repozytorium https://github.com/fpv-wtf/msp-osd
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: Walksnail - kto używa

Post autor: pki »

Jeśli użyjesz np minimOSD które może pobrać dane po MSP lub mavlinku to możesz tak przeprogramować układ żeby zamiast wysterowywać MAXa wydał by sygnał do avatara. Jak porównasz źródła w inav albo betaflight to zobaczysz że sterowanie MAXrm jest podobne do avatarowego OSD.

Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka

Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
ODPOWIEDZ