Moj kopter na ramie s500 i dylematy

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Marek_Spy
Posty: 103
Rejestracja: czwartek 15 lip 2010, 17:27

Moj kopter na ramie s500 i dylematy

Post autor: Marek_Spy »

Mam ramę s500 z regulatorami simonk 30A i silnikami 2212 920kv i zastanawiam się jak to poskładać, sercem będzie APM2.6 wiem ze to nie żadna rewelacja ale ... takie mam i fajnie .. myślę ze akumulatory 2X 2200 3s wystarczą może jeden ? OK zobaczymy co dalej.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Moj kopter na ramie s500 i dylematy

Post autor: Adrián »

Co to za silniki?
Lepiej składać pod 4s. Pod 3s będzie mułowaty.

Jak poskładać? Tak jak każdy inny.

Pierwszy lepszy przykład, rama jest bez znaczenia, jak nie masz pól lutowniczych, to montujesz pdb i lutujesz.



Takich tutków, zarówno na yt, jak i na blogach jest od diabła.
Marek_Spy
Posty: 103
Rejestracja: czwartek 15 lip 2010, 17:27

Re: Moj kopter na ramie s500 i dylematy

Post autor: Marek_Spy »

To te silniki https://abc-rc.pl/product-pol-6552-Siln ... -F550.html raczej sa do 3S ale myślę jak najlepiej umieścić komponenty i gdzie wpakować baterie to moj pierwszy dron wiec wiele wątpliwości
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Moj kopter na ramie s500 i dylematy

Post autor: maxiiii »

Daj 4S i śmigła 1045. Lepiej nie będzie. Które simonki masz?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Moj kopter na ramie s500 i dylematy

Post autor: kuczy »

Marek_Spy, możesz także spojrzeć na cały temat mojej budowy S500 (też na APM) - link masz w stopce pod postem. Kilka osób z tego forum budowało na tej ramie więc powinieneś sobie poradzić.
Ps ja też budowalem na 3S i takich silnimach jak Twoje - teraz budował bym ma 4S oraz silnikach 2216 jak już. Ale masz co masz. Simonki omijam, wolę blheli.

Ps ja zastosowałem baterię 8000mAh, i śmigła 11".
Ale wszystkie sugestie kolegów wyzej tez widziałbym do serca.

Na forum jest tez cały poradnik jak przygotować APM do pierwszego lotu - prowadzi za rączkę jak pani przedszkolanka.
Marek_Spy
Posty: 103
Rejestracja: czwartek 15 lip 2010, 17:27

Re: Moj kopter na ramie s500 i dylematy

Post autor: Marek_Spy »

Dylematy cd ...
- jak zamontować i gdzie APM ? myślę o górnej płycie ramy
- czy konieczne są jakieś podkładki antywibracyjne ?
- jak zamontować aku żeby przypadkiem ze nie przesuwał ?
Dalej będę pisał z pytaniami .....
A szalony jest ten gadający przez komórkę dron moduł BT gdzieś mi leży tylko czy będzie to działać z APM2.6 ?.
Może ktoś spotkał STL przydatne do tego projektu ?
Musze wydrukować mocowanie GPS, rozwiązać mocowanie akumulatora wersji 1 lub 2 naraz i inne których jeszcze nie wiem
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Moj kopter na ramie s500 i dylematy

Post autor: maxiiii »

Marek_Spy pisze: czy będzie to działać z APM2.6 ?.
Będzie.
Marek_Spy pisze:Może ktoś spotkał STL przydatne do tego projektu ?
omnibus f4 pro z arducopterem.
Marek_Spy pisze:Musze wydrukować mocowanie GPS,
Przyklej do apema.
Marek_Spy
Posty: 103
Rejestracja: czwartek 15 lip 2010, 17:27

Re: Moj kopter na ramie s500 i dylematy

Post autor: Marek_Spy »

Nie bardzo rozumiem co ma o rzeczy omnibus f4 pro z arducopterem. a co to za apka do tego BT ?
no i mocowanie aku
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Moj kopter na ramie s500 i dylematy

Post autor: kuczy »

Mocowanie APM:
Obrazek

Mocowanie baterii - dwa "zawiesia" tarota i półeczka z kawałka laminatu:
Obrazek

Wada mocowania APM: trzeba zmienić konfigurację aby dron nie zglupial, ale to robisz przy kalibracji
Oraz brak podkladki wibracyjnej. Wypada wywazyc silniki i śmigła.
Przy pixhawk podkladka jest niezbędne konieczna, przy APM "przydaje się"

Mocoeanie GPS kup gotowy skladany maszt. Klejenia do APM nie poclecam, bo w GPSsie masz magnetometr (kompas) ktory powinien byc oddalony od elementów metalowych i zaklocen od przewodów / silników.
Nie.wiem jaki gps masz ale ja lupilem tylko raz M8N i sprawdza się do dziś, zadnych problemów, szybko lapie fixa bo ma bodajże pamięć no i oprocz GPS mas tez GLONASS
Przeczytaj to:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=3 ... 90#p452483


Apka: "EZ-GUI Ground Station",
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Moj kopter na ramie s500 i dylematy

Post autor: maxiiii »

Marek_Spy pisze: STL
Sorki jakoś przeczytałem stm.
Marek_Spy pisze:A szalony jest ten gadający przez komórkę dron
Tego też trochę nie rozumiem.:)
kuczy pisze:Wada mocowania APM: trzeba zmienić konfigurację aby dron nie zglupial,
Nie trzeba nic zmieniać, samo się ustawi przy pierwszej kalibracji z wizarda, przy drugiej już nie działa:)
Pomimo tego nie zalecam takich ustawień początkującym.
kuczy pisze: Klejenia do APM nie poclecam,
Jest jeszcze compasmot.

kuczy pisze: lupilem tylko raz M8N i sprawdza się do dziś,
A ja kilkadziesiąt :) Na początku też robiłem na maszcie ale jak poznałem funkcję compasmot już tego nie robię:)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Moj kopter na ramie s500 i dylematy

Post autor: kuczy »

maxiiii pisze:Na początku też robiłem na maszcie ale jak poznałem funkcję compasmot już tego nie robię:)
Trzeba by zrobić jakieś pomiary porównawcze. compasmot także zrobiłem mimo masztu ;) Nie mówię, że to jest błąd, tylko że chyba maszcik był stosowany częściej i jest dość prosty w użyciu od strzała. o compasmot trzeba wiedzieć, przejść tą procedurę i zapamiętać w APMie czy Pixie - nie mówię że jest trudne, ale trudniejsze od przyklejenia GPS na maszcik. ;)
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Moj kopter na ramie s500 i dylematy

Post autor: maxiiii »

Z jednej strony masz rację ale zrób u siebie małe doświadczenie. Spróbuj odchylić ręką maszt z gpesem (i kompasem) w dowolną stronę. Nie ma możliwości aby stał sztywno i nie odchylał się o kilka milimetrów. W locie takie odchyły powodują błędy i wprowadzają niestabilność lotu.

Najtrudniej wykonać samą kalibrację bo na stole trzeba dać pełną moc na silniki a to przy złym mocowaniu coptera może się nie skończyć dobrze.
kuczy pisze: teraz budował bym ma 4S oraz silnikach 2216
Niech robi na swoich. 2212 nie są takie złe i jak na pierwszego coptera wystarczające. 2216 są lepsze ale tym sposobem zaczniemy się licytować i dojdziemy do naprawdę drogich silników.
Mój pierwszy qadrocopter też był na takich silnikach ale gdybym wtedy miał taką wiedzę jak teraz nigdy nie zrobiłbym quada, minimum to hexa:)

Dobrze się składa, że ma simonki a nie blheli. Przy simonkach nic nie można zepsuć bo nic się nie ustawia a przy blheli........
Marek_Spy
Posty: 103
Rejestracja: czwartek 15 lip 2010, 17:27

Re: Moj kopter na ramie s500 i dylematy

Post autor: Marek_Spy »

W mojej ramie nie ma takiego dinksa do montażu wiec coś albo wydrukuje albo coś ( to coś zawsze jest najlepsze :-D :-D ) a czego nie rozumiesz odnośnie gadającego drona ? A prosze mniej używać slangu bo sie gubie :-D :-D
reasumując pod ramę wsadzić APM dorobię mocowanie akumulatora a gdzie odbiornik ? Mozliwe że jutro to poskładam i wstępnie uruchomię.
to co w końcu z tym GPS ? a przykleic APM na tasnie dwustronnej 2mm czy dac coś więcej bo znalazłem piękne do wydrukowania amortyzatory.
Omnimac_Isolation_Mount_preview_featured.jpg
Omnimac_Isolation_Mount_preview_featured.jpg (61.44 KiB) Przejrzano 4742 razy
Tylko z czego te gumki zrobić
Awatar użytkownika
lemar
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 20 maja 2018, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Moj kopter na ramie s500 i dylematy

Post autor: lemar »

Panowie, jaka jest odległość od wewnętrznego otworu montażowego ramienia s500 do osi śmigła oraz odległości między trzema otworami montażowymi ?
Awatar użytkownika
daron19675
Posty: 179
Rejestracja: sobota 09 lip 2016, 17:32

Re: Moj kopter na ramie s500 i dylematy

Post autor: daron19675 »

Ja buduję quada też na ramie 500 mm, tych samych silnikach i Esc. Baterię zamocowalem od spodu na rzepy przyklejone do ramy i baterii a dodatkowo dałem dwa opaski zapinane także na rzep.
Na początku latałem na Naza Lite ale doszedłem do wniosku żeby zmienić na APM 2.8.

Zapraszam do wymiany doświadczeń :)
ODPOWIEDZ