Skylark - budowa latającego skrzydła

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

do tego modelu planuję dać ponad 500W silnik, regiel zamówiony 50/60A, a silnik jeszcze nie, więc coś wybiorę :)

najlepiej pod 1.5-2kg ciągu przy maks 40A, czyli na pierwszą myśl idzie 3536 ~1200kV i na takim chyba zostanę :)
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

3542 ma 2kg ciągu przy 11x8 do 45amperów...rakieta...
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

padło na NTM Series 35-36A 1400kv / 560w
powinno być ok ze śmigłem 10x6, a mogę liczyć na około 1.8kg ciągu, więc zapasu mocy nawet na dwa pakiety 5000mAh :roll:
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Pamiętaj że silnik nigdy nie ma 100% sprawności najlepszą osiąga w 80% czyli to co jest napisane przez producenta 560W może być ciężkie do osiągnięcia.
Ja bym dał większy silnik i maximum mocy miał nie na cały gwizdek tylko około 70%-80% wtedy się nie martwisz że silnik dostaje po dupie..kiedy masz max.gazu.. :-)
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

już zamówiłem ten silnik, z wyliczeń wykazuje około 500W przy 10x6 na pakiecie 3S,
zapasu mocy wystarczy nawet na cięższe pakiety, bo model będzie ważył gotowy do lotu
około 900g (bez fpv, z 2x 2200mAh 3S)



no i panowie magia z Chemolanem B! przed chwilą wypełniłem wszystkie pory styropianu klejem i poczekałem chwilę aż klej zacznie się pienić. Po 30 minutach klej zasechł tworząc szpetne i nierówne bąble w miejscach gdzie były pory - wystarczyło trochę ruchów z papierem ściernym i już jest ok - idealnie równa powierzchnia

i tu ciekawostka: powierzchnia jest na tyle sztywna i twarda że nie potrafię palca wbić! powłoka baaaaardzo sprężysta i wytrzymała!
ten styropian był bardzo miękki, a po pokryciu go Chemolanem, stał się twardy i giętki jak pianka EPP :-)

zobaczymy jak będzie jutro, bo mam zamiar skrzydełko laminować... :roll:
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

900gr to dobry wynik !
500W to i 2kg pociągnie dobrze na 10x6 ,jak się zamkniesz poniżej 2kg to masz bardzo fajne skrzydło.
Czym laminujesz ?
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

na chwilę obecna model z wklejonymi węgarkami, serwami, oraz częściowo oszlifowany
i przygotowany pod laminowanie waży 256g, po zalaminowaniu masa wzrośnie prawie dwukrotnie, ale to nieuniknione... :-)

laminować będę włóknem szklanym 48g/m2 oraz żywica Epidian 601, całość doprasowana
folią delaminatorkską PEEL PLY by uzyskać w miarę równe lustro, całe skrzydło zostało uprzednio
wyrównane Chemolanem B, więc już tylko pozostaje zakasać rękawy i brać się do roboty :-)

przy tej platformie stawiam na doskonałość i perfekcyjność konstrukcji, wszystko będzie
schowane w skrzydle i dopieszczone na wysoki połysk :roll:
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Mounter, przejedź się do abc-rc , przyszła nowa dostawa silników (nie całe 80zl) 1450Kv, 664W, ciąg do 2.5kg , max śmigło 11x5
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

Mateusz pisze:Mounter, przejedź się do abc-rc , przyszła nowa dostawa silników (nie całe 80zl) 1450Kv, 664W, ciąg do 2.5kg , max śmigło 11x5
już zamówiłem u nich silnik, jeśli okaże się kiepski i słabej jakości kupię w RC-ABC EMAXA GT ;-)
a poza tym nie widzę żeby tam mieli nowości w ofercie? nie wiesz kiedy coś dodadzą?
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

laminowanie ukończone ;-) kosztowało to trochę więcej niż planowałem, czyli 498g...
ale przynajmniej mam pewność że skrzydełko mi się nie złoży w locie a posłuży na pare dobrych lat

jeszcze pare gram uszczknę z tej wagi na rzecz szlifowania, folia delaminacyjna jest
rewelacyjna! idealnie odsącza nadmiar żywicy pozostawiając drobną warstwę ze strukturą
- widać gdzie nie oszlifowane, a po oszlifowaniu wychodzi idealne lustro! :)

czyli obecne rokowania co do wagi to około 1100g:

500g model + ~50g na malowanie
120g silnik,
35g regulator
185g + 185g zasilanie
+ pare gram na resztę nieprzewidywanych wydatków
======
~1100g

wieczorem zabieram się za malowanie, a dziś po południu postaram wrzucić zdjęcia modelu
kolor będzie czerwony, chyba będzie go dobrze widać na niebie, a zimą w śniegu wypatrzę z kilometra :lol:
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Czerwony jest bardzo dobrze widoczny na tle nieba - zwłaszcza gdy swieci słońce. Ale nie maluj obu powierzchni jednakowym kolorem bo nie odruznisz z odległości. Ja mam spód czerwony a góra biało zielona.
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

modelem będę głównie latał FPV, więc to bez różnicy, na spodzie będą wielkie białe z czarną
ramką litery - a to wystarczy do latania klasycznego :-)

zastanawiam się co za OSD tam do niego wsadzić, skłaniam się ku RVOSD5 gdzieś widziałem że ktoś z forum lata na tej kanapce? :roll:
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Bo te silniki można tylko w sklepie kupić, musiałbyś tam zajechać i kupić ew. :)
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

model gotowy i oblatany! :)
lata z gracją na 1/3 gazu, idealnie prosto i pozwala na spoooooro zabawy bo zapas mocy jest ogromny!

z 2 pakietów 2x2200mAh polatałem około 40 minut ale zaczęło kropić i musiałem się zwijać,
w domu w pakietach zostało po 10.83V, czyli spokojnie można było by jeszcze trochę pośmigać :)

śmiało mogę go zaliczyć do kolejnego udanego skrzydła, pancerne i wytrzymałe posłuży na
sporo długich i dalekich lotów :)

następne w kolejce jest skrzydełko o rozpiętości 80 cm oraz
krowa pociągowa o rozpiętości 180 cm na grubym profilu ;-)

Obrazek
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

mounter pisze:w domu w pakietach zostało po 10.83V, czyli spokojnie można było by jeszcze trochę pośmigać :)
No nie za bardzo, najlepiej by po lądowaniu w pakietach zostało ok 11.1V, dłużej pożyją.
ODPOWIEDZ