Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kluczbork
Posty: 94
Rejestracja: wtorek 27 maja 2014, 15:04
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Kluczbork »

Nie.
MiDronek ;)
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Raczej warto się zainteresować minimalnie co pokazuje aplikacja po dzwonie.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

Kluczbork pisze:Nie.
Gdzie kupiłeś nową taśmę?
pawelwst
Posty: 16
Rejestracja: piątek 13 paź 2017, 21:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: pawelwst »

pawelwst pisze:Panowie użytkownicy ... Pomocy. Ostatnio po każdym odpaleniu maszyny kamera ustawia się sama w pozycji -90 stopni czy patrzy prosto w dół. Po ustawieniu na wprost sama opada. Wczoraj skalibrowanym kontroler. Działało wszystko jak trzeba dopóki nie wyłączyłem drona. Dodam że podczas kalibracji apka pokazuje jakby pokrętło od kamery cały czas było lekko wychylone. Czy to możliwe że pokrętło się zpier..... I trzeba naprawiać kontroler czy przyczyną jest gdzie indziej. Miał ktoś taka przypadłość. Dodam że ostatnio ciągle jakieś błędy w aplikacji wyskakują i często rozłącza telefon albo też dron rozłącza się z kontrolerem. Zaczyna mnie to mocno irytować. A i jeszcze jedno. Nowe śmigła dodatkowe po wylataniu dwóch baterii mają luzy czy te nieoryginalne tak mają czy ja tak źle trafiłem.
Nikt się nie wypowie..... Pomóżcie!!??
Matt24
Posty: 38
Rejestracja: sobota 08 paź 2016, 19:46
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Matt24 »

Nagraj film na którym wszystko dokładnie widać jak zachowuje się kamera i co pokazuje apka.Wyslij film do chińczyka może coś pomogą wcześniej ktoś podawał adres bezpośrednio do gościa od softu. Tutaj o ile dobrze pamiętam nikt nie miał takiego problemu.
Ostatnio zmieniony czwartek 10 maja 2018, 03:51 przez Matt24, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kluczbork
Posty: 94
Rejestracja: wtorek 27 maja 2014, 15:04
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Kluczbork »

Nową taśmę kupiłem w CHINA NA ALI
MiDronek ;)
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

Kluczbork pisze:Nową taśmę kupiłem w CHINA NA ALI
Dasz linka do konkretnej?
Ja zawsze trafiam na komplety i żadna nie przypomina mojej.
pawelwst
Posty: 16
Rejestracja: piątek 13 paź 2017, 21:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: pawelwst »

Panowie chyba zdiagnozowałem problem. Aparatura po włączeniu piszczy i nie można jej skalibrować. Przypuszczam że padło pokrętło od sterowania kamerą bo przy maksymalnym wychyleniu w dół powoduje blokowanie lewego drążka (co chyba nie powinno mieć miejsca). Pytanie jak rozebrać aparaturę? Czy ktoś to robił? Jest ktoś z okolic LUBLINA bym mógł sprawdzić dronka na innej aparaturze.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adrián »

Są tutki w sieci jak rozebrać, by nie zniszczyć. Użyj Google, bo nie pamiętam gdzie to było dokładnie
Awatar użytkownika
Kluczbork
Posty: 94
Rejestracja: wtorek 27 maja 2014, 15:04
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Kluczbork »

MiDronek ;)
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

Dziękuję. To ten pierwszy? $20 nie mało kasy za taki kabelek.

Moja kamera pracuje normalnie tzn poziomuje się itd ale mimo to nie ma obrazu na telefonie :/
Sawio
Posty: 3
Rejestracja: sobota 17 lut 2018, 16:43

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Sawio »

wmam pytanko
jak zgrac log z lotu?
wchodzące w aplikacje i mam flylogs(klikam i widzę jak przebiegał mój lot) zrobiłem upload, ale nigdzie jej nie mam tak by pozniej zgrac na komputer ( telefon z IOS )
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

pawelwst pisze: Pytanie jak rozebrać aparaturę? Czy ktoś to robił?
Na oficjalnym kanale MiDrone jest wszystko, rozbieranie aparatury też :-) https://www.youtube.com/channel/UCuPvX3 ... zdophjIEkw

Kluczbork pisze:chyba czeka mnie zakup
nowej kamery
https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-Dron ... rehouse=CN
IMO zupełnie nieopłacalna historia, lepiej dołożyć 100$ i kupić całego nowego drona.

Sawio pisze:jak zgrac log z lotu?
wchodzące w aplikacje i mam flylogs(klikam i widzę jak przebiegał mój lot)
Raczej tylko możesz puścić sobie w plejerze do logów (wbudowanym w aplikację) i jakimś screen recorderem (dla Srajfona nie znam tematu, na androidzie najlepszy DUrecorder) sobie zgrać jako film.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Sanussi
Posty: 7
Rejestracja: piątek 08 wrz 2017, 11:02

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Sanussi »

pawelwst pisze:Panowie użytkownicy ... Pomocy. Ostatnio po każdym odpaleniu maszyny kamera ustawia się sama w pozycji -90 stopni czy patrzy prosto w dół. Po ustawieniu na wprost sama opada. Wczoraj skalibrowanym kontroler. Działało wszystko jak trzeba dopóki nie wyłączyłem drona. Dodam że podczas kalibracji apka pokazuje jakby pokrętło od kamery cały czas było lekko wychylone. Czy to możliwe że pokrętło się zpier..... I trzeba naprawiać kontroler czy przyczyną jest gdzie indziej. Miał ktoś taka przypadłość. Dodam że ostatnio ciągle jakieś błędy w aplikacji wyskakują i często rozłącza telefon albo też dron rozłącza się z kontrolerem. Zaczyna mnie to mocno irytować. A i jeszcze jedno. Nowe śmigła dodatkowe po wylataniu dwóch baterii mają luzy czy te nieoryginalne tak mają czy ja tak źle trafiłem.
@ pawelwst - jeśli chodzi o pokrętło odpowiadające za kąt gimbala - u mnie było podobnie. Przyczyną była po prostu sprężynka, która odpowiada za powórt kółka do pozycji default - była za słaba i kółko tak naprawdę nie wracało do końca co w rezultacie sprawiało, że ciągle było lekko wychylone i kamera ciągle się "opuszczała". Rozebrałem kontroler (banał) i naciągnąłem sprężynkę bardziej - pomogło :). Kontroler rozbierałem już kilka razy. Za razem pierwszym ukręciłem przewody anten bo składając antenki robiłem to za każdym razem w inną stronę - blokada ich działała bardzo słabo) :D więc wymieniłem na nowe.
pawelwst
Posty: 16
Rejestracja: piątek 13 paź 2017, 21:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: pawelwst »

Sanussi dzięki za odpowiedź. U mnie pokrętło niby ładnie "odbijało" do pozycji wyjściowej. Nie rozbierałem tego nigdy. Oddałem drona w ręce fachowcy z serwisu dronów zobaczymy co będzie. Dziś mam mieć zrobione. Napiszę jak odbiorę z naprawy by inni mieli w razie potrzeby pogląd na taka przypadłość.
ODPOWIEDZ