Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Takpoprostu »

Adrián pisze:A o 1,2 kolega nie słyszał?
hmm ?
https://pl.aliexpress.com/item/RC4Y-1-2 ... 23065.html
Adrián pisze:Podzielam zdanie o spalinie..nie dość, ze hałasuje , to jeszcze śmierdzi..
Nie lepiej elektryk?
Ehh... No nie ma tu fanów motoryzacji. :-D :-P :mrgreen:
toretto1995 pisze:Miałem kiedyś autko RC z FPV:


Obrazek

Link RC - eLeReS - antena bacik w aparaturze i bacik w autko na 30 cm wysięgniku.
Link Video - fox800 - antena Biquad w odbiorniku i bacik w nadajniku.

Taka konfiguracja pozwalała na jazdę w promieniu 350m, w terenie zabudowanym z mniejszymi i większymi zakłóceniami w zależności za jak bardzo betonowym obiektem się znalazłem :-)
No tak, zapomniałem jeszcze że ta aparatura która jest w zestawie 2,4GHz będzie mi ograniczać zasięg...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Verid »

Takpoprostu pisze:hmm ?
Zgodnie z sugestią Adriana doczytaj zamiast rzucać pierwszy lepszy link jaki znajdziesz na Ali. To nie FOX a 100mW będzie ci stanowczo za mało.
Takpoprostu pisze:No tak, zapomniałem jeszcze że ta aparatura która jest w zestawie 2,4GHz będzie mi ograniczać zasięg...
Tym bardziej jakbyś z jakiegoś powodu uparł się na wideo 2,4GHz
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Adrián »

Jak najbardziej, jestem „fanem” motoryzacji i to tej spalinowej (chociaż w Większym wydaniu), ale nie zawsze i wszędzie. Tutaj, będzie to irytujące.
Szybciej będziesz miał z tego problemy niż przyjemność z jazdy.

Ale to Twój projekt, wiec to nie mój problem ;-)
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Takpoprostu »

Ale bez stresu miejsce w którym chce jeździć jest dość daleko od domów. Nie będę im łupał lewo prawo pod oknami. To teren gdzie i czasami widać ślady od quadów i innych crossów.

Ok, załóżmy że mam już polecany link FOX'a na 1.2GHz.
Szperam po ofertach i widzę że wszystkie okulary mają swój odbiornik 5.8 GHz. Czy nie ma okularów które są tylko monitorem i potrzebują osobnego nadajnika który byłby w tym przypadku FOX ?
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: NeXuS »

Są różne, różniste. Z i bez odbiornika. Na różne częstotliwości. A 5.8 w goglach jest chyba najbardziej rozpowszechnione i dlatego wielu z nas używa retransmisji z 1.2 na 5.8, dla wygody, żeby się kablami nie wiązać.
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Takpoprostu »

NeXuS pisze:Są różne, różniste. Z i bez odbiornika. Na różne częstotliwości. A 5.8 w goglach jest chyba najbardziej rozpowszechnione i dlatego wielu z nas używa retransmisji z 1.2 na 5.8, dla wygody, żeby się kablami nie wiązać.
O, czyli jak dobrze rozumiem leci do mnie sygnał 1.2 GHz ale mam urządzenie które retransmituje mi tona 5.8 ? i to bez opóźnień ? Szukam na Ali wszysytkei gogle z antenami więc zapewne mają odbiorniki.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Adrián »

Słabo szukasz..
Gogli bez odbiorników jest trochę.
Chociażby, duża część gogli fatshark.
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Takpoprostu »

Adrián pisze:Słabo szukasz..
Gogli bez odbiorników jest trochę.
Chociażby, duża część gogli fatshark.
Tylko że fatsharki strasznie drogie
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Verid »

A Quanumy V2 Pro już nie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Takpoprostu »

Verid pisze:Quanumy V2 Pro
O, cena pasuje ! A tak z ciekawości ... Czy to nie jest tak że ekran 800x480 + szkło powiększające to pixele sa wielkości cegieł ? :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Adrián »

Szukałeś gogli, ceny nie podałeś.
Za jakość się płaci. Można mieć kubły z dobrą jakością, ale i tak ich nie będziesz chciał, bo cena wysoka.

Latalem w jednych i drugich i nie lubię kubłów. Dlatego trzeba sprawdzić przed zakupem. Każdy ma inne preferencje.
Tobie może nie zrobi różnicy.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Verid »

Takpoprostu pisze:Czy to nie jest tak że ekran 800x480 + szkło powiększające to pixele sa wielkości cegieł ? :)
Jak napisał Adrian - coś za coś. Chcesz mieć FHD - bulisz. Nie chcesz bulić - musisz się zadowolić niższymi rozdzielczościami. Poza tym weź pod uwagę że typowy analogowy link wideo to tylko PAL więc nie ma co się tak z rozdzielczością szastać bo PAL wyświetlony na 4K dalej wygląda jak PAL.
Latam na tych V2 Pro już jakiś czas i nie narzekam. Poza tym jest jeszcze jeden aspekt którego (jeszcze) nie bierzesz pod uwagę a który jest krytyczny jeżeli chodzi używanie gogli - wygoda. Adrian nie lubi kubłów a ja z kolei nie mogę używać dwuokularowych (przynajmniej z tych na które mnie stać) bo mam tak nieforemny ryj że zawsze któreś oko widzi nie tak, nawet jak gogielki mają regulację IPD.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Takpoprostu »

Verid pisze:
Takpoprostu pisze:Czy to nie jest tak że ekran 800x480 + szkło powiększające to pixele sa wielkości cegieł ? :)
Jak napisał Adrian - coś za coś. Chcesz mieć FHD - bulisz. Nie chcesz bulić - musisz się zadowolić niższymi rozdzielczościami. Poza tym weź pod uwagę że typowy analogowy link wideo to tylko PAL więc nie ma co się tak z rozdzielczością szastać bo PAL wyświetlony na 4K dalej wygląda jak PAL.
Latam na tych V2 Pro już jakiś czas i nie narzekam. Poza tym jest jeszcze jeden aspekt którego (jeszcze) nie bierzesz pod uwagę a który jest krytyczny jeżeli chodzi używanie gogli - wygoda. Adrian nie lubi kubłów a ja z kolei nie mogę używać dwuokularowych (przynajmniej z tych na które mnie stać) bo mam tak nieforemny ryj że zawsze któreś oko widzi nie tak, nawet jak gogielki mają regulację IPD.

Tzn obawiam się tylko że jakość będzie na tyle słaba że nie odróżnię podczas szybszej jazdy w terenie kamienia od drogi. A chciałbym się poczuć jak by siedział w aucie. Niestety nigdy nie miałem gogli FPV na nosie - jedyne co to miałem dość dużo do czynienia z goglami virtualnej rzeczywistości, gdzie na każde oko wyświetlany był osobno obraz. To niestety nie czułem się komfortowo, szalał mi po czasie błędnik. No ale to może dlatego że to był efekt 3D. Tutaj w FPV jest obraz płaski.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Verid »

Takpoprostu pisze:Tzn obawiam się tylko że jakość będzie na tyle słaba że nie odróżnię podczas szybszej jazdy w terenie kamienia od drogi.
Biorąc pod uwagę że niektórzy się w tym ścigają kopterami, twoje obawy wydają się być moocno naciągane przynajmniej w tym względzie.
Takpoprostu pisze:Niestety nigdy nie miałem gogli FPV na nosie
O, to najwyższy czas nadrobić zaległości.
Takpoprostu pisze:To niestety nie czułem się komfortowo, szalał mi po czasie błędnik. No ale to może dlatego że to był efekt 3D
Nie. Taki sam efekt może cię trafić nawet w kubłach z jednym ekranem albo archaicznych gogielkach 320x240. Zależy od tolerancji na rozbieżność między tym co widzi oko a tym co raportuje błędnik.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Takpoprostu »

Widzę że gogle dostępne są w HK za 66 ojro. Powiedzmy że miałbym na gogle maksymalnie 400 zł. Czy w takim razie jest jakaś troszkę droższa alternatywa ? Oczywiście mogą być zakupy w chinach.
ODPOWIEDZ