Aparatura do Overmax 8.

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

majkel333
Posty: 6
Rejestracja: piątek 06 lip 2018, 17:45
Lokalizacja: Polska Częstochowa

Aparatura do Overmax 8.

Post autor: majkel333 »

Cześć,

jestem tu nowy i jest to mój pierwszy post na tej grupie, więc proszę o wyrozumiałość. Przez przypadek stałem się posiadaczem drona Overmax xbee 8. Został znaleziony. Poszukiwanie właściciela przez rozpytywanie sąsiadów i ogłoszenie na stacji benzynowej nie przyniosło skutku. Pewnie nie chciałoby mi się go uruchamiać ale dzieci się uparły. Bateria rozładowana do cna i nie miałem czym naładować więc zrobiłem ogniwo o podobnym napięciu i o dziwo dron zadziałał pomimo leżenia 3 tyg. na polu. Piszczy, świeci po podłączeniu zupełnie jak w instrukcji. Teraz muszę sklecić jakieś sterowanie. Z internetu wiem że to chodzi na 2,4GHz i widzę, że takich aparatur jest mnóstwo na rynku. Pytanie jest jedno. Czy jak kupię radio modelarskie to to się z tym dronem połączy? Nadajnik dedykowany tego producenta i do tego modelu trudno dostać.
Proszę o odpowiedź osoby bardziej znające się na rzeczy.

Pozdr. Michał
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aparatura do Overmax 8.

Post autor: pawelsky »

majkel333 pisze:Przez przypadek stałem się posiadaczem drona Overmax xbee 8. Został znaleziony.
I naprawde uwazasz ze Twoj pierwszy post na forum powinien nazywac sie "Aparatura do Overmax 8" a nie "Znaleziono drona Overmax 8" i wyladowac tutaj
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=21&t=27221
majkel333
Posty: 6
Rejestracja: piątek 06 lip 2018, 17:45
Lokalizacja: Polska Częstochowa

Re: Aparatura do Overmax 8.

Post autor: majkel333 »

Cześć,

Jak powiedziałem nie znam tego forum i nie przestudiowałem wszystkich tematów. Widzę, że kolega próbuje mi zarzucić jakąś nieuczciwość, zupełnie bezzasadnie. Uważam, że dołożyłem wszelkiej staranności by znaleźć właściciela. W małym miasteczku rozpytałem wszystkich sąsiadów. Było ogłoszenie na stacji benzynowej. Sam dron leżał nie ruszany na polu przez 3 tygodnie. Takie coś nie może lecieć kilometrami więc raczej nie przyleciał z sąsiedniego miasta. Ale co mi tam, jeszcze i tu wrzucę.

Edit: wrzuciłem może się znajdzie właściciel. Oczywiście liczę, że osoba przynajmniej będzie wiedziała co i kiedy zgubiła.
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Aparatura do Overmax 8.

Post autor: Z.W15 »

majkel333 pisze:Cześć,

i o dziwo dron zadziałał pomimo leżenia 3 tyg. na polu. y.

Pozdr. Michał

bylo ogloszenie typu-zgubilem drona 3 tyg .temu prosze...... :?:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Aparatura do Overmax 8.

Post autor: Verid »

Jak ten Overmax leżał 3 tyg w polu to lepiej odpuść sobie. Szkoda nerwów i zdrowia jak sprzęt ni z tego ni z owego zacznie atakować otoczenie.
Jak ci się dzieciaki napaliły jak szczerbate na suchary (co jest całkiem uzasadnione) to kup im takiego małego w kuli za stówkę a tego Overmax'a wywal w pioruny. Bezpieczniej dla nich będzie. Swoją drogą jakoś się nie dziwię że nikt się po niego nie kwapi bo Overmax'y nie cieszą się dobrymi opiniami.
Ten wredny...
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Aparatura do Overmax 8.

Post autor: grryf »

Wyglada jak klon mjx bugs 3 ktory cieszy sie dobrymi opiniami. Moze aparatura bugs3 by się zbindowała. Skad jesteś?
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Aparatura do Overmax 8.

Post autor: Verid »

Niższe wersje Overmax'a były klonami Symy która też cieszyła się dobrymi opiniami ;-)
Ten wredny...
majkel333
Posty: 6
Rejestracja: piątek 06 lip 2018, 17:45
Lokalizacja: Polska Częstochowa

Re: Aparatura do Overmax 8.

Post autor: majkel333 »

Z.W15 pisze:
majkel333 pisze:Cześć,

i o dziwo dron zadziałał pomimo leżenia 3 tyg. na polu. y.

Pozdr. Michał

bylo ogloszenie typu-zgubilem drona 3 tyg .temu prosze...... :?:
Proszę o wskazanie gdzie to ogłoszenie. Szukałem i na tej grupie nie znalazłem.
majkel333
Posty: 6
Rejestracja: piątek 06 lip 2018, 17:45
Lokalizacja: Polska Częstochowa

Re: Aparatura do Overmax 8.

Post autor: majkel333 »

grryf pisze:Wyglada jak klon mjx bugs 3 ktory cieszy sie dobrymi opiniami. Moze aparatura bugs3 by się zbindowała. Skad jesteś?
Cześć,

jestem z Częstochowy.

M.
majkel333
Posty: 6
Rejestracja: piątek 06 lip 2018, 17:45
Lokalizacja: Polska Częstochowa

Re: Aparatura do Overmax 8.

Post autor: majkel333 »

Verid pisze:Jak ten Overmax leżał 3 tyg w polu to lepiej odpuść sobie. Szkoda nerwów i zdrowia jak sprzęt ni z tego ni z owego zacznie atakować otoczenie.
Jak ci się dzieciaki napaliły jak szczerbate na suchary (co jest całkiem uzasadnione) to kup im takiego małego w kuli za stówkę a tego Overmax'a wywal w pioruny. Bezpieczniej dla nich będzie. Swoją drogą jakoś się nie dziwię że nikt się po niego nie kwapi bo Overmax'y nie cieszą się dobrymi opiniami.
Co do zakupu nowego to taki mam plan. Ale nie mogę lekceważyć próśb dzieci. Najlepiej jak same zobaczą, że nie działa, w bezpieczny sposób oczywiście. Na razie mieliśmy trochę zabawy z nie działający, robiliśmy baterię zasilającą, dzieci poznawały zasady łączenia ogniw. Co do właściciela to przepytaliśmy całą okolicę. Dron leżał na w miejscu lądowania na widoku dobre 3 tygodnie. Zastanawiam się ile takie coś możne lecieć.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Aparatura do Overmax 8.

Post autor: Verid »

No trochę może :mrgreen: Według specyfikacji obciązony Bugs 3 na którym ten Overmax miał być wzorowany, lata 10-15 minut. Przyjmijmy prędkość ucieczki 30kmh co dla takiego wynalazku nie jest jakimś specjalnym wyczynem - ot, leci sobie gdzie chce. 30km w 60 minut to w 6 minut masz 3km a to circa połowa deklarowanego czasu lotu. Wystarczy przyjąć że uciekł zaraz po starcie, nieobciążony i z wiatrem (szybszy lot) a ta odległość zaczyna znacznie rosnąć.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ