Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

Hehe no do końca miałem taki pogrzebowy nastrój... Myślałem, że będzie trzeba kupić następny model bo szkoda gratów dokupionych. Na szczęście udało się ogarnąć ;)
raven3run
Posty: 7
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 10:00

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: raven3run »

Koledzy, czy ktoś zamawiał z was tego handeld gimbala w preorderze? Są jakieś kody zniżkowe? Ktoś coś?
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: skazi »

Podawałem kod do gearbest dwie strony wcześniej, trzeba czasem po prostu trochę temat poczytać.
iwannaflysohigh
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 15:04
Lokalizacja: lublin

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: iwannaflysohigh »

testowal ktos lub wie moze czy to moze sie sprawdzic wsadzenie mocniejszych gumek do gimbala? gdzies widzialem ze to pomaga czy jello ale pewny nie jestem wiec pomyslalem ze warto spytac ;)
jendrush
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 22:04
Lokalizacja: Makow

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: jendrush »

Ja zamówiłem sobie inne gumki, kosztują niewiele, ale jeszcze do mnie nie dotarły. Wydaje mi się jednak, że dużo zależy od rodzaju drgań. Wg moich krótkich obserwacji wygląda na to, że sam gimbal nieźle sobie radzi ze stabilizacją, za to cały kopter drga, a to nie jest dobre dla żadnej części. Ja zamówiłem sobie wyważarkę i pracuję nad końcówkami do śmigieł by mieć pewność, ale widziałem również filmik, że ktoś miał drgania, napisał do FIMI, podesłali mu bezpośrednio na jego konto update i drgania zniknęły. Wychodziło by na to, że może być to problem związany np. z PIDami, ale trochę to dziwne, gdyż wszystkie Mi Drony są do siebie bardzo podobne, leci do nich takie samo oprogramowanie, a tymczasem jedne mają drgania, inne nie.
januszcv
Posty: 9
Rejestracja: piątek 30 cze 2017, 13:28
Lokalizacja: gdansk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: januszcv »

Pytanie tylko cz inni pośadacze mi 4k drgań nie mają ,ja testowałem 2 i oba drgały ,1080p mają wkręcane śmigła i tu pytanie czy te drgają
jendrush
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 22:04
Lokalizacja: Makow

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: jendrush »

Kurde, ciekawa sprawa. Obejrzałem z 6 filmików pierwszych z brzegu na YT z nagraniem z wersji 1080p i na żadnym nie widzę drgań z wersji 4K. Czyżby to faktycznie była kwestia śmigieł? I taka ciekawostka może, chyba nie ma to raczej wpływu na zachowanie Mi Drona - zważyłem ostatnio śmigła. No i okazuje się, że złote są cięższe od szarych. Złote ważą 15,08g, a szare 14,33g. Ważone na w miarę dokładnej wadze Ohaus AV4101 Adventurer Pro.
lelusz
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 11 wrz 2017, 02:05

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: lelusz »

jendrush pisze:To był kod MI4KGB obniżający cenę na 396$. On już nie działa, ale teraz aktualny jest kod obniżający cenę na 399$ - 11nov188 . Wpisujesz go po dodaniu Mi Drone 4K w Gearbest do koszyka.

Kurde ten tez juz nie hula :/ Bedzie trzeba polowac na cos nowego.

Gdybys ktos trafil to poprosilbym o info tutaj :-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Od kodów to ma na bieżąco cwaniaków na fb oficial i polskim
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

Dzisiaj dronik przeszedł test po naprawie, wylatałem 3 pakiety. Faktycznie jest masakra z wykrzywianiem horyzontu na nowym sofcie. Myślałem, że to wina wiatru bo bardzo mocno wiało, ale przypomniało mi się co pisał Rurek o inżynierach Xiaomi. Czasem na nagraniu pojawia się też efekt jello. Zauważyłem dzisiaj, że po spadku napięcia baterii poniżej 30% prędkość drona spada do 6m/s. Wznoszenie jest ograniczone do 2m/s, a opadanie do 1,5m/s. Trochę lipa w/g mnie bo to wydłuży powrót, a chyba w takich momentach im szybciej wróci tym lepiej. No chyba, że w praktyce to wydłuża czas zużycia resztki energii i dron jest w stanie pokonać większy dystans niż przy pełnych parametrach.
greg0
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 08 paź 2017, 09:41

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: greg0 »

Witam wszystkich.
Debiutuję na forum jako nowy użytkownik Mi Drone 4K, na którym póki co wylatałem dwie baterie trzymając drona w zasięgu wzroku (od czegoś trzeba zacząć :-D ).
Mam pytanie dotyczące ustawienia rozdzielczości filmowania, pojawiały się w temacie wpisy na ten temat, że 50 fps a nie 60 fps itd. Całego tematu przyznaję nie przewertowałem (60 stron).
Nagrałem filmiki w difoltowej rozdzielczości 3840x2160 30 fps, ale zarówno na telewizorze Full HD jak i kompie wyglądały słabo - jakieś skrzące pola, drzewa mało ostre. Zaaferowany lataniem nie próbowałem innych rozdzielczości, ale oglądając w domu filmiki od razu nasuwa się pytanie - czy do oglądania filmików w domu na telewizorze powinienem nagrywać w innej rozdziałce?
Ważna kwestia to komp do obróbki filmików - nie dysponuję jakimś gigantem prędkości, więc....
A może przy okazji szanowni koledzy podrzucą jakieś propozycje oprogramowania do obróbki filmików? Póki co chodzi o coś prostego, intuicyjnego a niekoniecznie giganta możliwości.
Z góry dzięki za wszelkie rady.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Jaka rozdzielczość ma twoja matryca tv?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
greg0
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 08 paź 2017, 09:41

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: greg0 »

1920 x 1080
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

To nagrywaj w takiej rozdzielczości film.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

Orientuje się ktoś gdzie mogą być dostępne wewnętrzne części gimbala? Rurek podał linka na RC groups do tego sklepu:

https://www.impextrom.com/es/carcasas-d ... 1000014204

ale nie mają tych części na stanie. Konkretnie chodzi mi o wewnętrzne ramie które u siebie kleiłem, chętnie bym sobie wymienił na fabrycznie nowe.
ODPOWIEDZ