fajna lutownica

ciekawe oferty sklepów, co, gdzie kupujemy...

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

A co lutujesz? Ja mam transformatorówkę ZDZ (100zł ale warto) i używam jej rzadko, tylko do przewodów grubszych niż te od serw (a te rzadko się lutuje). 90% użycia to kolbowa za 15zł z podstawką za 8zł i mi pasuje. Do tego druciak kuchenny i można lutowac (oczywiście nie SMD :P).

Ale, że powoli mi siada bo trochę godzin wygrzała, co powiecie o tym? Cena fajna, wysyłka z NL też miła
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _plug.html
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Głównie lutuje złącza od pakietów, przewody serw, czasami trochę drobniejsze elementy. I właśnie ze względu na te mniejsze elementy chcę kupić jakąś tanią kolbę bo ten grot od transformatorówki jest przeogromny :)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Grzechu pisze:A co lutujesz? Ja mam transformatorówkę ZDZ (100zł ale warto) i używam jej rzadko, tylko do przewodów grubszych niż te od serw (a te rzadko się lutuje). 90% użycia to kolbowa za 15zł z podstawką za 8zł i mi pasuje. Do tego druciak kuchenny i można lutowac (oczywiście nie SMD :P).

Ale, że powoli mi siada bo trochę godzin wygrzała, co powiecie o tym? Cena fajna, wysyłka z NL też miła
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _plug.html
Jak cena ci odpowiada to bierz. Kolba 50W spoko wystarczy (ja mam tylko 40W w stacji i śmiga tyle lat, do kabli to transformatorowa i jazda, ale stacją też daje rady :)).
Zobaczysz jak chodzi stacja w porównaniu do taniej kolby oporowej bez termopary.

Lutowałem podobną, zresztą teraz wszystkie są podobne do siebie w tym przedziale cenowym.
Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Grzechu pisze:A co lutujesz? Ja mam transformatorówkę ZDZ (100zł ale warto) i używam jej rzadko, tylko do przewodów grubszych niż te od serw (a te rzadko się lutuje). 90% użycia to kolbowa za 15zł z podstawką za 8zł i mi pasuje. Do tego druciak kuchenny i można lutowac (oczywiście nie SMD :P).

Ale, że powoli mi siada bo trochę godzin wygrzała, co powiecie o tym? Cena fajna, wysyłka z NL też miła
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _plug.html
Ja nie wiem czy ślepy jestem czy co ale nie ma jej ani w DE ani w NL tylko w czajnach
bo w tej kasie to sam bym łykną.
Artu

Post autor: Artu »

Jeszcze wczoraj było 9szt w NL :mrgreen: Ale przesyłka do PL była droga jak nieszczęście... Dwa razy tyle co za lutownicę :-x
Nie, nie kupiłem jej :-P
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Łeee... no to z moich szybkich wyliczeń -> 15$ + 30$wysyłka = 45$ x 3zl = 135zl jeśli tak to w pl tez się za tyle kupi http://allegro.pl/stacja-lutownicza-zha ... 43145.html i to cyfrowa.
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Artu

Post autor: Artu »

A taką jak z HK już za 91zł (z przesyłką) http://allegro.pl/stacja-lutownicza-936 ... 30920.html :mrgreen:
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

O widzisz Artu, znalazłeś w dobrej cenie :P Chyba łyknę, cześci zamienne są na ebay pod hasłem 900M-T
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Polecam zamiast tej Yhuy :D czy jak to się piszę w PL Zaoxila :) Ta sama obudowa i wygląd tylko wnętrzności lepsze :) Cena też przystępna :)
mac
Posty: 252
Rejestracja: czwartek 17 lis 2011, 17:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: mac »

Zhaoxin 852D używam i polecam
x6f16m50d
wisnia
Posty: 87
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 21:13
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: wisnia »

Używam polecam szybko sie psuje ale częśći i naprawa tania i dość łatwa
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

toretto1995 pisze:Głównie lutuje złącza od pakietów, przewody serw, czasami trochę drobniejsze elementy. I właśnie ze względu na te mniejsze elementy chcę kupić jakąś tanią kolbę bo ten grot od transformatorówki jest przeogromny :)
Złącz pakietów nie polutujesz kolbą 60W. Co najwyżej osmarkasz. Grot od transformatorówki będzie taki jaki sobie przygotujesz. Możesz zarobić końcówkę jak szpilka lub spłaszczyć aby np. wycinać w plastiku.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

jelcyn pisze:Złącz pakietów nie polutujesz kolbą 60W.
A założysz się? XT-60 lutuję od zawsze 60watówką, podesłać na oględziny? Może mam przewatowaną ;-) ale u mnie cyna z golda wypływa jak żywe srebro...
jelcyn pisze:Możesz zarobić końcówkę jak szpilka lub spłaszczyć aby np. wycinać w plastiku.
A nawet można sobie zrobić prostokąt i wycinać wnęki na serwa w skrzydłach piankowych....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Transformatorówki nie wyrzucę bo przyda się do wycinania miejsca pod serwa tak jak Rurek pisze ale uwierzcie że nie chcielibyście widzieć 10 letniej lutownicy :-) Ja się nie martwię jak ten grot ładnie zrobić ale jak go zamocować :mrgreen: :mrgreen: Jest już w niej tak wszystko wytopione że masakra, ale grzeje dalej :-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

jelcyn pisze:
toretto1995 pisze:Głównie lutuje złącza od pakietów, przewody serw, czasami trochę drobniejsze elementy. I właśnie ze względu na te mniejsze elementy chcę kupić jakąś tanią kolbę bo ten grot od transformatorówki jest przeogromny :)
Złącz pakietów nie polutujesz kolbą 60W. Co najwyżej osmarkasz. Grot od transformatorówki będzie taki jaki sobie przygotujesz. Możesz zarobić końcówkę jak szpilka lub spłaszczyć aby np. wycinać w plastiku.
O zgrozo ... a ja lutuje 40W ... owszem, nie rozgrzewa sie w moment jednakze sie da.
ODPOWIEDZ