Aparatur Spectrum DX7 - czy się nadaje.

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

jerzy_waw
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 17 maja 2020, 18:39
Lokalizacja: W-wa

Aparatur Spectrum DX7 - czy się nadaje.

Post autor: jerzy_waw »

Posiadam dość wiekową aparaturę Spectrum DX7.
Czy ona nadaje się do sterowania dronów?
Czy lepiej jest się jej pozbyć i zaopatrzyć się w bardziej aktualny sprzęt?
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Aparatur Spectrum DX7 - czy się nadaje.

Post autor: MacPiston »

Sam takową posiadałem X lat wstecz i powiem tak - działać działała, ale chęć użycia linku FRSky wymusiła zmianę na 9XR a chwilę później na Taranisa. Nie ma co ukrywać - jest to wiekowy sprzęt a odbiorniki Spektrum nigdy nie były zbytnio popularne (przynajmniej odkąd ja tu siedzę. :D). Ich dostępność jest mała, a inne aparatury (nawet te tańsze) oferują mnóstwo możliwości które faktycznie się przydają na codzień. W skrócie - na start moim zdaniem OK, ale dokupowanie odbiorników i pchanie się w Spektrum nie ma sensu.
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: Aparatur Spectrum DX7 - czy się nadaje.

Post autor: cesarz150 »

No cóż, ja mam aparaturę Spektrum DX9 (kupioną 2 lata temu) i kilka odbiorników i niestety żałuję tego kosztownego zakupu - wprawdzie mnie jeszcze nigdy nie zawiodła ale rzeczywiście to co kolega wcześniej wspomniał - odbiorniki są bardzo kosztowne i do tego mają wiele ograniczeń (podobnie jak i aparatura).
Sam pewnie przesiądę się wcześniej czy później na Taranisa który jak z opisów wnoszę ma wiele różnych, fajnych funkcjonalności.
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
ODPOWIEDZ