DJI Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Spark

Post autor: s050197 »

A co pokazywała aplikacja? Disconnected? Był podgląd obrazu?
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Spark

Post autor: pawelsky »

wojt44 pisze:Po wystartowaniu na wysokości ok 5 metrów dron zaczął "uciekać" bokiem bez możliwości kontroli
A kalibracja IMU i aparatury zostala zrobiona prawidlowo?
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Spark

Post autor: lesz »

1.czy soft byl aktualny? wgrany kablem z komputera czy przerz telefon/tablet?
2. czy apka modowana? czy org? podobnie dron w CE czy FCC? (jak nie wiesz o co biega, pomin to)
3. ile satelitow przed startem? dla mnie minimum to 11. to ze nagral homepoint (HP), nie znaczy ze jeszcze jest dokladny. wiele osob popelnia blad podrywajac za szybko. a dokladnosc HP to powiedzmy 20m. wznosi sie wyzej, poprawia odczyt gps i stwierdza, ze nagle jest 10m od zapisanego HP (wynikajacego z niedokladnosci pierwszego odczytu). wiec ruura leci te 10m w bok, bo mysli ze go znioslo...
4. polecane przez innych pilotow sparka - sprawdzac przed startem zakladke sensory, gdzie pokazuje stan IMU i compasu. jesli nie sa zielone bez zaklocen, to inne miejsce na start lub kalibracja.
5.aplikacja UAVforecast, calkiem dobra - pozwala na ocene warunkow przed startem
6.sciagnij logi z aplikacji (flight records) i wrzuc je do airdata.com lub http://www.phantomhelp.com/LogViewer/Upload/
DJI tez bedzie je chcialo do sledztwa. W nich bedzie widac co robiles na kontrolerze (czy np. miales drazek w lewo) oraz czy dron reagowal na to, czy robil co chcial
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
wojt44
Posty: 8
Rejestracja: środa 31 sty 2018, 23:03

Re: DJI Spark

Post autor: wojt44 »

@s050197

Był podgląd obrazu. Niestety tego lotu nie nagrywałem.

@pawelsky

Kalibracja była robiona. Aplikacja nie pokazywała informacji, że należy przeprowadzić ponownie kalibrację.

@lesz

1. Soft był aktualny - wgrany przez telefon.
2. Aplikacja oryginalna, dron CE. Żadnych modyfikacji nie robiłem.
3. Gdy podnosiłem drona było 12 satelit. Dron sam od siebie zmienia położenie do HP jeśli miał złe odczyty ? Bez możliwości kontroli ? Z Twojego opisu wychodzi, że to prawdopodobnie się stało.
4. Nie było sprawdzane. Informacji na apk też nie było, że coś jest nie tak.
5. Zaraz ściągnę.
6. Zaraz jeszcze raz sprawdzę. Przedwczoraj sprawdzałem w telefonie i nie było zapisanego tego lotu albo źle szukałem...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Spark

Post autor: pawelsky »

wojt44 pisze:Kalibracja była robiona.
Kalibracja czego? IMU, aparatury, obu?
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Spark

Post autor: lesz »

jesli masz wlaczone w aplikacji cached video, to nagrywa to co przychodzi z drona - czyli obraz z kamery (ale z wszelkimi zakloceniami). czasem warto zobaczyc co sie dzialo. albo uzyc jako dodatkowy dowod dla DJI. filmik laduje w dji go4 w zakladce editor/album. nie jest to tak dobre jak nagrywanie ekranu apki(bo tam widac komunikaty, telemetrie, itp), ale zawsze cos.

jesli apka sie nie wylaczyla/crashowala - to beda logi.
instrukcje jak wydobyc logi z dji go4 masz na linku z phantomhelp, dla IOS i dla andro, potrzebujesz pliku w typie "DJIFlightRecord_2016-02-12_[15-33-10].txt" i tego wrzucasz na podane strony, one powinny pokazac co sie dzialo z sparkiem
wrzuc i podziel sie linkiem to moze madre glowy forumowe cos wymysla

ostatnio przewinelo sie kilka watkow na forum DJI o identycznych sytuacjach ze sparkiem - za szybko poderwany dron - uciekal, ale czy to normalne - nie wiem :/
sam nie zmienia.. jesli masz zapisany HP/punkt zawisu przy slabej dokladnosci, to moze on byc powiedzmy 5m od realnego miejsca. wiec jak dron zlapie wiecej satelit = uzyska wieksza dokladnosc = nagle stwierdzi "cholera, przeciez ja jestem 5m od mojej pozycji gdzie powinienem byc.. znioslo mnie" - no to "naprawia" zla pozycje lecac tam gdzie go gps prowadzi ;)
nigdy nie miales sytuacji jadac na nawigacji gps - pada komunikat skrec w prawo, a ty juz przejechales wlasciwe skrzyzowanie? ;)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
wojt44
Posty: 8
Rejestracja: środa 31 sty 2018, 23:03

Re: DJI Spark

Post autor: wojt44 »

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Hehe tak patrzę, że coś znajome ulice, oddaliłem i Tychy :D

Masz w logach komunikaty od początku, sprawdzałeś co mogło być przyczyną? Nie musi się nic wyświetlać na głównej stronie apki, co nie znaczy, że problemu nie było.
Później już compass error

"lesz,
4. polecane przez innych pilotow sparka - sprawdzac przed startem zakladke sensory, gdzie pokazuje stan IMU i compasu. jesli nie sa zielone bez zaklocen, to inne miejsce na start lub kalibracja."

Jeśli tego nie zrobiłeś, to niestety popełniłeś błąd.

editt
Jeśli masz iphone, to warto przed każdym lotem włączyć jeszcze nagrywanie, tego co się dzieje na telefonie.
Ustawienia - centrum sterowania - dostosuj narzędzie - nagranie z ekranu.
Będzie dodatkowy dowód z lotu, lub zgubieniu sparka.

W androidzie zapewne też coś takiego da się zrobić, jeśli nie z ustawień, to z aplikacji

editt
Jeśli jeszcze nie widziałeś (dla mnie to zbyt nudne, ale dotrwałem do końca, ale dla początkującego, myślę, że warto obejrzeć/posłuchać)



Ze sparkiem, trochę jak z jajkiem, dlatego warto o tych kilku rzeczach pamiętać przed lotem.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Spark

Post autor: pawelsky »

W logach widze ze miales ustawiony tryb IOC Course Lock, prawda to?
wojt44
Posty: 8
Rejestracja: środa 31 sty 2018, 23:03

Re: DJI Spark

Post autor: wojt44 »

Nic nie ustawiałem.

@Adrián

Dzięki za filmik ;-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Spark

Post autor: pawelsky »

wojt44 pisze:Nic nie ustawiałem.
Ale wiesz co to i jak sie go wlacza. Bo biorac pod uwage wystepujacy praktycznie od poczatku lotem problem z kompasem troche by to tlumaczylo problemy...
wojt44
Posty: 8
Rejestracja: środa 31 sty 2018, 23:03

Re: DJI Spark

Post autor: wojt44 »

@pawelsky

Nie wiedziałem, ale już wiem bo obejrzałem filmik. Nie włączałem tego. Ogólnie uważałem, żeby nic nie poprzestawiać w ustawieniach i tylko dotykałem to czego byłem pewny.

Jak dostanę jakieś konkrety z serwisu to poinformuje.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Spark

Post autor: pawelsky »

wojt44 pisze:Nie włączałem tego.
Moze wlaczylesz przypadkiem. Tak czy inaczej z logow wynika ze sygnal GPS byl slaby, od poczatku lotu problemy z kompasem. Podejrzewam ze latales w cieniu domu w okolicy jakiegos zelastwa (metalowy dach, samochody, itp.) i pewnie stad problemy. Do tego max wysokosc ustawiona na 5m.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Spark

Post autor: potrek »

Sparki jak i mavic maja bardzo czuły kompas. Co najmniej 2-3 razy moj mavic zaczął dryfować bezwładnie, pokazując kompas error. Za każdym razem bez problemu dało się się go uratować, ale trzeba było manualnie przejąć stery ;)
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Spark

Post autor: Jagoda »

potrek pisze:Sparki jak i mavic maja bardzo czuły kompas.
Jak polatywałem P3P problemy z kompasem zdarzały się dość często (1 na 10)
Teraz mam P4 i jeszcze się nie zdarzyło.Myślałem, że w nowszych latadłach DJI jest podobnie.
Mam w domu kilka syfrowych kompasów - wsie do bani - kalibracja, kalibracja, kali....
Pozdrawiam. :), :)
ODPOWIEDZ