fajna lutownica

ciekawe oferty sklepów, co, gdzie kupujemy...

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Heh Szymon, wiem co mówię. Przerabiałem to.

Może nie pamiętam dokładnie ale jak Tata Balirc słusznie zauważył to może być do usunięcia bez zdejmowania obudowy. Jeśli są plomby to by się zgadzało.
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

To ja jestem ciemna masa bo nawet nie szukałem w sieci instrukcji w PL :shock: .
Dziękuję za link, i już się zabieram za czytanie.
Jelcyn ja wiem, że ty wiesz a ja że muszę to sprawdzić bo tego jeszcze nie wiem-czy jakoś tak ;-)

Przynajmniej przez małe OT mam instrukcję.

EDIT:

Już jestem zapoznany z instrukcją. Poza tym wkrętem zabezpieczającym nic nowego nie wyczytałem. Tylko co to zabezpiecza i czy to, że stacja przepracowała ok 30min bez odbezpieczenia to coś złego. Widzę, że jeszcze wiele muszę się nauczyć, napsuć anim coś pojmę :lol:
Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

szymon_wolebez pisze:Tylko co to zabezpiecza i czy to, że stacja przepracowała ok 30min bez odbezpieczenia to coś złego.
Raczej nic nie popsułeś....z racji minimalnej mocy i wibracji jakie tu masz.
Natomiast znam przypadki wśród rodziny i znajomych gdzie nie odblokowanie pralki w łazience powodowało pourywane umywalki, porozbijane całe ściany z kafelków , urwane klozety :-)
Tak tańczy napełniona pralka 5 kg ciuchów z zablokowaną amortyzacją :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

szymon_wolebez pisze:Tylko co to zabezpiecza i czy to, że stacja przepracowała ok 30min bez odbezpieczenia to coś złego. Widzę, że jeszcze wiele muszę się nauczyć, napsuć anim coś pojmę :lol:
To zabezpiecza pompkę. Przestała rękojeść skakać na haku?

Myślę że nic nie zepsułeś.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Stare przysłowie egipskie mówi że prawdziwy mężczyzna instrukcji nie czyta :-) to tak żeby Szymonowi głupio nie było heheheh :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

Mikołaj, to przysłowie na bank nie jest takie stare, bo coś takiego jak instrukcja to pewnie kwestia ostatnich 100 lat, :)
Artu

Post autor: Artu »

Eeeee tam, nie mieli papieru, ale pewnie coś tam skrobali na tych swoich glinianych tabliczkach... :mrgreen:
A teraz archeolodzy się głowią, od czego te instrukcje obsługi :lol:

Sorry za OT :-P
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Wszystko jest już tak jak powinno być.
Kolba od powietrza już nie skacze :mrgreen: .

Z dołu były aż trzy śruby, zamalowane kreską na czerwono. Odkręciłem wszystkie i po uruchomieniu przestało skakać.

Dzięki Jelcyn za kolejną praktyczną uwagę. Bo pewnie nigdy bym się nie dowiedział o co chodzi z tym skakaniem. Już szukałem gąbki jako podstawkę.
Pozdrawiam
Szymon
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Post autor: mzyla »

Prawdziwy mezczyzna nie czyta istrukcji, prawdziwy mezczyzna kupuje dwa razy.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Ciesze się że się udało. To jest trudne do znalezienia. Gdyby nie to że na stanie były już dwie stacje nie drążylibyśmy tematu sądząc że tak po prostu ma być. Zresztą najpierw padła opinia że ta może być gorsza i wykonałem amortyzację na hak :oops: Ot chiński badziewiak. Dopiero po kilku godzinach pracy wyszło o co chodzi.

Najbardziej dziwi mnie postawa sprzedawców. Przecież gdyby to się zepsuło nie mogliby winić użytkownika. Powinien być choć głupi świstek papieru z wydrukowanym jednym zdaniem.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

jelcyn pisze:Najbardziej dziwi mnie postawa sprzedawców.
Jeżeli na legalu kupione u pl sprzedawcy to instrukcja w naszym narzeczu musi być! Inaczej możesz śmiało żądać zwrotu kasy albo wymiany sprzętu na nowy. Po to te przepisy stworzono.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
janstefan
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 18:32
Lokalizacja: wwa

Post autor: janstefan »

Kilka lat używam PT 803 i nie mogę złego słowa powiedzieć. Oczywiście na początku też zapomniałem o śrubce od spodu, a instrukcja po naszemu była w komplecie.
Jeśli te "WEP" mają więcej wspólnego niż tylko podobną obudowę to będzie dobrze :)
Awatar użytkownika
Kitsibas
Posty: 136
Rejestracja: czwartek 21 cze 2012, 09:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kitsibas »

Pioneer 1400, Turnigy 9x - er9x + FrSky DHT-U (logger) + dopał, GPS, Vario, FOX 800 + Vee + BiQuad
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Czy posiada ktoś taki zestaw :

http://allegro.pl/zestaw-lutowniczy-xxl ... 38656.html

Jest to warte swojej ceny ? Wiem że nie ma regulacji temperatury :-/
Dużo nie lutuję, średnio raz na tydzień .
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Nie wiem czy warto. Jeśli nie masz jeszcze transformatorowej lutownicy to lepiej w nią zainwestuj. Jak już masz to poczekaj i kup lepszą kolbę.
ODPOWIEDZ