R9M komunikacja z kilkoma odbiornikami naraz.

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

R9M komunikacja z kilkoma odbiornikami naraz.

Post autor: Thomassino »

Witajcie.

Ostatnimi czasy zmieniłem mój hardware na R9M co za tym idzie również wszelkie odbiorniki w modelach.
Głównie latam 250 tkami i zależało mi na minimalistycznym odbiorniku.
Jak już pewnie niektórzy się domyślają wybór był padł na, FrSky R9MM-OTA.
Obecnie posiadam 3 sztuki w 3ch modelach.
Najciekawsze jest to że każdy model był indywidualnie bindowany, lecz gdy uruchomię aparaturę (QX7/R9M) to wszystkie modele mają z nią połączenie.
Chodzi o to że teoretycznie mogę sterować trzema modelami na raz... czy to normalne???

Możecie mi napisać czy tak ma to wyglądać i przede wszystkim czy to jest bezpieczne???

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: R9M komunikacja z kilkoma odbiornikami naraz.

Post autor: Verid »

A co? Chciałbyś za każdym razem bindować od nowa przy włączeniu kokejnego modelu? Tak to ma wyglądać i jest bezpieczne dopóki nie spróbujesz rzeczywiście kierować kilkoma modelami na raz.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
saticzek
Posty: 61
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 21:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: R9M komunikacja z kilkoma odbiornikami naraz.

Post autor: saticzek »

Miałem to zrealizowane w taranisie na linku 2,4GHz . Możesz zbindować z ustawieniami jednego modelu nawet kilka odbiorników. Możesz też do różnych modeli bindować ten sam odbiornik. Ważne aby nr odbiornika był ten sam w ustawieniach każdego modelu. Kiedy się to zemści w obsłudze modeli ? Jest to kwestia czasu. Nie da się zbindować 2 aparatur do jednego odbiornika równocześnie. Miałem też kiedyś 2 ustawienia modeli w aparaturze do Barakudy, przełączanie modelu nie wymagało powtórnego bindowania
Mam obecnie ustawienie 2 odbiorniki zbindowane do FX-79 Buffalo pracują równocześnie na kanałach 1-8 ważne aby tylko jeden z nich wysyłał telemetrię.
Modelarz...."Wymierający gatunek"
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: R9M komunikacja z kilkoma odbiornikami naraz.

Post autor: pawelsky »

saticzek pisze:Nie da się zbindować 2 aparatur do jednego odbiornika równocześnie.
W przypadku FrSky 2.4 akurat sie da - multimodul 4in1 oraz klonowanie z wykorzystaniem protokolu FrSkyRX
Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Re: R9M komunikacja z kilkoma odbiornikami naraz.

Post autor: Thomassino »

Panowie dziękuję za informacje, temat został mi mocno rozjaśniony.
PS: raczej nie będę przeprowadzał eksperymentów z lotem dwoma kopterami za pomocą jednej apki ;)
ODPOWIEDZ