Złapaliśmy innego pilota 6km od naszej bazy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Złapaliśmy innego pilota 6km od naszej bazy

Post autor: Mieciu »

Podłączam dzisiaj bazę, włączam odbiornik a tu pojawia się jakiś obraz - dosłownie jak mój...
No ale coś się nie zgadza, mój model na ziemi jest, nagrywarki odłączone także to żaden playback.

Tak Panowie.... Śledzikowo okazało się za małe no i natrafiliśmy na innego pilota FPV w naszej okolicy. Nadawał bardzo blisko miejsca gdzie zawracałem się podczas lotu na 7,3km.
Miał na tyle dobry nadajnik, a ja odbiornik że nawet 6km na ziemi jeszcze coś odbierało więc nawet lądowanie nagrane w całości :mrgreen:




Później będzie nasza odpowiedź z parodią poruszającej się ręki na końcu :mrgreen:

EDIT:
dzisiaj 2x po 5km w różnych kierunkach, na sam koniec ta sławna RĘKA:
Ostatnio zmieniony sobota 29 paź 2011, 22:09 przez Mieciu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
magneto
Posty: 249
Rejestracja: czwartek 18 lut 2010, 02:41
Lokalizacja: Płock

Post autor: magneto »

A co to za OSD?
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

CE OSD zarówno u niego jak i umnie... heheh dlatego z minute mi zajelo połapanie się że widzę innego pilota a nie oglądam jakieś swoje nagranie. Heheh w tych samych okolicach latamy :mrgreen: tyle ze on do rzeczki ma 5km a ja ok 1km.
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Ha Ha tak to właśnie było.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak to jest gdy są podpięte dwie nagrywarki.... :-P
Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
joemonster
Posty: 562
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 21:13
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: joemonster »

niezły mix, dobrze, że bez zestrzelenia się obyło :-)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Ja też tak miałem pojechałem na robienie zdjęć do Gdańska wszystko podłączam o pytam żony bo patrzyła w google czy jest obraz a ona tak i nawet już lecisz ja na to jak to co ty gadasz przecież okto stoi na ziemi no ale że znam mniej więcej naszych ludzi osd więc szybko skumałem że to lata Tomek helipad
No ale co jest najważniejsze aby nie startować wtedy bo możemy sobie zaszkodzić więc poczekałem aż wyląduje i dopiero wtedy wystartowałem
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

kefir pisze: No ale co jest najważniejsze aby nie startować wtedy bo możemy sobie zaszkodzić więc poczekałem aż wyląduje i dopiero wtedy wystartowałem
Heheh no my tez 40 minut siedzieliśmy i oglądaliśmy nudny lot ;-)
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Tylko jaka będzie pewność, że tamten pilot nie wymieni aku. i dalej za 5min nie poleci.
Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

A no to wtedy trzeba szybciutko postawić drugi odbiornik, zmienić kanał i dzida za nim. Na pierwszym niech kolega namierza "przeciwnika" a na drugim gonimy - takie spotkanie w powietrzu to byłoby coś :mrgreen:
Awatar użytkownika
ZiMi
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 16:09
Lokalizacja: Warszawa-Ząbki

Post autor: ZiMi »

6km po ziemi łapaliście sygnał video? :shock:
Co to za sprzęt macie w Śledzikowie?
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

ZiMi pisze:6km po ziemi łapaliście sygnał video? :shock:
Co to za sprzęt macie w Śledzikowie?
To chyba głównie zasługa nadajnika w modelu: FOX 1,5W :-D
Awatar użytkownika
ZiMi
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 16:09
Lokalizacja: Warszawa-Ząbki

Post autor: ZiMi »

To pewnie 1,2GHz. Szacun dla tego TXa
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Mieciu pisze:
ZiMi pisze:6km po ziemi łapaliście sygnał video? :shock:
Co to za sprzęt macie w Śledzikowie?
To chyba głównie zasługa nadajnika w modelu: FOX 1,5W :-D
Mylisz się. To zasługa kilku rzeczy ale akurat TX'a nie. Do samego końca anteny się widziały, były w tej samej polaryzacji, jako odbiorcza stał dokładnie wycelowany panel. Działałoby nawet 0,5w nadajniku bez zadnego problemu. Latasz za wysoko aby to wiedzieć :P
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Kurcze mój lot na 7km tez był na dość niskim pułapie ok 200m. Tylko, widoczność anten była na pewno już zakłócona. Dlaczego lata się im dalej tym wyżej (to co kiedyś w tabeli umieszczałem), pewnie dlatego aby zachować dobrą widoczność anten i wiele innych to zalet.
Choć jak anteny dobrze się widzą to można lecieć w miarę możliwości nisko (choć nie jest to wskazane).

Bo to fajne miejsce było na bazę, wzniesienie i widok na tą część okolicy bez przeszkód.

Dziś już Karola przeciągniemy na naszą stronę mocy. Jestem ciekawy czy latając z tego miejsca poczuje różnicę.

Zimi pamiętam jeszcze pierwsze poczynania na Celulozy. Wtedy lot na 500m był już pełnym szokiem (czy to już koniec zasięgu). A teraz takie kwiatki się dzieją. Ha ha cóż może przez takie małe kroczki mamy więcej doświadczenia.
Też byłem w szoku, że obraz utrzymywał się jeszcze praktycznie do zetknięcia z ziemią.
Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

A ja niebyłem w szoku bo nie przypadkiem znalazłem tą miejscówkę i od zawsze powtarzałem że do bezpiecznego i dalekiego latania tylko takie miejsca wchodzą w grę. Ciągle szukam podobnej alternatywy jednak potrzebna jest mapa topograficzna podlaskiego. Może ktoś się przyłączy do poszukiwań i załatwi taką mapę.

przykład http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... xample.png

edit: na tej miejscówcę zrobiłem kiedyś linka na 2,4G. Ja w mobilu, a druga strona na bydynku w centrum miasta. Jakieś 10km po prostej, prędkość 11MBit, moc 100mW! Więc niby dlaczego tor a/v miałby nie działać. Myślę ze urządzenia których używamy pozwolą mieć dobrą wizję 50km od bazy a nie 10.
ODPOWIEDZ