LHCP i RHCP

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: LHCP i RHCP

Post autor: Adrián »

Greif, czytaj uważniej.
Greif pisze:Wierzę, że anteny i ich umiejscowienie są najważniejsze, ale nie mam na to wpływu.
Dlaczego? Jak najbardziej masz na to wpływ, na umiejscowienie w takim małym d.. znikome, ale jeśli chodzi o dobór anten, jak najbardziej.

1. Nie używaj Żadnych przejściówek, bo na dzień dobry tracisz na starcie. Jak musisz, to ewentualnie w d.. by od razu nie zniszczyć nadajnika. Ale tam gdzie możesz, unikaj tego.
Kupuj anteny z odpowiednim mocowaniem.

2. Firmy/sklepy które wymieniłem są z PL.

3. Helikal się używa w odbiorniku, tylko jako Dodatkowa antena (szczególnie w przypadku czegoś, co ma z założenia latać wszędzie, jak racer, nie tylko po "lini prostej" stąd wspomniałem o Diversity, jeśli nie masz takiego odbiornika w goglach, to pomijasz tą odpowiedź. To jest dodatkowa antena, które "wspomagają" się wzajemnie.
Nie masz dwóch wyjść na antenę? Traktujesz to jako ciekawostkę, może kiedyś Ci się ta informacja przyda.

4. Jw kupujesz dwie anteny, najlepiej pagody ew koniczyny.
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: LHCP i RHCP

Post autor: Greif »

Adrián pisze:Greif, czytaj uważniej.
Adrian, chcesz, żeby mnie Verid sprzezywał? Kurde w życiu żadnego forum nie czytałem tak uważnie jak to :-)
Adrián pisze:małym d..
Przez chwilę byłem skonsternowany, co też miałeś na myśli... ;-)
Adrián pisze:ale jeśli chodzi o dobór anten, jak najbardziej
No kasa mnie trzyma, no i jak mówiłem, anteny już dwie takie same mam, chodzi tylko o tą nieszczęsną przejściówkę. Jeśli będę miał dobry zasięg do 200m, to będę miał komfort szukania dobrych anten. Po prostu Ty chcesz, żebym od razu miał super zasięg i bardzo dobrze, a ja obiecałem, że się zastosuję do rad, tylko nie od razu, bo kasa, no i latać nie umiem jeszcze dobrze, głupio by było skasować wypaśną antenkę. ;-)
Adrián pisze:Kupuj anteny z odpowiednim mocowaniem.
Na pewno kupię, oczywiście gdy będę kupował. :-)
Verid pisze:Nie czytasz uważnie. Dobre anteny nie idą z Chin.
Ej weźcie z tym czytaniem, po prostu nie da się wszystkiego przeczytać w takim tempie. ;-) Nie dokopałem się do tej informacji po prostu. :-) Sobie chyba nie zdajecie sprawy, iloma wątkami jednocześnie się zajmuję, żeby jakoś ta "przygoda" z racerami nadal trwała...
1. Poznanie co to jest acro i nauka latania, i to ostrożnego jak diabli
2. Zakupy z chin, pierwszy zakup - Mobius mini, podobno najlżejsza kamerka z 1080p60fps.
2. Dobranie gogli (trzecie z kolei dopiero są w miarę, resztę zwróciłem). Aha, jak przestrzegłem ludzi przed kupnem podróbek, to mi ktoś tego posta skasował, bo pod postem. Inni pewnie dostali ostrzeżenie, a mi z grubej rury... :-P
3. Problem złego zasięgu w F210 (niespodzianka od walkery, lewe koniczynki, nikt na forum mnie nie naprowadził, SAM doczytałem gdzieś tam o tej polaryzacji :-P )
4. Problem padniętego lipola i próba ratowania go. Zaś kupa wiedzy o lipolach do przyswojenia.
5. Kupienie ładowarki lepszej niż stockowe i przeróżnych kabelków i przejściówek.
6. Problem cienkiego linku i odkrycie różnicy mocy w pozornie takich samych aparaturach Devo7 (sorry, na forum tego nie znalazłem, chyba jestem pierwszy) :-)
7. Poznanie betaflight i UDANA próba wgrania go do rodeo 110, CUD... od razu nagrodziłem się porządnym drinkiem za ten stres...
8. Kupienie taranisa (we trzech na spółę, podobno już idzie z chin, nie ja dokonałem zakupu, ale trzeba się było wcześniej naczytać o nim, żeby pochopnie kasy nie wydać). Dzięki za info lesz i skazi
9. Ostatnio problem miernika, bo mi ładowarka źle ładuje NiMHy. Ooo, znowu problem na nowy temat, jak Imaxem B6 naładować akumulatorki AA?
10. ...każdy z tych punktów, to godziny śnupania po sieci, już globusa dostaję od nadmiaru informacji, bo przecież całkiem zielony jestem. Mam jeszcze kilka dziecek w domu (o żonie nie wspomnę), czytam po nocach, w dzień latam, dopóki wakacje, bo od wrześnie pewnie g... polatam. Aha, jeszcze kabelek od balansera mi się urwał, po drzemce założę temat z pytaniem, jak to porządnie naprawić. Uff... "Dobre anteny nie idą z Chin" - zanotowałem Verid, dzięki ;-)
Verid pisze:Taki jak ten. Zamiast panelu. Panel i helikal są kierunkowe. Koniczyny są dookólne. Jak dasz helikal zamiast koniczyny to przy wlocie za siebie możesz mieć problem z wizją.
Ooo, to właśnie chciałem wiedzieć, którą z anten zastąpić tym helikalem. Ja jeszcze lepiej planowałem zrobić, po zamontowaniu anteny prawej w rodeo a lewej w f210, chciałem wkręcić lewą i prawą koniczynkę do gogli, lol. Ciekawe jak by to działało. :-)
Adrián pisze:stąd wspomniałem o Diversity, jeśli nie masz takiego odbiornika w goglach, to pomijasz tą odpowiedź.
No wkleiłem Ci linka do allegro, żebyś widział, czy jest to diversity czy nie, musisz po prostu uważniej czytać :-P . Anteny są dwie, ale ja się nie znam, po mojemu chyba jest...
Adrián pisze:4. Jw kupujesz dwie anteny, najlepiej pagody ew koniczyny.
Tak zrobię, ale wcześniej na pewno Ci wkleję linka, żebyś zatwierdził. :-)

Dobra, jest 4.32, godzinę temu miałem się położyć, a smażę wypasionego posta... dzięki jeszcze raz, nie gaście mnie znowu, że płaczę, ile to niby mam do nauki itp... trzeba się uczyć od lepszych, to się uczę i wiem, że "kapral jest jak matka... ale surowa matka" - i tu konkurs audio-tele, z jakiego to filmu cytat?
Walkera Rodeo 110 i F210
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: LHCP i RHCP

Post autor: Adrián »

Greif pisze:Anteny są dwie, ale ja się nie znam, po mojemu chyba jest...
To nie musi oznaczać, że faktycznie jest tam diversity.
Diversity ma dwa odbiorniki, gdzie każdy odbiornik ma wyjście na jedną antenę i dzięki temu "wspomagają się" wzajemnie gdy jest słabszy sygnał, drugi "przejmuje" i działa nadal.
Dlatego fajnie jest mieć dwie różne anteny. Na pagodzie latasz w uproszczeniu dookoła, na helikalu lecisz w jednym kierunku na większą odległość, ale jak wylecisz z wiązki anteny, to sygnał się urwie. Dlatego tylko na 3,5 bo wiązka jest dość szeroka i niepotrzebny Ci taki duży zasięg na to czym latasz.

Zdarzały się takie "diversity" gdzie było wyjście na dwie anteny, a tak naprawdę był tylko jeden odbiornik i wyjście na dwie anteny, to jest bubel.
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: LHCP i RHCP

Post autor: Greif »

Adrián pisze:To nie musi oznaczać, że faktycznie jest tam diversity.
No właśnie wiem, czytałem o tym gdzieś, ale bez rozbierania tego raczej nie stwierdzę, więc na razie zostanie tak jak jest. Kupiłem dokładnie z tej aukcji (zanim odkryłem ali :-( )

https://allegro.pl/gogle-fpv-ev800d-5-8 ... ZjQzYzQ%3D

A tu są prawdziwe, z osobnym obrazkiem, że diversity jest.

https://www.banggood.com/Eachine-EV800D ... rehouse=CN

===
dodano: 25.07.2018

Sukces, dziś przyszła przejściówka, zmontowałem to jakoś i odbyłem 2 próbne loty, w drugim zasięg video wyniósł ok. 250m. :-) Jutro więcej potestuję.

===
dodano: 27.07.2018
Dziś doleciałem na ok. 300m. :-)
Walkera Rodeo 110 i F210
draki
Posty: 74
Rejestracja: piątek 24 maja 2019, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: LHCP i RHCP

Post autor: draki »

EV800D ma prawdziwe dirversity, 2 odbiorniki, oddzielny dla każdej anteny.
ODPOWIEDZ