DJI Wukong kopter

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

aleksandrowicz pisze:Czy z dedykowanymi reglami ( dji opto 30A ) tez są takie jaja ?
mam aż 4szt ;-) i wszystkie startują idealnie równo
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Marciniasty »

No to rozwiązałem problem źle startujących silników a mianowicie poszperałem troszkę po necie i okazało się że jest dostępny nowszy soft (z przed 2 tygodni) do regli z działającą kalibracją gazu . Teraz regiel w kalibracji robi mniejwięcej tak :
Drąg do góry i włączam regiel - bip bip
drąg w dół - bippppppp bip bip
wyłączam regiel
i po całej kalibracji , wcześniej pipczały tak jak u Krala więc podejrzewam że w tamtym sofcie nie ma kalibracji gazu .
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Marciniasty pisze:No to rozwiązałem problem źle startujących silników a mianowicie poszperałem troszkę po necie i okazało się że jest dostępny nowszy soft (z przed 2 tygodni) do regli z działającą kalibracją gazu . Teraz regiel w kalibracji robi mniejwięcej tak :
Drąg do góry i włączam regiel - bip bip
drąg w dół - bippppppp bip bip
wyłączam regiel
i po całej kalibracji , wcześniej pipczały tak jak u Krala więc podejrzewam że w tamtym sofcie nie ma kalibracji gazu .
I co startują teraz równo?

Byłbyś tak miły i zalinkował ten nowy soft?
kuki83 pisze:krall, widzę że rama w kwadracie :-)

proponuje mikser przeliczyć dla takiej ramy

bo rozumiem że ma latać dobrze a nie tylko latać
Tak, widziałem tam jakieś wzorki do policzenia innych mikserów.
Zajmę się tym na pewno ale później - na razie muszę uporać się z reglami i ulotnić na standardzie (+8).
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Marciniasty »

Paczka najnowszych softów https://github.com/downloads/sim-/tgy/t ... c7938d.zip .
Pamiętaj że u mnie problem był z reglem TP25A , a czy startują równo jeszcze na 100 nie wiem b przerobiłem tą jedną felerna sztukę i na razie jest ok w stosunku do reszty ale się zastanawiam czy pozostałych też nie przeflaszować od nowa .
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Dzięki,

Jak naprawimy te popalone to spróbuję wgrać. A czy ktoś z Was testował ten soft na 4S? Bo mi w zasadzie na 3S działało, nierówno - ale działało...

A tymczasem zamówiłem oryginały 30A DJI.
Niestety problemy z tymi TP trochę mnie zniechęciły do eksperymentów.
Wookong tani nie jest a okto też lekkie nie będzie... Sprzęt musi działać na 100%, regle też :-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Właśnie już miałem zadać pytanie, czy do FC za ponad 1000$ warto takie kombinacje reglowe robić, skoro są sprawdzone regle w całkiem przyzwoitej cenie (:
Czy te 30A DJI nadają się do silników typu xl np MK 3638 ?
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Marciniasty »

A czemu maja się nie nadawać , regle mk mają 40A w peaku czyli tak samo jak dji .
Do wietkonga może nie warto kombinować ale do nazy wydaje mi sie że jak najbardziej .
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

naza to inna kwestia, choć ja zamówiłem na próbę kita nazy z ramą 330 reglami i silnikami DJI
Awatar użytkownika
HaNsKlOsS
Posty: 492
Rejestracja: środa 14 kwie 2010, 20:11
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: HaNsKlOsS »

żeby tylko sie nie kiwało na tych zwykłych reglach DJI .. reklama czyni cuda , a to zdaje sie najzwyczajniejsze regle bez Fast
niech ktoś pokaże mi dobry niestabilizowany softowo film z DJI przy lekkim wietrze .


jak ktoś doprowadzi jakąś serie 30A do porządku z przeróbką na FastPWM niech da znać..
|PROTOS CARBON AC3X|T-Rex 450 BEASTX FBL|Ritewing Zephyr..|TLRS 433|MK DJI
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Każdy ma inne wymagania i potrzeby, ja potrzebuję platformę do zdjęć także zależy mi na stabilnym zawisie w miejscu i dobrym trzymaniu pozycji jak i wysokości, mam nadzieję że wookong robi to lepiej niż MK .
Awatar użytkownika
kuki83
Posty: 2091
Rejestracja: wtorek 19 paź 2010, 19:08
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpacie

Post autor: kuki83 »

ja tylko dodam od siebie bo sam mam WK

nie wiem jak z reglami DJI ale kupienie WK czy Naza mija się z celem jeżeli się nie ma regulatorów FastPWM

porządny kontroler - a regle dupne -> jaki w tym sens ? :-(
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

lepiej dupne pewne niż kombinowane spalone, czyli na zwykłych reglach dji platforma z FC wookonga będzie gorzej stabilizować niż MK ?
A te dji 30a są FASTPWM ?
Awatar użytkownika
kuki83
Posty: 2091
Rejestracja: wtorek 19 paź 2010, 19:08
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpacie

Post autor: kuki83 »

aleksandrowicz,

Kod: Zaznacz cały

lepiej dupne pewne niż kombinowane spalone
jak uważasz ja tylko napisałem swoje zdanie ( co z tego ze kontroler będzie generował sygnał z szybkością 500hz skoro regle przyjmują pewnie z 50hz i jeszcze do tego filtrują gwałtowne zmiany obrotów )

ale jak napisałem to moje zdanie
Awatar użytkownika
HaNsKlOsS
Posty: 492
Rejestracja: środa 14 kwie 2010, 20:11
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: HaNsKlOsS »

aleksandrowicz pisze:Każdy ma inne wymagania i potrzeby, ja potrzebuję platformę do zdjęć także zależy mi na stabilnym zawisie w miejscu i dobrym trzymaniu pozycji jak i wysokości, mam nadzieję że wookong robi to lepiej niż MK .

Mam WK, wisi w miejscu, ostatnio jednak odkurzylem MK i z najnowszym softem pozycje trzyma rownie dobrze , nIe wiem czy to zasluga softu czy gps shield i odbiornika LEA6 ktorych wczesniej nie mialem . Jedynie nie laduje jak Wk ale to tylko bajer, za to w MK jest jednak wiecej mozliwosci konfiguracji , np co do bujania
|PROTOS CARBON AC3X|T-Rex 450 BEASTX FBL|Ritewing Zephyr..|TLRS 433|MK DJI
darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Post autor: darek53 »

HaNsKlOsS pisze:Jedynie nie laduje jak Wk ale to tylko bajer, za to w MK jest jednak wiecej mozliwosci konfiguracji , np co do bujania
Czekamy na soft 087 , ma być auto lądowanie.
ODPOWIEDZ