Ustawienia PID'ów

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Perski
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 23 kwie 2019, 18:06

Ustawienia PID'ów

Post autor: Perski »

Cześć, dużo się naczytałem że prawidłowe ustawienie pidów jest strasznie ważne ale z żadnego poradnika nie jestem w stanie wyciągnąć czegoś co by mi pomogło. Chodzi o to co poszczególne tabelki oznaczają i co się stanie po zmianie ich wartości. Jak sobie poradzić np z tym gdy kopter spada i się przy tym trzęsie. Co oznaczają te "proportional", "integral" itd. Czym różni się RC rate od super rate? itd. itp.
Screenshot .jpg
Screenshot .jpg (22.04 KiB) Przejrzano 5268 razy
noman1
Posty: 94
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 10:19
Lokalizacja: Wrocek

Re: Ustawienia PID'ów

Post autor: noman1 »

Nie wiem jaki masz FC, ale przy domyślnych ustawiniach BetaFlight kopter powinien latać poprawnie, dla początkującego powino być ok.
Wgraj Betaflight
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Ustawienia PID'ów

Post autor: Majk99 »

Jeśli się trzęsie przy spadaniu pionowo w dół to tak ma być bo tak działa fizyka. Przy okazji lataj w trybie acro. Pidy domyślne powinny działać bez problemu (najlepiej wgraj 3.5.6, najbardziej stabilny jak narazie :-P ). Teraz poza pidami czyli RC Rate, Super Rate i RC Expo i tutaj masz 2 opcje. 1 po prostu zmieniaj te wartości i patrz co robią z wykresami, 2 przeczytaj to https://oscarliang.com/rc-roll-pitch-ya ... eanflight/ i jakby co te 3 ustawienia (a raczej 2 pierwsze bo ostatnie tylko zmienia kształt krzywej) są odpowiedzialne za prędkość kątową koptera przy danym wychyleniu drążka więc trochę łatwiej poczuć zmianę tego niż pidów.
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Perski
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 23 kwie 2019, 18:06

Re: Ustawienia PID'ów

Post autor: Perski »

Dzięki panowie! Już rozumiem :D
ODPOWIEDZ