Mavic Air 2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mavic Air 2

Post autor: Latttam »

pawelsky pisze:
volender pisze:Myślałem, że to techniczne-modelarskie forum, a nie absolwentów wydziału filozofii :P
Forum nie wyklucza, absolwentow wydzialu filozofii rowniez :P
No ja właśnie zapisałem się na filozofię wieczorowo. Nie żebym lubił filozofię, po prostu chcę efektywniej trollować na forach :)

--

A tak bez jaj już, mam pytanie do użytkowników którzy mieli MA1 i przesiedli się na MA2 -> Jest zauważalna / duża / ogromna różnica w video (i foto) jakie produkuje nowy model?
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mavic Air 2

Post autor: Marcin »

Ja nie zauważyłem.
Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mavic Air 2

Post autor: Latttam »

Pytam się bo w niektórych miejscach (szczególnie Youtube) wiele ludzi pieje z zachwytu nad MA2. Może w innych kwestiach ten model błyszczy..
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mavic Air 2

Post autor: Marcin »

Czas lotu, inna barwa dźwięku, mniej upierdliwa, fajniejsze śledzenie - są pozytywy.
YT się nie sugeruj - tam już dawno się zrobiło bagno reklamowe - mnóstwo ludzi 'testuje' darmowy sprzęt i rezultaty są, jakie są. Poza tym prawda jest taka, że jak nie masz Air 1 to i tak nie poczujesz różnicy bo nie będziesz miał porównania.
Jak kupiłem 2, sprzedałem 1 bo po co mi 2 podobne, polatałem trochę, wyciągnąłem prawie 4km zasięgu w terenie zurbanizowanym, i tyle. Leży i się kurzy, więcej frajdy mam z kopterów na Betaflight :)
Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mavic Air 2

Post autor: Latttam »

Dzięki za przybliżenie zalet MA2. Co do YT - masz pełną rację.

Kod: Zaznacz cały

wyciągnąłem prawie 4km zasięgu w terenie zurbanizowanym
No to jest się czym pochwalić. Z tym zasięgiem, nie mówię teraz o MA2, bywa bardzo różnie. Na pewno dużo zależy od otoczenia. Przykładowo Xiaomi deklaruje zasięg do 8 km w FIMI X8 SE 2020, a z rożnych opinii / recenzji wynika, że niektórym ledwo udało się odlecieć na 2 km (pole lub w lesie).
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mavic Air 2

Post autor: Marcin »

Stałem na dachu, czyli jakieś 7m nad ziemią, cały czas anteny się 'widziały', żadnych drzew na drodze itp. Startując z ziemi wyciągnałem max 800m - potem Occusync się poddał, ale tu była kwestia drzew na linii anten.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mavic Air 2

Post autor: Piotrowy »

Latttam pisze:Przykładowo Xiaomi deklaruje zasięg do 8 km w FIMI X8 SE 2020, a z rożnych opinii / recenzji wynika, że niektórym ledwo udało się odlecieć na 2 km (pole lub w lesie).
O przepraszam. Nie mam ambicji na wyciskanie baterii do granic możliwości, ale 4 km zrobiłem bez wysiłku i zawróciłem bo ciemno się robiło :-P
Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mavic Air 2

Post autor: Latttam »

To co napisałem opieram wyłącznie na wyczytanych opiniach. 4km to dużo, jak dla mnie wystarczająco dużo. Można w ciekawy sposób "zwiedzić" okolicę :) Mówię oczywiście o polach i lasach.
jax24
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 14:28
Lokalizacja: Polska

Re: Mavic Air 2

Post autor: jax24 »

Witam. Panowie czy tym dronem i tą aplikacją dji fly da się latać ipad 2 bez gps ? Nie będzie jakiś ograniczeń wysokości lotu ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mavic Air 2

Post autor: Verid »

Obecność GPS w tablecie lub telefonie nie jest warunkiem koniecznym do wykonywania lotu. Ograniczenia wysokości nie wynikają ze sprzętu zastosowanego do podglądu.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mavic Air 2

Post autor: Marcin »

O ile pamiętam, to bez zalogowania internetu w aplikacji nie da się polecieć daleko. Dawno nie latałem, ale coś kojarzę, że wziąłem na szybko telefon, nie miałem włączonego internetu i miałem bardzo ograniczony zasięg lotu zarówno w pionie jak i poziomie.
jax24
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 14:28
Lokalizacja: Polska

Re: Mavic Air 2

Post autor: jax24 »

Czyli bez GPS w telefonie lub tablecie nie da sie poleciec na dozwoloną wysokosc ?
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mavic Air 2

Post autor: Marcin »

GPS w telefonie / tablecie nie ma tu znaczenia. Chodzi o to, że musisz mieć połączenie z internetem żeby zabezpieczenia odległości się wyłączyły.
jax24
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 14:28
Lokalizacja: Polska

Re: Mavic Air 2

Post autor: jax24 »

No tak tylko że bez GPS to bez karty sim a jak bez karty sim to i bez internetu na jedno wychodzi.Nie da sie jakoś tego obejść ? W sparku na tym ipadzie normalnie latałem bez problemu.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mavic Air 2

Post autor: Marcin »

Zrób sobie hotspot w telefonie i udostepnij internet. Ja tak robię dla iPad Mini 2.
ODPOWIEDZ