FrSky RX8R + Kakute F7 + Betaflight - problem z konfiguracją

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Re: FrSky RX8R + Kakute F7 + Betaflight - problem z konfigur

Post autor: Thomassino »

Dziękuję że mi objaśniasz, serio :D
Co do wartości RSSI to byłem święcie przekonany że jest to wartość od 0 - 3.3V (0-100%) czytając instrukcję producent w ten sposób to zapisał czyli "RSSI analog 3.3V"

"RSSI czy RSSI dBm?" myślę że jedno i drugie ma z sobą bardzo dużo wspólnego, a co wyświetlam na OSD nie wiem, heh potem podłącze kopter i się upewnię, chyba że to podchwytliwe pytanie... :D

Co do kalibracji RSSI to wspaniałe wieści, rozumiem że w Betaflight w zakładce OSD ?

Jeżeli chodzi o pad to jest to jedyne miejsce do którego nie ma większego problemu z dolutowaniem czegokolwiek.
Są jeszcze przed nim elementy typu rezystor i kondensator i tam miałem nadzieje że przed nimi jest napięcie 3.3V, ale skoro mówisz że jest to do ustawienia to dziś w nocy się tym zajmę, a bynajmniej spróbuję.
Instrukcja nie objaśnia w które miejsce podłączyć RSSI. Czytając manual tylko raz występuje fraza RSSI i jest ona podana tylko przy już wspomnianym przeze mnie miejscu gdzie producent mówi o tym napięciu 3.3V
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky RX8R + Kakute F7 + Betaflight - problem z konfigur

Post autor: pawelsky »

Thomassino pisze:wartość od 0 - 3.3V (0-100%) czytając instrukcję producent w ten sposób to zapisał czyli "RSSI analog 3.3V"
Nie, producent nic tam nie pisze o procentach, to Twoja nadinterpretacja. Jak juz wspomnialem RSSI nie jest wartoscia wyrazana w procentach.
Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Re: FrSky RX8R + Kakute F7 + Betaflight - problem z konfigur

Post autor: Thomassino »

Masz rację, a wypowiesz się w temacie gdzie producent podaje sygnał RSSI na RX8R? Bardzo mnie to ciekawi
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky RX8R + Kakute F7 + Betaflight - problem z konfigur

Post autor: pawelsky »

Thomassino pisze:Masz rację, a wypowiesz się w temacie gdzie producent podaje sygnał RSSI na RX8R? Bardzo mnie to ciekawi
Pytaj producenta. Badz sprzedawce.
Awatar użytkownika
Avatar
Posty: 127
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 19:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: FrSky RX8R + Kakute F7 + Betaflight - problem z konfigur

Post autor: Avatar »

Cześć,

Temat stary, jeśli sobie nie poradziłeś to może pomogę te linki, opisują jak puścić sygnał RSSI poprzez wolny kanał RC
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=5&t=44814

Oraz to: https://oscarliang.com/rssi-ppm-channel-taranis/

Sprawdzone i działa.
Aparatura: Taranis 9XD + pulpit
Modele: MPX Easy Glider 4; dronik 5" na ramie KHXC5 GEPRC
Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Re: FrSky RX8R + Kakute F7 + Betaflight - problem z konfigur

Post autor: Thomassino »

Avatar, udało się to ogarnąć już wcześniej ale dzięki za zainteresowanie tematem. Poczytam z miłą chęcią :)
ODPOWIEDZ