DIJ Spark-nie można uruchomić

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

mergus56
Posty: 60
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 06:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

DIJ Spark-nie można uruchomić

Post autor: mergus56 »

Witam,
kupiłem na OLX nowego DJI sparka (UK). Po naładowaniu baterii nie mogę go uruchomić. Po wciśnięciu przycisku zasilania na chwilę zapalają sjednocześnie wszystkie diodyię wszystkie diody na zie lono i po chwili gasną. Nie mogę również zeskanować kodu z wnętrza sparka w celu jego aktywacji. prosze o jakiećś sugestie , podpowiedzi.
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: DIJ Spark-nie można uruchomić

Post autor: skazi »

Może trzeba zacząć od przeczytania instrukcji obsługi? Z tego co widziałem to wciśnięcie przycisku zasilania pokazuje tylko poziom naładowania akumulatora, żeby go włączyć trzeba raz nacisnąć, następnie drugi raz i przytrzymać chwilę ten przycisk.
mergus56
Posty: 60
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 06:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: DIJ Spark-nie można uruchomić

Post autor: mergus56 »

Z tym już się uporałem, przeczytałem to na naklejce.Natomiast nadal mam problem z aktywacją i aplikacją DJI go4 . Przeszedłem wszystkie poziomy do momentu, kiedy Spark próbuje nawiązać połaczenie z internetem>jak wyłączam Wi-Fi w tablecie to aplikacja informuje o braku internetu. Jeśli włączam wifi w tablecie to tracę Wi-Fi sparka.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DIJ Spark-nie można uruchomić

Post autor: Adrián »

Mam nadzieje, że kupiłeś chociaż z aparatura?

Bez niej, nawet nie lataj. Jeśli masz, to przeczytaj instrukcje, jest tez krok po kroku jak się łączy wszystko ze sobą.
mergus56
Posty: 60
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 06:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: DIJ Spark-nie można uruchomić

Post autor: mergus56 »

Aparaturę mam dostać w piątek.Natomiast na tą chwilę nie mogę uruchomić aplikacji DJI go 4 Zatrzymuje się na ostatnim etapie aktywacji. Ale z tym to powalczę już jutro. Dzięki za podpowiedzi
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DIJ Spark-nie można uruchomić

Post autor: Adrián »

To daj sobie spokój i połącz się z aparaturą najpierw, później z dji go.
Kilka dni wytrzymasz.

Nie skanuj kodów, tylko wpisuj ręcznie hasło wifi w tel. Ale najlepiej poczekaj na aparaturę i łączysz się z nią, nie ze sparkiem.

Zrób też od razu fcc, bez tego nie lataj, nawet przy nodze, bo zasięg i jego niepewność na ce jest żałosna.
mergus56
Posty: 60
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 06:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: DIJ Spark-nie można uruchomić

Post autor: mergus56 »

Witam,
dotarło już do mnie radio,ale pojawił się inny problem.Po włączeniu Sparka tylne diody statusu błysną 2-3 razy zielonym światłem , a później świecą ciągłym czerwonym, Aplikacja pokazuje brak gps-.Resetowałęm Sparka, ale nic się nie zmieniło.
I jeszcze jedno Sparka kupiłem od osoby prywatnej, która kupiła go w Anglii. Wszystko było zafoliowane, ale nie mam żadnego dowodu zakupu. Czy w przypadku jakiejś wady jest możliwość odesłania do serwisu ?
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DIJ Spark-nie można uruchomić

Post autor: s050197 »

A kto zabroni ci wysłać do serwisu? Tyle że serwis nie jest tani :-P
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
mergus56
Posty: 60
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 06:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: DIJ Spark-nie można uruchomić

Post autor: mergus56 »

Miałem na myśli naprawę gwarancyjną. Ale obecnie wszystko opanowane, pierwsze loty i ujęcia wykonane
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: DIJ Spark-nie można uruchomić

Post autor: woyd »

Różne są opinie, ale DJI często bazuje na numerze seryjnym Sparka i na tej podstawie określa długość gwarancji.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
ODPOWIEDZ