Easy Glider FPV by KrzysW

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
KrzysW
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 09:27
Lokalizacja: Warszawa

Czas na mój mały prywatny sukces

Post autor: KrzysW »

Wyciągnąłem wszystkie złącza i polutowałem, wymieniłem wszystko co tylko się dało
Pomogło
Serwa pezestały szaleć a model zaczyna być posłuszny. Pozostało jeszcze doważyć nos bo przy pikowaniu nie wychodzi , nie pogłębia tylko leci prosto w dół do wyznaczonego celu nabierając zawrotnej prędkości...
Ale nie o tym chciałem

W sobotę było piękne słońce, intensywne ruchy powietrza i dosyć wysoko cumulusy
Wzbiłem się w ostatniej kolejności po OjMarku i ZiMim. To miał być kolejny testowy lot z trymowaniem modelu. Miałem kłopoty z uruchomieniem nagrywania na v-mate więc poleciałem bez "czarnej skrzynki" Zapomniałem o kalibracji FMA więc nie mogłem liczyć na stabilizację i autopilota. Byłem goły i wesoły, leciałem bez zabezpieczenia. Zaraz po starcie OjMarek doradził aby sterem wysokości ograniczyć opadanie i gdzieś na 250 m w trakcie szybowania zaczeło mnie nieść w górę. Koło 600 m przebiłem swój doychczasowy rekord wysokości ( nic wielkiego ale to mój rekord ) i miałem już dwóch pilnych obserwatorów. Cyferki rosły nieustannie. Po przekroczeniu 1100 m głośno odliczałem. No i cały czas w googlach Trimersion
Niech żyje FPV. Zatrzymałem się na 1191 m bo rozmigał się wskaźnik rozładowania baterii video. Jak się okazało miałem dosłownie kilka minut na zjazd w dół. Kamera wyłaczyła się kilka sekund po szczęśliwym przyziemieniu gdy napięcie baterii 3S spadło do 7,5V ( była pusta ). Nie wiem jak długo leciałem ale od wyzerowania wskażników przed startem do lądowania mineło 57 minut. Sam lot był tak emocjonujący że pozostawił wrażenie krótkiej chwili. No i wreszcie w googlach. Zdjęcie poniżej to prt scr z nagrania ZiMiego który pomógł mi uwiecznić ten moment.
Mój obecny rekord to 1191 m z czego około 940 m wznoszenia szybując w kominie
Załączniki
2010-05-29 mój rekord.jpg
Ostatnio zmieniony poniedziałek 31 maja 2010, 14:08 przez KrzysW, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Gratulacje Krzysiu! Musialo byc niesamowite przezycie. Eg to wdzieczna platforma :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
ZiMi
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 16:09
Lokalizacja: Warszawa-Ząbki

Post autor: ZiMi »

To był wspaniały lot. Na takie noszenia można czasem czekać cały sezon.
To był bez wątpienia TWÓJ DZIEŃ :-D
Co by nie mówić jedną z piękniejszych rzeczy jest widok bujającego nad głową szybowca, gdy staje się coraz mniejszy by wreszcie staje małym punktem na niebie. Byłem tak zafascynowany, że nawet nie pomyślałem, że może się skończyć bateria video.
Krzysztof gratuluję wspaniałego lotu jak również czujności.
To uczy, że zawsze trzeba mieć oczy szeroko otwarte
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Super :!:
Cieszymy się razem z Tobą :-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
KrzysW
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 09:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: KrzysW »

Dziękuję

Ja też nie pomyslałem ale w OSD miałem ustawioną sygnalizację niskiego poziomu baterii OSD
Wskaźnik zaczyna migać i już wiadomo że trzeba wiać. Obawiałem się tylko aby w porę wyhamować nad ziemią :-)
Na szczęście zdążyłem
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Brawo Krzyś :-D . Witaj w klubie "Dalej i wyżej "
KrzysW pisze:To miał być kolejny testowy lot z trymowaniem modelu. Miałem kłopoty z uruchomieniem nagrywania na v-mate więc poleciałem bez "czarnej skrzynki"
Dobrze,że przynajmniej ta jedna klatka z prametrami twojego rekordu ocalała ;-)
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Gratuluję tak niesamowitego lotu! To pewnie dopiero początek Twoich dokonań wysokościowo - odległościowych.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
joemonster
Posty: 562
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 21:13
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: joemonster »

Szacuneczek, mam zamiar w końcu zrobić coś takiego jak ty... a na razie ledwie 7 minut nalotu... ale jeszcze pościgam się z tobą :)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

No Krzysiek gratulacje to teraz już pewnie nabrałeś pewności siebie i będziesz cisną bez nerwów :)
Awatar użytkownika
TajGer
Posty: 62
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 21:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TajGer »

:D nic dodac nic ujac, poprostu perfekcja daje efekty.
Brawo Krzysztofie.
Patryk
TopMod.Fascination+GoPro+Law 1,2 1W+OSD644(St. Ant by Zbig, autopilot by Zbig)+DX7(LRS Thomass)
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Na termikę zamień pakiet zasilający z napędowym :-P . To musiało być okropne. Konieczność lądowania przy tak udanym locie.

Super.
Awatar użytkownika
KrzysW
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 09:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: KrzysW »

Jesteście bardzo mili ale to raczej jakiś przypadek...
Musze teraz bardzo uważac bo zwykle po takim udanym "przypadku" przychodzi przebudzenie np. w kapuście

Szymon masz rację. Z wielkim żalem pikowałem do bazy a bateria główna miała jeszcze spory zapas. Zastanawiam się nad jakimś przełącznikiem który podłaczałby awaryjnie baterię główną w miejsce rozładowanej baterii OSD. Zawsze to jakieś zabezpieczenie na wszelki wypadek i możliwość wydłużenia szybowania
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Zamiast balastu wstawiłem u siebie pakiet 3 s 2200mA (1700mA wchodzi) na tor video. Więc jestem przygotowany na wiatr w żagle. Gorzej z napędem bo tez tylko 2200mA :-| .

To jest apetyczne, już zgłodniałem na termikę...
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

http://www.modelemax.pl/product_info.ph ... ts_id=3867


To by Ci się przydało ,szkoda że taka "masakryczna" cena
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Oj Cimek ;-) Tobie powiedzieć jakąś głupote w żarcie i już na forum idzie :-P Ten menager zasilania stosuje się w modelach np. klasy F3M o rozp. 3,5m i wadze 20kg a nie w EGP :lol:
ODPOWIEDZ