DJI Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DJI Spark

Post autor: krall »

Sparkowe jedno ujęcie ;-)



Właściwie pierwszy raz kręciłem coś sparkiem.
Jego rozmiar to jego jedyna zaleta. Pozostałe produkty dji (od P3P) latają lepiej, rejestrują lepszy materiał.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Spark

Post autor: potrek »

Ładne widoczki
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Spark

Post autor: s050197 »

Akurat z tego wycinka co pokazałeś, to nie ma do czego się przyczepić - jeśli chodzi o jakość obrazu :-P
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Wiles
Posty: 2
Rejestracja: sobota 03 lut 2018, 10:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: DJI Spark

Post autor: Wiles »

Witam!
Mam takie małe pytanko. Mam zamiar kupić DJI Spark wraz z aparaturą i zastanawiam się, czy smartfon może tutaj może popsuć przyjemność z latania? Posiadam starego Samsunga Galaxy S4 i z tego co czytałem jest on kompatybilny. Pytanie tylko jak z wydajnością... Czy mogą być problemy? Nie wiem... jakieś przycięcia, spowolnienia, zawieszenia... wszystko co może popsuć radość z lotu i filmowania? Powinienem zaopatrzyć się w coś nowszego i wydajniejszego?
krzychk
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 gru 2017, 08:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Spark

Post autor: krzychk »

Bez urazy, ale dla mnie to zbyt ogólne pytanie, powiem o swoim przykładzie - bo dalej uważam się za początkującego w dronkach

s. galaxy tab2 i spark, niby wszystko jest O.K., ludzie piszą że działa - więc jeszcze przed pierwszym uruchomieniem aktualizacja na andka 7.0.1
Kontroler, kabel OTG i nic z tego. Dużo czytania i poleci, ale na andku 6, downgrade i cisza. Sporo zabawy z konfiguracjami różnymi i jest widzi, ale
procedura startowa wyglądała u mnie tak, że ON: dron, RC, kabel do tabletu, kabel do RC, tablet, a następnie tablet restartuję (czasami dwa razy)
i dopiero wszystko zaczyna działać. Dosyć długo trwa taka procedura, więc szukałem dalej, dopytywałem i po długich bojach wyeliminowałem ostatni restart.

Kolega poprosił o pomoc, taki sam tablet, ale minimalnie inna wersja Andka - i walczę już drugi dzień, aby zobaczył OTG

reasumując, nie piszesz czy via OTG, nie piszesz która wersja systemu itp - więc co to da, że komuś poszło ale "w innych warunkach"?
Wiles
Posty: 2
Rejestracja: sobota 03 lut 2018, 10:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: DJI Spark

Post autor: Wiles »

Wybacz, ale jestem jeszcze bardziej zielony w tych kwestiach od Ciebie. Jedyne czym dotychczas latałem to Syma X5C. Tak więc widzisz... Jeśli chodzi o wersję Androida to posiadam jakąś starą 5.0.1. Myślałem właśnie o kablu OTG.
krzychk
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 gru 2017, 08:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Spark

Post autor: krzychk »

ja sprawdzałem w/g tej tabeli swój tab
https://www.phantomhelp.com/Tips/best-t ... d-daily.18
co najwyżej będziesz miał taką zabawę jak ja, ale dasz radę :)

ps. ja porównywałem na widok swoim Huawei P9 vs Tab2, wolałem dopłacić do uchwytu i coś chociaż widzieć.
wojt44
Posty: 8
Rejestracja: środa 31 sty 2018, 23:03

Re: DJI Spark

Post autor: wojt44 »

Witam Wszystkich.

Czy wgranie moda FCC zostawia jakiś znak w dronie ? Posiadam dji care refresh do końca listopada br. i nie chciałbym, aby to ubezpieczenie straciło ważność poprzez wgranie moda.
krzychk
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 gru 2017, 08:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Spark

Post autor: krzychk »

Mody nie "dotykają" sprzętu, a odblokowują aplikację. Oczywiście jeśli poprowadzisz drona na dużą odległość to w logach będziesz miał informację gdzie dron był pilotowany i jak daleko/wysoko odleciał od punktu startu. Więc jest to możliwe do odczytania, ale z tego co czytałem nie jest to powodem do anulowania gwarancji.
maciekm12
Posty: 3
Rejestracja: piątek 02 lut 2018, 17:23
Lokalizacja: trójmiasto

Re: DJI Spark

Post autor: maciekm12 »

Witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie.
Nabyłem Sparka Combo z 2 ręki (od znajomej wiec widziałem ,że wszystko gra - wszystko chodziło ) a u mnie już nie za bardzo. Mam taki problem
1. podłączając smartfona z RC oraz Spark - (na wifi ) wszystko gra
2. podłączając smartfona do RC przez kabel OTG wszystko się łączy i działa z wyjątkiem znalezienia satelity , GPS jakby martwy nie pokazuje nic, więc nie mam na smartfonie ani danych z wysokości czy odległości, totalne zero informacji. Eliminując OTG wszystko działa i w tym samym miejscu łapie z 18 satleit.

Samsung Galaxy Grand Prime android 4.4.4

czy może ktoś ma jakiś pomysł co może być nie tak.

męczę się z tym już 2 tyg.

z góry dzięki za odp.
krzychk
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 gru 2017, 08:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Spark

Post autor: krzychk »

Najnowszy DJI GO4? ;)
cofnij się do .14 lub .15 i napisz
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Spark

Post autor: lesz »

niestety to problem slabego(lub nawet braku) wsparcia OTG w nowszych wersjach apki andro. Ponoc najnowsze wersje cos tam zmienialy na lepsze, ale ze nie uzywam andro - problem mi obcy.
jak pisze Krzychk - albo latac na starszej wersji, albo po wifi
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
maciekm12
Posty: 3
Rejestracja: piątek 02 lut 2018, 17:23
Lokalizacja: trójmiasto

Re: DJI Spark

Post autor: maciekm12 »

dziękuję za odp.

Na wifi wszystko ok ale sądziłem ,że przez OTG może być lepiej z zasięgiem.

Spróbuje na innym smartfonie niższą wersję andr. zainsalować Jakoś mam obawy do zmiany na swoim telefonie.

Edytuj posty, nie pisz jeden pod drugim. Prawy, górny przycisk "zmień"

ps.
chyba ,że jestem zielony jak trawa i chodziło o wersję DJI GO ..... a nie androida w telefonie

jeśli tak dajcie podpowiedź jak zgrać starsza na smartfona. Skąd.
dzieki.
wojt44
Posty: 8
Rejestracja: środa 31 sty 2018, 23:03

Re: DJI Spark

Post autor: wojt44 »

krzychk
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 gru 2017, 08:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Spark

Post autor: krzychk »

ja latam na zmodowanej TSS FCC 4.1.14

http://www57.zippyshare.com/v/y51372kv/file.html

ps. tylko pobieraj z kompa, na komórce czasami są problemy
ODPOWIEDZ